Musekinin kančó Tylor (TV seriál)

無責任艦長タイラー

Musekinin Kanchou Tylor

Musekinin kanchō Tylor

Musekinin kanchô Tairâ

The Irresponsible Captain Tylor

Animovaný / Akční / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 1993, 10 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Naivňoučkou space operu, kde všechny zvraty mají logiku a předvídatelnost pohádek, zachraňují hlavně postavy a humor, kterého je ale méně než šaf... kopretin:) Ne, zase tak zlé to není, jenže jsem čekala blázinec ve stylu Excel sagy, ovšem série se zejména v druhé půli dost soustředí na slaboučký příběh a vtipné situace ustupují do pozadí. Fajn záležitost, ale komediálních seriálů, které tenhle překonají, jsem viděla dost.(18.2.2011)

Když jdete do bitvy a víte, že soupeř je silnější a chytřejší a v přesile, pak je čas, kdy je potřeba se spolehnout na úsudek svého kapitána. Ale co máte dělat, když zjistíte, že váš kapitán nechce vydávat rozkazy, že mu je bitva ukradená a že by radši flirtoval s důstojnicemi? Snad jedině přidat se k němu a spoléhat, že ono to nějak dopadne. V takovém duchu se nese vyprávění o kapitánovi, který se ještě snaží pomáhat špionům, aby se jim náhodou nic nestalo. Až na pár dílů ke konci je to opravdu dobrá zábava, přestože vtipů tam není až tak mnoho. Hlavní výhodou ale je, že se o tom skvěle povídá dalším lidem, protože už jen vyprávění o těch bizarních situacích musí každého pobavit.(11.12.2012)

Posádka Soyokaze je vážně zajímavá sbírka lidí. Hlavně její kapitán Justy Ueki Tylor se povedl. Takový japonský Švejk, budou vám z něj téct slzy, ostatní z něj většinou šílí. Spousta humoru, povedené akce, napětí a hlavně Jason X :) Tohle je dosti stará série, ale radím vám, abyste si ji sehnali a podívali se na ni, nebudete litovat, ova se nese ve vážnějším duchu je více epizodické, ale taky výborné.(28.12.2008)

Nezodpovědný kapitán Tylor je nepříliš známe anime od velmi známého režiséra. Musím přiznat, že je to pro mne osobní záležitost. Ve zkratce: animace ***, hudba ***, příběh ***, zábava ***** a kapitán Tylor s posádkou Soyokaze, to je celá hvězdná obloha. I když použijí geometrický průměr, tak to méně jak 5* nevychází.(30.11.2007)

Výborné anime, chybělo velice málo a bylo by to moje vůbec nejoblíbenější anime ze všech. Postavy výborné. Animace, jelikož přímo zbožňuji starý typ animace, nemám slov. Hudba byla fakt dobrá, některé motivy výborně podtrhovaly atmosféru a ani v nejzaším koutku mé fantazie mě nanapadlo, že by u finální bitvy mohla hrát tahle hudba, bylo to prostě výborné. Nevím jsetli mě neklamaly uši ( asi jo), ale jednou jsem tam uslyšel i Radeckého marš, ale to byl asi opravdu jen výplod mysli. Komické situace-no prostě jsem se už dlouho takhle nezasmál. A když ke všemu přidáte i to, že miluji sci-fi a ta loď, sic vypadala jako ponorka, byla prostě úžasná. Takhle by se dalo pokračovat dál. Ten kdo tohle neviděl, když budu slušný, o hodně přichází.(3.4.2013)