Vítězný oblouk (TV film)

• slovenský

Víťazný oblúk

Drama / Romantický

Velká Británie, 1985, 120 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 24.6.1988 - réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = JÁN ŠUDA (30.5.2009)(30.5.2009)

Silný příběh o lásce, která probíhala v období před druhou světovou válkou v Paříži. Ravic ( Anthony Hopkins) žije ve Francii bez dokladů a ilegálně pracuje v nemocnici jako chirurg. Jednou v noci potká na mostě zhroucenou ženu, Joan ( Lesley-Anne Down), které zemřel přítel. Ravic ji podá pomocnou ruku a pozve jí do restaurace a poté ji nechá u sebe přespat. Oba se do sebe postupem času zamilují, ale mají mezi sebou velice zvláštní vztah. Ne moc známý, ale přesto úžasný a inspirující snímek.(9.12.2013)

• vesper001

Ctím Hopkinse, miluju Remarquea a tenhle film je velkolepé spláchnutí obou. Kde jen tvůrci udělali chybu? Zapomněli si přečíst předlohu? Uspořádali během natáčené antrax party? Potkali oliheň beznaděje? Nestihli před první klapkou rituálně usmrtit kozu? Někde je tu zakopaný pes a ne a ne ho najít.(6.3.2017)

Při prvním zhlédnutí před léty se mi tento přepis mého nejoblíbenějšího Remarqueova románu velmi líbil, nicméně jakmile jsem měla příležitost srovnat jej s klasickou filmovou verzí z r. 1948, musela jsem své hodnocení snížit. Při vší úctě k A. Hopkinsovi, Boyerův Ravic je prostě o tři třídy výše - jistě i díky scénáři. Paradoxně se televizní snímek ve srovnání s původním filmem snažil - navzdory menším časovým možnostem - zachytit románový děj kompletněji. Přesto mám pocit, že právě tato snaha se mu trochu vymstila a podepsala se na určité "klipovitosti" a povrchnosti. I tak však určitě stojí za zhlédnutí.(13.12.2011)

Slušné zpracování, nicméně ve srovnání s klasickou verzí o hvězdičku horší. Bergmanová byla jenom jedna.(6.8.2013)

• Svadbos

Remake starej verzie je presne taká letargická, ako jeho predchodca, ani farba mu nevdýchne život. Túto adaptáciu napísal Charles Israel.(11.10.2011)