Denzel Washington v jeho klasické roli milujícího tatíka, který pro dobro své rodiny udělá cokoli. Nesmírně sentimentální film natočený ve stylu, jaký dokážou jen Američani. Nechybí tomu ale ani napětí, ani dobré herecké výkony. Líbí se mi takový ten filmařský styl ještě z doznívajících 90. let, v jakém se současné filmy už nenatáčí.(21.5.2016)

• POMO

Naivný hollywoodsky kalkul o oteckovi, ktorý je ochotný urobiť všetko pre to, aby dostal svojho synka na listinu príjemcov darovaných orgánov. Hypersentimentálna báchorka, ktorá sa vás snaží roznežniť oceánom moralistických dobrosrdečných myšlienok tam, kde načisto zlyháva svojou inteligenciou. A k tomu nechutnému vykradnutiu a zbastardeniu Gavrasovho MESTA ŠIALENCOV sa radšej ani nechcem vyjadrovať.(30.5.2002)

Tento film má několik kladů a několik záporů. Nejvýraznějšími klady jsou Denzel Washington, dobrý námět dle skutečné události a silné emoce. Co je však horší je samotné zpracování. Jsou tam scény, nad kterými mi rozum zůstává stát (to už není ani kýčovité, ale přímo směšné), scénář je průměrný, atmosféra filmu je chabá a znatelnou nevýhodou je i přemíra známých tváří. To vše mi dává výsledek 3 slabé hvězdičky a producenti by se měli stydět, jakým způsobem zahodili tak úžasný námět.(21.12.2009)

• kingik

John Q. Archibald žije obyčejným životem. Jednoho dne se mu zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a nutně potřebuje transplantaci srdce, kterou ovšem nízká rodinná pojistka nepokryje. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Mě tenhle film zrovna moc nezaujal, protože dost manipuluje s divákovými city a přepadnout nemocnici a dožadovat se nutné operace, mně připadlo hodně přitažené za vlasy. Film je ale i chladně natočen, a tam kde bych měl cítit lítost k hlavnímu hrdinovi, jsem cítil scenáristickou bezradnost a snahu o vyloudění si kladných emocí. U mě se tohle minulo účinkem, a to i navzdory tomu, že Denzel Washington dělal, co bylo v jeho silách. 40%(7.2.2009)

• kOCOUR

Téměř učebnicovou přehlídku všech filmových klišé, které lze ve filmu najít, nezachraňuje ani dokonalý výstup Denzela Washingtona (který by měl mimochodem trochu pečlivěji vybírat role). Prázdná hříčka, u které sledujete mnohem častěji hodinky než plátno Krásná ukázka toho, jak mizerný scénář nezakryjí ani sebelepší herecké výkony a že s naprosto banálním půldruhé hodiny protahovaným motivem zkrátka nenatočíte zábavný celovečerní film. Pokud existuje něco jako čistý průměrtak tenhle snímek mu nesahá ani po nehet na palci.(24.7.2002)

• - John Q. měl být původně název pro film Občan Kane (1941). (Valsadora)

• - Tento film je posledním pro režiséra Teda Demme. (Valsadora)

• - Odkaz "Pre Sashu" pred koncom a začiatkom titulkov je pre režisérovu dcéru Sashu Cassavetes. (Inspector)