Svědomí (TV film)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1985, 91 min

David Greene

Stevan Larner

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá - Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne - Kdo s čím zachází, tím taky schází. Všechny tyhle přísloví by se daly s čistým svědomím použít jako charakteristika tohoto snímku a hlavní postavy, jak jinak než dobře ztvárněné Anthony Hopkinsem. Vcelku příjemná detektivka na jedno zhlédnutí.(18.4.2011)

Lehce přetažená, ale vydařená konverzační kriminálně-soudní napínárna bez skutečné soudní síně. On si totiž jaksi vystačí jen Sir Anthony se svou představivostí. Film jako takový stojí na jeho hereckém výkonu (možná trochu i výkonech), a Blythe Danner se Swoosie Kurtz mu mohou jen přihrávat, byť mají své dosti důležité dějové úlohy. Rozhodně nejde o ztrátu času, byť s ohledem na závěr, který nebyl moc podle mého vkusu, se znovu dívat nebudu. Celkově dávám 70%.(15.8.2011)

Nevím, zdá má film svou divadelní předlohu. Každopádně díky umnému zpracování působí jako plnohodnotný film. Pasáže, ve kterých drží iniciativu Anthony Hopkins, jsou skvělé. Skvělé! Tempo klesá, když jsou ke slovu připuštěny Blythe Danner a Swoosie Kurtz, kteréžto zcela nestíhají svého kolegu. V konečném vyúčtování je ovšem Svědomí doporučeníhodný snímek, zejména pro milovníky právnických kliček a hypotéz.(16.4.2011)

Že je herec Hopkins skutečným famózním hercem již vím dávno. Zde mi filmaři naservírovali dílo sice zajímavé. plné zhodnocení talentu tohoto muže. Já sám také přemýšlím, jak se zbavit své ženy. Právník nejsem. Celé tohle dílko bylo ale tak nezajímavé a obyčejné, že jsem přitom usnul. Je to asi tím, že jsem zamlada hltal švédské detektivky, Chandlera, a spisovatele na které si nevzpomenu. Tady jsem nenašel žádné poselství, žádnou novou inspiraci a proto jsem asi usnul.(16.2.2013)

Kolumbovský film (začátek úplně, dobové kulisy, oblečení, styl vyprávění), který stojí na Hopkinsovi. Je famózní. Řekla bych, že tu předvedl daleko lepší výkon, než v Jehňátkách. Film je plný zvratů, až do samého konce, i když se asi dá tušit, jak to celé dopadne, ale o tom to není. Vynikající scénář. Nízkorozpočtový film a jakou parádu udělá.(21.8.2011)