Nevkusně a pomocí těch nejsilnějších kliše to útočí na city. Scenář aboslutně ničim nepřekvapí. Nemocnej syn, zoufalej táta = únosce, táta uspěje a syn se uzdraví. Nevim trošku mi to pak přišlo jako nějaká volební kampaň za zlepšení zdravotníctví a pojištoven v USA. Každopádně Danzel je skvělej a na mně osobně, i přes ty kliše, to zapůsobilo. Takže 3 hvězdy.(20.2.2012)

Seru na to, že je to kalkul a limonáda apod... Já ty chyby vidím a chápu, ale prostě se mi to líbilo, mám rád Washingtona, mám rád dojemný filmy a hlavně mám rád tyhle uzavřený dramata, kdy jeden člověk bere skupinu rukojmích pro spravedlivý důvod. Pro mě skvělý film a vy si tomu všichni dávejte klidně odpady.(16.9.2009)

Nebudu polemizovat o reálnosti a přílišné "američnosti" tohoto díla. Já jej vnímám především jako obžalobu amerického systému zdravotnictví. Když obyčejný člověk nemá peníze, tak ho klidně nechají zdechnout na schodech před nemocnicí. A tento systém si náš ctěný ministr zdravotnictví vzal za vzor. Na mě tento film zapůsobil, Denzel Washington je pan herec, ještě jsem ho neviděl hrát špatně, ostatní jsou také přesvědčiví - Anne Heche, James Woods, Robert Duvall i Ray Liotta. Výborná volba pro páteční deštivý večer.(15.8.2008)

• lennyd

Nikdo si moc neuvědomuje, co by všechno dokázal udělat pro záchranu své rodiny. Ani John Q. Archibald, netuší, čeho je vlastně schopen - než jeho syn onemocní těžkou chorobou, které může zabránit jen a pouze transplantace srdce. Jenže ta není zadarmo, a zdravotní pojištění se na ni nevztahuje - a že by John, střídavě nezaměstnaný, dokázal našetřit statisíce dolarů? Ale když je člověk v úzkých, dokáže cokoliv - i když si sám uvědomuje, že to možná bude jeho vlastní konec... Herecké obsazení (Denzel Washington, Rober Duvall, Ray Liotta, Anne Heche, James Woods) a zajímavý námět slibovaly výbornou podívanou. Dokonce i první polovina filmů slibuje docela pěkné drama, které se ale záhy zvrtne v hodně nereálnou patlanici bez ladu a skladu. Je jasný, že se film snažil ukázat problémy současné společnosti, kdy peníze hýbou světem, ale řešení skrzevá únos nevinných asi taky nebude to pravé. Sice se Denzel Washington snažil vytáhnout film ze sraček svým hereckým uměním, ale na běhání po místnosti s pistolí v ruce není žádný velký umění. Na jedno podívání dobrý, ale znovu to vidět nemusím, pěkně děkuji...(20.1.2010)

Značně rozporuplná záležitost, která je sice neuvěřitelně silná v celku (myšlence) ale naopak až brutálně infantilní v detailech (zpracování). Každá druhá scéna je buďto těžce nelogická (neschopný odstřelovač, sympatizující rukojmí, izolace pohotovosti, spousta šancí zneškodnění "únosce" ap.) nebo patetická až to bolí. A do toho všeho nám tvůrci vrší klišé přes klišé s větší kadencí než sem byl schopen unést! Denzel alias John Q sice zvládá svou roli standardně dobře i když občas těžce přehrává (což ale šacuju více na chybu rejži než samotného Mr. DW). Co nám zbývá? Dobrá (stále aktuální) základní premisa filmu + ztvárnění několika výborných epozodních roliček: Duvall, Liotta, Heche, Woods...(20.2.2012)

• - Scéna, kde Denise (Kimberly Elise) volá Johnovi (Denzel Washington) z nemocnice, musela byť natočená znova, pretože herečka mala na sebe nesprávne šaty. (Crybaby)

• - Odkaz "Pre Sashu" pred koncom a začiatkom titulkov je pre režisérovu dcéru Sashu Cassavetes. (Crybaby)

• - John Q. měl být původně název pro film Občan Kane (1941). (Valsadora)