Americká spravedlnost

Texaský ranger pronásleduje bankovního lupiče přes poušť. Mezitím se ukáže, že pachatelem je mezinárodní terorista, který plánuje uskutečnit bombový útok v centru Londýna. Poté, co je jeho partner zabit, se texaský ranger spojí s britským tajným agentem a jeho šéfem, aby společnými silami vypátrali teroristy a zabránili bombovému útoku v Londýně. (Vertigo International)

BOURQUE

Jesse V. Johnson a jeho pokus o spojenie texaského prostredia s londýnskymi ulicami nefunguje podľa predstáv ani vo filme, od ktorého, ako vieme, nemáme mať veľké očakávanie. Miestami priemernejšie akčné scény nedokážu vybalansovať nerovnováhu, ktorú vo filme máme. P.S.: Malá rola pre J. Malkovicha, ktorý z účinkovania nízkoúrovňových filmov už nerobí ťažkú hlavu. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

m.a.t.o.

„Jedna vzbura, jeden ranger.“ Thomas Jane je tak drsný texaský ranger, že aj šmirgeľ a Chuck Norris mu môžu závidieť. Na druhej strane je to iba on, kto celý film drží ako-tak nad vodou. Multikultúrna agentka mu sekundovať nestíha, Malkovich vyzerá byť svojou prácou otrávený ešte viac, než Bruce Willis pred ukončením kariéry a hlavný záporák je slabší, než sáčok čaju vyluhovaný v troch litroch vody. No a čo Jesse? Je vidieť, že producenti (Jane a Malkovich) rozbili trochu väčšie prasiatko, než je u týchto béčkok zvykom, takže film ako taký vyzerá veľmi kompetentne. Akurát škoda, že scenár je debilný a všetky postavy konajú absolútne nelogicky. Čiže vo výsledku ani tentoraz neprekročil svoj tieň, ba dovolím si povedať, že natočil už aj oveľa lepšie filmy. 35 % ()

blondboss

Jedna hviezda za pár celkom zaujímavých akčných scénok a jedna za Malkovicha, inak ale totálne béčko, miestami debilným správaním niektorých postáv aj céčko. V rámci akčného žánru je to bežná rutina, ktorá podpriemerne buduje akýsi miliónkrát obohraný dej a tvári sa pritom prudko vážne. Myslím si, že niektoré filmy jednoducho patria do televízie, čo je aj tento príklad, ktorý sa zrejme do kina dostal omylom. 35 % ()

david141474

Dámy a pánové, chlapci a dívky je to tam! Ta bájná třicítka!!! Och ano, vidíte a čtete správně, včera 21.6. jsem byl na svém 30 filmu v kině a tím nebylo nic jiného než Americká spravedlnost. No a co se týče filmu, tak nebylo to špatný, jen mi tam něco chybělo. Spojení Texaského terénu s Londýnem mi tam teda nesedlo. Co se týče postav, jako třeba Ranger, Oleg, Declan, agentka Smithová nebo Geddes, tak ty nebyly špatný, jen nebyly dobře představený a byly takový meh prostě. No, ale ty potyčky, ty přestřelky byly božský. CGI vypadalo velice solidně. No a soundtrack byl taky solidní. Jako ani se nedivím tomu hodnocení, ale já půjdu proti davu. 8/10 Byly tam slabý věci, ale pak tam byly potyčky a přestřelky! (Olympia - 21.6.2023) ()

Lacike

Je to síce lepšie ako väčšina súčasných podfinancovaných videozetiek, pretože Jesse V. Johnson už má za tie roky technickú stránku v ruke. Ale pokiaľ nemá nad sebou dozor niekoho schopnejšieho a nápaditejšieho, tak na nič ako tupé béčko s ok akciou sa nezmôže. Zápletka o super drsnom rangerovi, ktorý celý čas honí namachrovaného teroristu je podaná fakt otrasne. Jak herecké výkony sú otrasné (záporák je k smiechu a Jane sa síce snaží byť drsnejší ako Harry, ale na Eastwooda a jeho typický pohľad, sa tu proste nechytá), tak dialógy sú neznesiteľné. Takže to zachraňuje akcia. Jak bitky tak prestrelky. Keďže tentoraz chýba Adkins, tak sú bitky krčmového štýlu, bez akejkoľvek akrobacie, ale pôsobia drsne. V prestrelkách je zase radosť vidieť a počuť poriadnu streľbu bez CGI. Hneď to má iné grády. Takticky a miestami ani logicky za veľa prestrelky nestoja. Je to fakt len na efekt typu: záber aha ja naozaj strieľam a protizáber, aha naozaj sme niečo skutočné roztrieľali. Proste tupota tu je v každom ohľade. Celkovo podpriemerné béčko pre nenáročného diváka. 4/10. PS: Nepochopím ako sa to dostalo do CZ kín. Divné. ()

• V 55. minutě filmu vstupuje jeden z týmů sedmi teroristů (v šedobílé bundě s drdolem) do hotelového pokoje a v ruce má ruský AK-74u se sklopnou pažbou a dřevěným předpažbím. Tuto zbraň mu texaský ranger (Thomas Jane) po úderu do obličeje dveřmi sebere a v následující scéně již střílí skrze zeď na zbytek teroristů. Zbraň, kterou ranger drží, ale již není AK-74u, ale izraelský Galil, který má jiné předpažbí z černého plastu i jiný tvar sklopné pažby. (SsgtJira)
  • Cca v čase 01:16:00 poté, co rangerovi (Thomas Jane) terorista Oleg (Jess Liaudin) zničí jeho M4, mu agentka (Dominique Tipper) předá svou zbraň M4, ta ale nemá po celou dobu (od předání z vozu velitelelem policie) optický zaměřovač. Ještě na schodišti, před útokem policie raketomety na dělo teroristů, tato zbraň zaměřovač stále nemá, ale v následující scéně, kdy dvojice (agentka a ranger) dveřmi vstoupí do místnosti, kde zbyl poslední terorista (Dean Jagger), který po nich zahájí palbu, má najednou ranger na zbrani, kterou mu agentka předala, opět zaměřovač, který tam do té chvíle nebyl. (SsgtJira)
  • V motelovém pokoji si agentka Jennifer Smith (Dominique Tipper) přetáhne bundu přes holé paže a vyjde z pokoje. V další scéně má pod bundou dlouhou košili. (Johnny.ARN)