poster

Svědomí (TV film)

 • USA

  Guilty Conscience

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1985, 91 min

Režie:

David Greene

Kamera:

Stevan Larner
(další profese)
 • Caszidy
  ***

  Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá - Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne - Kdo s čím zachází, tím taky schází. Všechny tyhle přísloví by se daly s čistým svědomím použít jako charakteristika tohoto snímku a hlavní postavy, jak jinak než dobře ztvárněné Anthony Hopkinsem. Vcelku příjemná detektivka na jedno zhlédnutí.(18.4.2011)

 • Gemini
  ***

  Lehce přetažená, ale vydařená konverzační kriminálně-soudní napínárna bez skutečné soudní síně. On si totiž jaksi vystačí jen Sir Anthony se svou představivostí. Film jako takový stojí na jeho hereckém výkonu (možná trochu i výkonech), a Blythe Danner se Swoosie Kurtz mu mohou jen přihrávat, byť mají své dosti důležité dějové úlohy. Rozhodně nejde o ztrátu času, byť s ohledem na závěr, který nebyl moc podle mého vkusu, se znovu dívat nebudu. Celkově dávám 70%.(15.8.2011)

 • anderson
  ***

  ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA = 4.2.2010, Hopkinsa dabuje JAROMÍR MEDUNA. (5.2.2010)(5.2.2010)

 • Snorlax
  ****

  Několik velmi vtipných plánů na dokonalou vraždu, senzační Hopkins, velmi zdařilá hudba, to vše smixováno do jednoho filmu. A je z toho kvalitní televizní inscenace, která hrdě strčí do kapsy kdekterý netelevizní film s astronomickým rozpočtem. Pravda, většinu kvality obstarává Anthony Hopkins.(25.9.2011)

 • Pepinec
  ****

  Nevím, zdá má film svou divadelní předlohu. Každopádně díky umnému zpracování působí jako plnohodnotný film. Pasáže, ve kterých drží iniciativu Anthony Hopkins, jsou skvělé. Skvělé! Tempo klesá, když jsou ke slovu připuštěny Blythe Danner a Swoosie Kurtz, kteréžto zcela nestíhají svého kolegu. V konečném vyúčtování je ovšem Svědomí doporučeníhodný snímek, zejména pro milovníky právnických kliček a hypotéz.(16.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace