Hamelin no Violin Hiki (TV seriál)

• japonský

ハーメルンのバイオリン弾き

Violinist of Hamelin

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 1996, 25x24 min

Kóhei Tanaka

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

• yenn

Hlavní hrdina třímá namísto obrovského meče obrovské housle a poskoky démonů posílá na onen svět pomocí Čajkovského a dalších skladatelů. Mimo to se seriál rozvíjí jako vcelku standardní (ve své době možná ještě ne) dobrodružné fantasy, na němž je již od počátku patrný značně omezený rozpočet, jelikož statické záběry tvoří dobrou polovinu každé epizody (ve zbývající polovině pak vlají vlasy a pláště). (Kam se hrabe Berserk.) Příčina nízkého hodnocení však leží jinde a výrazněji se začne projevovat před polovinou seriálu. Veškerý děj je totiž postupně redukován na sled dramatických a konfliktních situací, do kterých postavy a zvraty vyskakují dle scénáristovy píšťalky, a směřování příběhu je podřízeno pouze absurdně přehnané snaze o vyvolání emocí a napětí (přitom každé ohrožení hlavních postav dopadá stejně). Jelikož jsem konstruktem nazval Onii-sama e..., naprosto netuším, jak označit to, co se začne dít zde. Opravdu nevídané a překvapivě ještě horší než velmi slabý komediální předchůdce. 2/10(28.5.2011)