• kOCOUR

Téměř učebnicovou přehlídku všech filmových klišé, které lze ve filmu najít, nezachraňuje ani dokonalý výstup Denzela Washingtona (který by měl mimochodem trochu pečlivěji vybírat role). Prázdná hříčka, u které sledujete mnohem častěji hodinky než plátno Krásná ukázka toho, jak mizerný scénář nezakryjí ani sebelepší herecké výkony a že s naprosto banálním půldruhé hodiny protahovaným motivem zkrátka nenatočíte zábavný celovečerní film. Pokud existuje něco jako čistý průměrtak tenhle snímek mu nesahá ani po nehet na palci.(24.7.2002)

• solskjaer

Už dlouho jsem neviděl něco tak strašně hollywoodského jako byl právě tento film. Laciné sentimentální klišé. Opravdu dlouho jsem se tak nesmál jako při sledování tohoto rádoby dojáku. Přitom šlo o hollywoodskou limonádu z které přímo čpilo to tuctovství a to ubohý hollywoodský pozlátko.Navíc Anne Heche zahrála naprosto tragicky a ta kapající slza, která ve vás měla evokovat ten soucit mě doslova nasr... Strašný. Otevřeně říkám strašný a upřímně , s tím kdo by dal tomuto filmu 5 hvězdiček, bych si na beton neměl co říct.(23.1.2005)

• Slarque

Nechápu, proč je tenhle film soustavně vydáván za thriller, když jde o standardní melodrama, které si jen chvíli na thriller hraje. I když ve scéně, kde James Woods souhlasil s navrhovanou operací, jsem vážně přemýšlel, jestli si ze mne tvůrci filmu střílejí, nebo se snad snaží o komedii. Potenciál silného hereckého obsazení zůstal zcela nevyužit – všichni hrají to, co už dobře předvedli v jiných filmech. I proto si myslím, že si výsledek třetí hvězdičku nezaslouží.(22.1.2005)

Nebudu polemizovat o reálnosti a přílišné "američnosti" tohoto díla. Já jej vnímám především jako obžalobu amerického systému zdravotnictví. Když obyčejný člověk nemá peníze, tak ho klidně nechají zdechnout na schodech před nemocnicí. A tento systém si náš ctěný ministr zdravotnictví vzal za vzor. Na mě tento film zapůsobil, Denzel Washington je pan herec, ještě jsem ho neviděl hrát špatně, ostatní jsou také přesvědčiví - Anne Heche, James Woods, Robert Duvall i Ray Liotta. Výborná volba pro páteční deštivý večer.(15.8.2008)

Denzel Washington v jeho klasické roli milujícího tatíka, který pro dobro své rodiny udělá cokoli. Nesmírně sentimentální film natočený ve stylu, jaký dokážou jen Američani. Nechybí tomu ale ani napětí, ani dobré herecké výkony. Líbí se mi takový ten filmařský styl ještě z doznívajících 90. let, v jakém se současné filmy už nenatáčí.(21.5.2016)

• - Odkaz "Pre Sashu" pred koncom a začiatkom titulkov je pre režisérovu dcéru Sashu Cassavetes. (Crybaby)

• - John Q. měl být původně název pro film Občan Kane (1941). (Valsadora)

• - Scéna, kde Denise (Kimberly Elise) volá Johnovi (Denzel Washington) z nemocnice, musela byť natočená znova, pretože herečka mala na sebe nesprávne šaty. (Crybaby)