• slovenský

• slovenský

Živý po smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1992, 110 min

Sci-fi béčko nabitý docela i hereckou elitou, ale to nic nezměnilo na tom, že se stále jedná jen o průměrný béčko s nějakou tou živější akcí a s ne moc přitažlivým dějem, kterej si tak nějak nedokáže moc získat pozornost. Jinak za zmínku určitě stojí v roli záporáka Mick Jagger, bohužel ho v dabingu namlouvalo nějaký hovado a tak jeho postava nepůsobí tak vostře jako asi v originále, ale i tak se celkem vytáh. Jediný co nechápu je, co tam dělá Anthony Hopkins.(10.2.2008)

Zvláštně nevyrovnaný film. Rene Russo vypadá už od začátku jako Estevezova maminka, navíc vyšší, takže jim ten vzájemný vztah nežeru. Ale zase je zde úžasná kamera, která z mála dokáže vykouzlit hodně včetně atmosféry potřebné pro tento druh filmu, skvěle to doplňuje jazzová hudba. Prima jsou všechna ta vozítka, honičky, a samozřejmě vtipy - ať slovní, nebo v obraze (několik nápisů na zdech nebo reklamní billboardy jsou vážně nadčasovými vtipy). Nesmím zapomenout na dokonalou jeptišku, ta je zcela odzbrojující! A ostatně - vize roku 2009, jenž byl tehdy budoucností, a my jej již prožili, je úsměvná. Přesto celkově - i když film baví, šlape, jak má, akce je co 15 minut - dávám jen slabé čtyři hvězdičky, protože neherectví Russo (když má vyjádřit výraz pochopení a vnitřní paniky, tak jen zkamení) a mírné přehrávání Esteveze jakýkoliv dojem ničí - ani jeden z nich nemá charisma a nadhled, aby svou roli utáhl. Snad jen Mick Jagger pochopil, oč jde.(16.7.2012)

Chybějící článek mezi ÚTĚKEM Z NEW YORKU a DEMOLITION MANEM. Nijak originální ani promyšlené, jinak ale solidně zábavné akční béčko. Emilia Esteveze mám rád, ale těžko mluvit o nějakém hereckém výkonu stejně jako u Micka Jaggera, i když ten aspoň dobře prodá pár svých vtipných hlášek. Dobrý nápad byla ta honička při které spolu lovec a uprchlík komunikovali a komentovali její průběh.(4.4.2005)

Mick Jagger v zápornokladné roli je omračující. Není bůhvíjaký herec, ale postava Vasendaka, kterou ztvárnil v tomto filmu, má být přesně taková, jak ji podal Jagger. Prostě do toho nádherně sedí. Zdánlivě tupý žoldák, odhodlaný splnit úkol je ve skutečnosti muž, jenž si jde vlastní cestou, a ikdyž to bude znít jako klišé, má smysl pro spravedlnost. Na dobu vzniku filmu je zde velice dobře propracované prostředí, zvlášť při scénách z novodobého mannhattanu, kde lidé žijí takzvaně za branou. Co se mi asi líbí nejvíc, že film si na nic nehraje. Působí přirozeně a to oceňuji. Jedna z NEJ sci-fi mého dospívání!!! Je mi jasné, že jsem to těžce nadhodnotil, ale tenhle film prostě žeru! PS: Běžte se vysrat s tímhle hodnocením, vy ubohá bando trapáčků.(6.6.2008)

Představte si, že by třeba nějaký vědec vymyslel kapesní, multifunkční laser a místo toho, aby za něj dostal Nobelovku a poskytl ho lidem ku prospěchu věci, tak by si s ním doma porcoval bifteky, aby je nemusel pižlat nožem. Podobně na mě působí využití námětu pro Freejacka. Samotná idea společnosti, která cestuje do minulosti, aby kradla lidská těla těsně před smrtí a pak je prodávala v budoucnosti boháčům, kteří mají sami na kahánku a chtějí si ještě prodloužit pobyt na modré planetě, mi připadala velice originální a zajímavá. Jenže film tento motiv využívá jen tak okrajově a snaží se béčkově a přímočaře bavit. Je to veliká škoda, protože je to opravdu maření skvělého nápadu. Jenže kromě zvučného hereckého obsazení a již zmíněného nápadu nemá film co nabídnout. Akce je tu poskromnu a navíc je mizerně natočená. Za zmínku snad jedině stojí honička, během které si hrdina stihne poklábosit s pronásledovatelem (,,Jak mi to jde?"- ,,Není to špatný."). Jagger je tu zřejmě jen pro slavné jméno a několik hlášek. Estevez je sympaťák, ale nemá moc co hrát a Hopkins se tu objeví všeho všudy dvakrát. Takže to by bylo k hercům a já jdu shánět předlohu od Sheckleyho, kde byl ten super nápad snad více rozveden.(12.2.2008)

• - Keď Alex (Emilio Estevez) uteká po návšteve starého bytu Julie (Rene Russo), digitálny bilboard "Welcome to New York" ukazuje, že je štvrtok 23.11.2009. Tento deň však vyšiel na pondelok. (beso74)

• - Zábery z automobilových pretekov boli natáčané na Road Atlanta za použitia vozidiel typu Formula Atlantic. (beso74)

• - Volná adaptace sci-fi románu Roberta Sheckleyho Nesmrtelnost, s.r.o., vydaného v roce 1958. (Fingon)