Živý po smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1992, 110 min

Nápad s automobilovým závodníkem, který se po děsivé havárii ocitá v budoucnosti, ve které je nucen bojovat o holý život, doplatil na svůj přepálený casting a vysoce položené ambice. Ani jeden z herců se do svých rolí nehodí. Emilio Estevez se svými centimetry těžko může řídit formuli a se svým vzrůstem neoslní ani ve své akční poloze, kdy neustále ve filmu před někým prchá. Mick Jagger je herecky netvárný, dokonce i Anthony Hopkins dokáže být v roli milionáře špatný. Největší výhodou filmu je snaha tvůrců posunout ho za každou cenu do akční polohy. Jenže z filmu jsou cítit nenaplněné ambice. Jako by si tvůrci uvědomovali, že mají k dispozici silný námět, ale nejsou schopni ho dokonale zrealizovat a rezignují. Film rozhodně nebyl zamýšlen jako "béčkoidní" scifi propadák, ale nakonec se jím stal. Dnes už se na film dá podívat jako na akční scifi, které svoji původní myšlenkovou hloubku sice utopilo, ale nudný film to není. 60%(10.5.2012)

• Phobia

Tohle akční sci-fi jsem viděla v patnácti letech; nebyla jsem uchvácená, ale docela jsem se bavila a moc se mi líbil Mick Jagger. Když jsem kousek zahlédla po letech, béčkovost a amatérství z filmu doslova teklo proudem - od chabého scénáře, přes levné kulisy a efekty, až po ploché, případně křečovité výkony herců. Rozhodně to však není nekoukatelně blbý film, zkrátka jen slabší průměr. 45%(14.4.2009)

Akčné scifi béčko s nie každodenným hviezdnym obsadením. Škoda, že ten najhorší je zaroveň hl. postavou. Inak je dej dostatočne akčný, niekedy až príliš - skôr sa mohol klásť dôraz na technológie a s nimi súvisiach filozofických otázok. Trochu premrštenú stopáž vynahradzujú kvalitne špeciálne efekty.(9.5.2015)

Kritiky se střídaly v názorech jako noc a den, takže jsem se rozhodl udělat si obrázek o tomhle filmu sám a šel jsem na něj do kina. Výsledek mě docela mile překvapil. Je to sice vpodstatě jen scifácké béčko s několika zajímavými osobnostmi v titulních rolích, ale dějově (byť není zápletka nijak zvlášť originální) je tenhle film zvládnutý slušně, a i přes "černobílost" charakterů lze říci, že nikdo z herců vyloženě nezklamal. A pokud čeká někdo alespoň záplavu triků, bude zklamán, protože tenhle film na nich rozhodně nestojí.(18.4.2003)

• Dan9K

První půlhodinu mě to neskonale otravovalo. Emilio Estevez je naprosto příšerný neherec. Dialogy byly utrpením. Po skoku do "budoucnosti" se to celkem rozjelo, přestože je ta budoucnost naprosto přitažená za vlasy. Směšnost některých sci-fi, ve kterých si myslí, jak překotný je vývoj, je bohužel častá. Ovšem, jak to udělat, když musely některé postavy přežít i do budoucnosti že. Na druhou stranu je doba 18 let pro obě dvě postavy, které prežily do budoucnosti, naprosto neviditelná. Jako kdyby s tím Alexem skočily taky a nezestárly. Ve zkratce: akce celkem ujde. Mick Jagger překvapil, Hopkinsovi jsem to teda fakt nevěřil, samotné rozuzlení je celkem fajn, výsledný dojem lehký podprůměr.(4.11.2017)

• - Keď Alex (Emilio Estevez) uteká po návšteve starého bytu Julie (Rene Russo), digitálny bilboard "Welcome to New York" ukazuje, že je štvrtok 23.11.2009. Tento deň však vyšiel na pondelok. (beso74)

• - Volná adaptace sci-fi románu Roberta Sheckleyho Nesmrtelnost, s.r.o., vydaného v roce 1958. (Fingon)

• - Juliu mala pôvodne hrať Linda Fiorentino, bola však nahradená herečkou Rene Russo. (beso74)