Tajný císařský edikt

• Čína Chuan guo mi zhao (více)
Čína, 1988, 89 min

Režie:

Shoukang Yao

Gen-Fa Sun

Rok 1944. Čína je zmítána soubojem o vládu mezi dynastiemi Ming a Čching. Korunní princ dynastie Ming je vyslán s tajným ediktem na sever, aby se pokusil zvrátit osud země. Velká historicko-dobrodružná kung-fu podívaná. (Lucernafilm Video)

dopitak

Kungfárna, k níž mě přivedl jenom původní barrandovský dabing. Tedy, žádná nostalgie, a ani zážitek. Děj nudný, úzce vyprofilované zlo, z příznivců se stávají zrádci, scénář napsal U Mej Si. Technická kvalita kopie dost špatná. Kromě Trojana lze zmínit ještě dabing Ivany Andrlové. ()

Stanley

Tohle byla svého času bomba, chtělo by to však vidět znovu pro osvěžení dávno zapadlých vzpomínek. ()

Modiwish

Na svou dobu velíce zaostalý film jak souboji, a scénářem...děj neřeším, ne že je jen sterotypní a typický, ale v tomto případě enormě nudný... ()

keoma26

Už ve své době silně zaostalý film, atmosférou, příběhem, choreografií, vším ... vedle absolutního kultu např. zrady a pomsty nebo komnaty shaolinu působí jako vyšosovaný stín - i přesto jsem ho tenkrát viděl kvůli všeobecné divácké nouzi několikrát;-) ()