• Genero

I když se na povrch projevuju cynicky, sarkasmy vrhám na všechny strany a v Bambim bych mohl hrát studený rampouch, rád se dojímám nad filmy o nemocných dětech. Příběh Johna Q. měl téměř všechny ingredience pravého slzavého dramatu ze Svatého lesa. Ke krokodýlímu ronění mi chyběl skutečně jen ždibeček - mohlo se ukázat, že náčelník Monroe je impotentní gay týraný retardovaným registrovaným partnerem, Johnovu manželku na oslavě jejích dvanáctých narozenin análně zneužil zvrhlý strýček a vyjednavač Grimes má jen jednu plíci a tu ještě prolezlou rakovinou. To by pak byl krásně proplakaný únorový večer!(20.2.2012)

• Dr.film

Charismatický Denzel Washington zde pře čtení scénáře šlápl ale pořádně vedle. Scénarista James Kearns vykonstruoval hodně naivní stejně tak i předvídatelný děj a snad každý divák si v půli filmu musí být jistý jak vše skončí. Je to škoda, protože by stačilo předělat několik dějových zvratů (mám na myslí hlavně ponechat Denzla dokonat své rozhodnutí před koncem filmu) a bylo by vše jiné resp. jaksi více vstřebatelnější. John Q. tak zůstává pouze obyčejnou Americkou limonádou a jediný pocit, který jsi z filmu odnášíte je ten, že když nebudete mít na zaplacení operace pro své dítě, tak vezměte pár rukojmích, tím prakticky vše vyřešíte a ještě se stanete národním hrdinou.(23.1.2005)

Seru na to, že je to kalkul a limonáda apod... Já ty chyby vidím a chápu, ale prostě se mi to líbilo, mám rád Washingtona, mám rád dojemný filmy a hlavně mám rád tyhle uzavřený dramata, kdy jeden člověk bere skupinu rukojmích pro spravedlivý důvod. Pro mě skvělý film a vy si tomu všichni dávejte klidně odpady.(16.9.2009)

• kingik

John Q. Archibald žije obyčejným životem. Jednoho dne se mu zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a nutně potřebuje transplantaci srdce, kterou ovšem nízká rodinná pojistka nepokryje. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Mě tenhle film zrovna moc nezaujal, protože dost manipuluje s divákovými city a přepadnout nemocnici a dožadovat se nutné operace, mně připadlo hodně přitažené za vlasy. Film je ale i chladně natočen, a tam kde bych měl cítit lítost k hlavnímu hrdinovi, jsem cítil scenáristickou bezradnost a snahu o vyloudění si kladných emocí. U mě se tohle minulo účinkem, a to i navzdory tomu, že Denzel Washington dělal, co bylo v jeho silách. 40%(7.2.2009)

Raz za čas sa sám sebe divím, svojmu hodnoteniu. Ale po opätovnom vzhliadnutí proste nechápem tomuto polovičnému hodnoteniu. Denzel je bravúrny, príbeh bol emotívny, nenudiaci, pár hluchých a priehľadných miest ale neznamená prepadák. Dokonca som aj toleroval americkú hrdosť a rodinkárčenie. Keby sa v scenári navyše niekto pohral s dialógmi, bolo by to perfekto. 75%.(28.2.2007)