Nastala chyba při přehrávání videa.
 • OG_Swifty
  ***

  Film je o morálním dilema, zda překročit zákon pro záchranu lidského života (vlastního syna), když vám v zákonných mezích nikdo nepomůže. John Q. to udělá poté, co mu všichni odmítnou pomoci, případně ti, co mu pomohou, mu nemůžou pomoci dostatečně na zaplacení operace za $75.000. Všichni unesení mu fandí, fandí mu i veřejnost a víceméně i policie a tak když se na konci filmu vzdá, je zproštěn vinny ze 2 ze 3 trestných činů a nakonec mu hrozí 3-5 let, které se pravděpodobně podaří advokátce ještě srazit na cca 2 roky. Takže ve finále je poselství filmu "Ano, je to v pořádku". Zřejmě je to kritika zdravotního systému v USA (a jelikož zdravotní péče v USA je na mnohem horší úrovni než u nás, tak i oprávněná) a koneckonců se to může s trochou smůly přihodit každýmu. Je to značně idealizovaný film, což je nejlíp vidět např. v momentě, kdy se jeden záporák (ze kterýho se později stane taky klaďas) pokusí sebrat Johnovi zbraň a nikdo mu nepomůže - naopak Johnovi pomůžou a zbraň mu vrátí. Ve filmu je jinak vtipnej Ethan Suplee, který hraje nadměrně obézního sekuriťáka (je docela dobře vidět, jak má vycpanou kombinézu nějakým bordelem).(8.11.2015)

 • JohnCZ
  ****

  Denzel Washington v jeho klasické roli milujícího tatíka, který pro dobro své rodiny udělá cokoli. Nesmírně sentimentální film natočený ve stylu, jaký dokážou jen Američani. Nechybí tomu ale ani napětí, ani dobré herecké výkony. Líbí se mi takový ten filmařský styl ještě z doznívajících 90. let, v jakém se současné filmy už nenatáčí.(21.5.2016)

 • Stegr
  ***

  50% - SPOILER - John Q byl koukatelný film. Pokud nepočítám ubrečenou mámu a tuny klišé a deux ex machina, posouvající film z kolonky "ze života" do kolonky "WTF?". Nebýt toho, Denzel by zachraňoval syna za cenu vlastního života, protože by mu nic jiného nezbylo. Ne, že bych byl morbidní, ale tak by se mi to líbilo. Takhle ještě 3* i díky pár zmínkám o kulturistice... :)(24.8.2008)

 • Bauer
  **

  V tomto filmu se vyskytují herecké hvězdy jako je Denzel Washington, Eddie Griffin, Anne Heche, James Woods, Ray Liotta a Robert Duvall. Na takto hvězdně obsazený film bych čekal něco jiného. Jenže kde nic tu nic! Odkud začít? Hezky pěkně od začátku. Takže, první půl hodina byla opravdu dobrým dramatem. Ale potom se z toho stala obyčejná fraška s příšernými dialogy. Když Washington přepadl nemocnici, tak jsem čekal něco ve stylu Vyjednavače ale nic takového se nedělo. Naprostá nuda bez jakéhokoliv napětí. Rukojmí se dvakrát zasmáli. Policisté venku se jednou zasmáli a lidé, kteří přihlíželi z toho všeho měli očividně srandu. Herci podali nepřesvědčivé výkony. Přišlo mi, že si natačení snad i užívali, jako by natáčeli nějakou komedii a ne vážné drama. Neuvěřitelně mi lezl na nervy malý Mike v podání Daniela E. Smitha, který mi byl velice nesympatický a to i přesto, že uznával Ronieho Colemana. Z těch všech herců, kdo podali výborné výkony, tak samozřejmně Denzel Washington a James Woods. V posledních pěti minutách zazněla i krásná hudba. Ale ta snad měla hrát v průběhu celého filmu, ne?! Tvůrci filmu měli asi záměr nás dojmout ale mně nedojmuli. Ale je pravda, že právě těch posledních 5 minut, to bylo docela i dojímavé, ale to hlavně díky té hudbě. Typický americký film se spoustou kliše a naivnosti!!(5.1.2008)

 • Haymar
  ***

  Značně rozporuplná záležitost, která je sice neuvěřitelně silná v celku (myšlence) ale naopak až brutálně infantilní v detailech (zpracování). Každá druhá scéna je buďto těžce nelogická (neschopný odstřelovač, sympatizující rukojmí, izolace pohotovosti, spousta šancí zneškodnění "únosce" ap.) nebo patetická až to bolí. A do toho všeho nám tvůrci vrší klišé přes klišé s větší kadencí než sem byl schopen unést! Denzel alias John Q sice zvládá svou roli standardně dobře i když občas těžce přehrává (což ale šacuju více na chybu rejži než samotného Mr. DW). Co nám zbývá? Dobrá (stále aktuální) základní premisa filmu + ztvárnění několika výborných epozodních roliček: Duvall, Liotta, Heche, Woods...(20.2.2012)

 • - John Q. měl být původně název pro film Občan Kane (1941). (Valsadora)

 • - Odkaz "Pre Sashu" pred koncom a začiatkom titulkov je pre režisérovu dcéru Sashu Cassavetes. (Crybaby)

 • - Tento film je posledním pro režiséra Teda Demme. (Valsadora)