Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

 • klima777
  ****

  Nahlédla jsem do Bunkru a spatřila Hitlera. Naprosto šíleného a zároveň lidského (zlomeného strachem, chvílemi hysterického, chvílemi téměř katatonického). Děs a běs. Soumrak model. Velmi silný, "na kost ohlodaný" film, v němž není přebytečná ani jediná minuta.(9.3.2010)

 • xxmartinxx
  ****

  Televizní produkce tomu samozřejmě hodně škodí - filmařsky je to o ničem. Ale Hopkinsův výkon rozhodně stojí za to. Možná je maličko "příliš" silný, působivý ale rozhodně také. Zároveň je zajímavé, že si Anthony jako jeden z mála troufnul převést Hitlerův projev do angličtiny.(21.4.2013)

 • mahler
  ****

  Na rozdíl od trochu polidštěného Bruna Ganze, je Anthony Hopkins v temných zdech svého Berlínského bunkru opravdovou lidskou zrůdou. Ač jde o televizní zpracování, výprava je na vysoké úrovni a v obsazení figuruje v rolích nacistů slušná hrst vynikajících herců. Dle mého hodnocení je tento film mnohem lepší ukázkou posledních dnů vůdce, než třeba zmiňovaný Pád třetí říše.(25.2.2009)

 • Koly
  *****

  Výborné, opravdu výborné. Autoři si dokonale (i když dokonale to asi nejde nikdy) nastudovali historické fakta, vybrali skvělé herce a zvolili ideální stopáž filmu. Hopkins zahrál Hitlera bravůrně (nic jiného jsem od něho ostatně také nečekal), i když mu více slušely klidnější nálady Vůdce, protože některé návaly vzteku vypadaly dost podivně. Dále se mi velmi zamlouval Cliff Gorman v roli Goebbelse, který působí hodně věrohodně i když se Goebbelsovi v tváři moc nepodobá. To ale není žádná škoda, protože upřímně řečeno, už jsem byl unavený z toho, jak se režiséři předháněli v tom, kdo dá Goebbelsovi hnusnější krysí ksicht. Fanouškům historických dramat vřele doporučuju.(7.9.2009)

 • Bobšule
  ****

  Tohoto filmu jsem se dlouhou dobu hodně bála. Především kvůli tomu, že jsem z něj původně viděla jen pár vystřižených scén, kde je Hitler v momentech záchvatů. Což mě poněkud děsilo. Takového Anthonyho Hopkinse - jsem si říkala - vidět netoužím. Nakonec jsem se ale ze zvědavosti odhodlala dát tomuto filmu alespoň šanci. Neprohloupila jsem. A neodtrhla jsem oči až do konce. Mnohokrát jsem se musela upamatovávat, že se nedívám na jeden z mnoha historických záběrů na reálného Vůdce, ale že stále sleduji britský TV film s Anthonym Hopkinsem. Tak neuvěřitelně jej zahrál. Místy, jakoby s ním jednoduše splýval. Jistě, moment v samém závěru, zachycující jeden z nejčastěji promítaných Hitlerových projevů mohl hnidopichům připadat v angličtině jaksi pikantní, ale mě to nijak nerušilo. Pozoruhodný snímek s velice dobrou atmosférou a vynikajícím obsazením. Znovu se na něj ale už asi dívat nebudu. Na to je jeho obsah pro mne příliš hrůzný.(4.11.2011)

 • 4k7
  ****

  Obdoba filmu Der Untergang z roku 2004, v čele s excelentním Anthony Hopkinsem. Porovnání se neubráním, novější verze má nepochybně kvalitnější filmové zpracování a to že se tam mluví německy, přidává dílu na honosnosti. Také Bruno Ganz se své role ujal bravůrně, kdy i po vizuální stránce muselo každého trknout už z dálky, s kým má tu čest. Bunker působí naopak nepříliš okázale a je znát i nižší rozpočet. Prostě jednoduše řečeno, ta staroba je z filmu cítit. Válečné drama tak působí trochu neotesaným a syrovým dojmem, což ale nemusí být úplně naškodu. Navíc, jestli se mohl někomu Bruno Gatz zdát v některých scénách jako hodný strejda, od Anthonyho to nečekejete. Jeho postava je opravdu nelidská a krutá. Pan herec hrál tak dobře, až jsem si říkal, jen aby mu neprdla cévka...(7.8.2011)

 • kotrlak
  *

  A.Hopkins je muj oblibenec, ale ve srovnani se skutecnym Vudcem je jen 'mocking bird'. 'Untergang' prevalcoval vsechny filmy s touto tematikou.(14.11.2014)

 • Severus007
  *

  Anthony se snaží, to se musí nechat. Ale snaží se jenom on. Film je celkově nudný a nezáživný, ze spánku mě vytrhoval akorát Hopkins svými hurónskými výkřiky. Herci si podobní nejsou, možná to byl úmysl, aby divák hádal, kdo je kdo. Nelze se vyhnout srovnání s Pádem třetí říše. Herci jsou si tam podobní o poznání víc a celý film je o dost víc akčnější, než tahle slátanina. Celkově působí jako chudý příbuzný svého mladšího kolegy. Globálně vzato zbytečný film o ničem.(18.10.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace