Svědomí (TV film)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1985, 91 min

David Greene

Stevan Larner

Nevím, zdá má film svou divadelní předlohu. Každopádně díky umnému zpracování působí jako plnohodnotný film. Pasáže, ve kterých drží iniciativu Anthony Hopkins, jsou skvělé. Skvělé! Tempo klesá, když jsou ke slovu připuštěny Blythe Danner a Swoosie Kurtz, kteréžto zcela nestíhají svého kolegu. V konečném vyúčtování je ovšem Svědomí doporučeníhodný snímek, zejména pro milovníky právnických kliček a hypotéz.(16.4.2011)

Velmi příjemné překvapení. Role přesně pro Hopkinse. Děj je svižný a plný zvratů a Anthony rozhodně nedá nikomu nic zadarmo. Skvělé. Jen by mě zajímalo kdo určoval žánr tohoto filmu - specifikovat ho jako fantasy... I to rodinný je velkej úlet, ale fantasy, to chce bejt hodně sjetej... :)) (To mám vážně první komentář? Jéé, děkujeme Ježíškůůůů... :D )(5.2.2010)

Že je herec Hopkins skutečným famózním hercem již vím dávno. Zde mi filmaři naservírovali dílo sice zajímavé. plné zhodnocení talentu tohoto muže. Já sám také přemýšlím, jak se zbavit své ženy. Právník nejsem. Celé tohle dílko bylo ale tak nezajímavé a obyčejné, že jsem přitom usnul. Je to asi tím, že jsem zamlada hltal švédské detektivky, Chandlera, a spisovatele na které si nevzpomenu. Tady jsem nenašel žádné poselství, žádnou novou inspiraci a proto jsem asi usnul.(16.2.2013)

SUPERTIP: Bavili jste se nekdy bizarni predstavou jak zavrazdit nekoho tak, aby se neprislo na to, že jste vrah? Presne takhle uvazuje Anthony Hopkins, pravnik ktery promýšlí vrazdu sve zeny. Jde o skvelé konverzacni drama, ktere si udrzi atmosku od prvni do posledni minuty. (doporucuju s velmi dobrym ceskym dabingem). 5/5*(29.3.2016)

Lehce přetažená, ale vydařená konverzační kriminálně-soudní napínárna bez skutečné soudní síně. On si totiž jaksi vystačí jen Sir Anthony se svou představivostí. Film jako takový stojí na jeho hereckém výkonu (možná trochu i výkonech), a Blythe Danner se Swoosie Kurtz mu mohou jen přihrávat, byť mají své dosti důležité dějové úlohy. Rozhodně nejde o ztrátu času, byť s ohledem na závěr, který nebyl moc podle mého vkusu, se znovu dívat nebudu. Celkově dávám 70%.(15.8.2011)