Reklama

Reklama

Freejack

  • Česko Muž z minulosti (neoficiální název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Je to divoké, je to kruté. Píše se rok 2009. Víte, co bude s vaším tělem? Automobilový závodník Alex Furlong (Estevez) je po své děsivé havárii vymrštěn ze svého kokpitu a vržen do budoucnosti. Je mrtvý pro přítomnost, ale zároveň bojuje o svůj život v budoucnosti. Stal se "freejackem", cizincem v nejpodivnějším světě. A nelítostný zabiják (Jagger) může získat za jeho kůži milióny. (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (78)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Naprostý průměr scifistického žánru, který má šanci zaujmout především zajímavým obsazením Micka Jaggera do sice vedlejší, nicméně výrazné a důležité role šéfa skupiny žoldnéřů, zabezpečujících dodávku "freejacků" umírajícím boháčům, kteří chtějí využít mladá, zdravá těla k prodloužení své existence. Jagger svůj part zahrál slušně a spolu s Hopkinsem, který ztvárnil mocného podnikatele toužícího po nesmrtelnosti, zastínili poněkud bezvýrazného Esteveze v hlavní roli. Scénář evidentně loví z odkazu slavnějších žánrových předchůdců a nemá velké ambice. Výprava je odbytá - na větší podívanou evidentně nebyly finance. Takže zbývá několik honiček, přestřelek a pár Jaggerových hlášek. Celkový dojem 50 %. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Film, který kvůli okaté hře na budoucnost působí daleko starším a béčkovějším dojmem, než tomu je ve skutečnosti. Jenom vrásčitý vzhled Micka Jaggera napovídá, že se nejedná o osmdesátá léta v jejich raném rozpuku, nýbrž o udýchaný "porevoluční" pokus vyrovnat se zdařilým sci-fi typu Hvězdná brána. Tento film uvádím záměrně, i když vznikl až dva roky PO uvedení Freejacka, protože některé trikové scény putování časem nebo prostorem přímo vyvolávají domněnku, že došlo k nějaké míře inspirace z jedné či druhé strany. Sice nevím, kdy přesně se Hvězdná brána natáčela, vím jen, že do kin šla 1994 a že mi rozhodně připadala skutečnější a uvěřitelnější než alobalová a papundeklová vozítka z Freejacka. Škoda, s tím hereckým ansáblem by se civilnější formou dalo z tématu vytřískat daleko víc. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Chybějící článek mezi ÚTĚKEM Z NEW YORKU a DEMOLITION MANEM. Nijak originální ani promyšlené, jinak ale solidně zábavné akční béčko. Emilia Esteveze mám rád, ale těžko mluvit o nějakém hereckém výkonu stejně jako u Micka Jaggera, i když ten aspoň dobře prodá pár svých vtipných hlášek. Dobrý nápad byla ta honička při které spolu lovec a uprchlík komunikovali a komentovali její průběh. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Kritiky se střídaly v názorech jako noc a den, takže jsem se rozhodl udělat si obrázek o tomhle filmu sám a šel jsem na něj do kina. Výsledek mě docela mile překvapil. Je to sice vpodstatě jen scifácké béčko s několika zajímavými osobnostmi v titulních rolích, ale dějově (byť není zápletka nijak zvlášť originální) je tenhle film zvládnutý slušně, a i přes "černobílost" charakterů lze říci, že nikdo z herců vyloženě nezklamal. A pokud čeká někdo alespoň záplavu triků, bude zklamán, protože tenhle film na nich rozhodně nestojí. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Sci-fi béčko nabitý docela i hereckou elitou, ale to nic nezměnilo na tom, že se stále jedná jen o průměrný béčko s nějakou tou živější akcí a s ne moc přitažlivým dějem, kterej si tak nějak nedokáže moc získat pozornost. Jinak za zmínku určitě stojí v roli záporáka Mick Jagger, bohužel ho v dabingu namlouvalo nějaký hovado a tak jeho postava nepůsobí tak vostře jako asi v originále, ale i tak se celkem vytáh. Jediný co nechápu je, co tam dělá Anthony Hopkins. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (5)

  • Zábery z automobilových pretekov boli natáčané na Road Atlanta za použitia vozidiel typu Formula Atlantic. (beso74)
  • Volná adaptace sci-fi románu Roberta Sheckleyho Nesmrtelnost, s.r.o., vydaného v roce 1958. (Fingon)

Reklama

Reklama