Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Shu je malý chlapec, ktorý sa snáží ochrániť zvláštnu dievčinu Lala ru pred vojakmi z iného svetu, ktorí chcú od nej prívesok. Nie je to len obyčajný prívesok tento prívesok dokáže vyrábať vodu a práve tej je vo svete únoscov akútny nedostatok. Shu s nimi bojuje, ale počas boja ich únoscovia prenesú do svojho sveta. Shu sa dostane do zajatia, kde spoznal Saru. Saru omylom uniesli lebo si ju pomýlili s Lala ru. Shu je nútený vstúpiť do armády šialeného kráľa Hamda. Hamdo vedie vojnu proti rôznym frakciám. Ich cieľ je rovnaký dostať sa k prívesku, ktorý by im zabezpečil tak dôležitú vodu. (ethos)

(více)

Recenze (24)

Marius 

všechny recenze uživatele

Ďalšia anime legenda, idúca dosť mimo mňa. Na rozdiel od oslavných komentov v tomto profile si vôbec nemyslím, že Ima soko ni iru boku má výborný scenár a skvele napísané postavy. Scenár je veľmi jednoduchý a rozhodne mi mnoho scén z tohto seriálu v hlave nevydrží. Jedno sa mu však uprieť nedá, a síce to, že všetky (relatívne) šokujúce scény sú veľmi funkčné a necítiť z nich samoúčelnú snahu o šokovanie diváka. jednoduchý scenár dokážu vo veľa prípadoch zachrániť umne napísané postavy príbehu, Ima, soko však má tieto postavy len dve. Ak sa totiž pohybujem na tenkom ľade akejsi pseudoreality snažiacej sa ukázať hrôzy vojny na civiloch a z toho vyplývajúce dopady na psychiku, musím načrtnúť postavy uvažujúce realisticky a pragmaticky. A tu je kameň úrazu. Pokiaľ sa na palube Hellywoodu pohybuje mnoho relatívne schopných vodcov a veliteľov, nechápem ako je možné, že im vládne taký idiot, ktorého vodcovské schopnosti sú absolútne na nule a správa sa ako rozmaznané päťročné decko, čo musí vidieť i najmladší z jeho vojakov a nikto z nich ho proste elegantne neodstrelí. Ktorákoľvek z vedľajších postáv na hellywoode by bola lepším leadrom tohto tábora príbehu. Terno nie je ani hlavný hrdina, ktorý je pacifistom až za hrob (bez urážky, ale pacifizmus nie je reálnou, ale skôr deklarovanou súčasťou japonskej povahy) a tento jeho postoj prakticky neovplyvní ani niekoľko tragédií v jeho okolí. Jediné postavy, ktoré pre mňa „žili“ boli Sara a „Sister“ predstavujúce pre mňa prijateľné typy správania sa civilov vo vojne. Seriál je napriek jednoduchej kresbe postáv dosť slušne naanimovaný, režisérsky však nie veľmi zaujímavý, skôr štandardný. Dávam slabšie štyri hviezdy, len vďaka tomu, že rovnaké bodové hodnotenie dostal i Evangelion, ktorý je ďaleko väčšou „vtákovinou“. 7/10 ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Skládám velkou poklonu scénáristům, protože dokázali vytvořit něco, co si kdekdo nedokáže ani ve snu představit...hrůzy války, kde pěšáky jsou převážně děti (i ty, kterým ještě nebylo ani 10 let)...skvěle vyprofilované postavy, kde musím vyzdvihnout krále Hamda (jehož dabér by si zasloužil nějakou speciální cenu...takové psychopata jsem ještě nikde neviděl). Když už jsem na začátku nakousl ty hrůzy války, tak ať už si pod tímto pojmem představíte cokoliv, tak to tady určitě najdete (mě osobně si nejvíc získal konec 12.dílu, kdy jsem do konce titulku čuměl s otevřenou pusou do obrazovky)...jde o opravdu velmi kruté anime, které spíše připomíná některé filmy o druhé světové válce. Teď k technickým věcem..kresba sice na někoho může působit mírně zastarale, ale animace je naprosto dokonalá a spíše než "obyč. anime TV seriál" to vypadá na OVA nebo film - co se animace týče. Seriál nemá žádné "hluché a nudné" díly (což je velmi, velmi fajn)...ono, asi to dobře vyhandlovali, když má jen 13 dílů (ale zase vám bude líto každého dalšího dílu, který si pustíte...bo se čím dál tím víc budete blížit ke konci :). Dle mého se jedná o seriál, který patří do "zlatého fondu anime" a tudíž by ho nikdo, kdo se o anime alespoň trochu zajímá, neměl minout. ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

OK, bude to hodně subjektivní: Spousta anime ze žánru shounen (pro školáky - chlapce) má hlavního hrdinu, který neumí mluvit. Umí totiž jen ječet a vřískat, a dabuje ho postarší dáma. Což mi někdy nevadí, někdy zato hrozně. Tady jsem chvilku pátral, co má ta paní za problém, a vím: Má to ze svého dabování Pokemonu. Další, co mi vadí -- dílko je mírně řečeno inspirované Conanem, chlapcem budoucnosti. Onen seriál mám dost rád, a nepotěšilo mě to. Také bych ocenil nějakou poetiku při vší syrovosti; je tak nějak zcela bez elegance (proti třeba zmiňovanému Hrobu světlušek...). Konec subjektivity. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Přestože jsou postavy kreslené, a to ještě velmi jednoduše, dokáží vyjadřovat své city lépe než většina živých herců a výsledek je doslova plný emocí, a to velmi intenzivních emocí. Přestože jsou hlavními hrdiny děti, tento seriál dětem radši nepouštějte, jinak utečou. Je poměrně drsný a vážný. Ale správně naladěnému odrostlejšímu a otrlejšímu divákovi připraví zážitek, na který se nezapomíná. Dost možná nejlepší anime, co jsem viděl (počítaje v to i filmy). ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Děsivé. Tak trochu jsem tušila, do čeho jdu, ale takový výsledek jsem neočekávala. Kruté, opravdu kruté. Ať to končí, jak to končí, cesta je těžká, tvrdá a bolestivá. Nedokázala jsem říct, že zrovna teď se jim podaří utéct, nedokázala jsem říct, že zrovna teď vyhrají boj, nedokázala jsem říct, že tato postava se dožije konce. Hnusně se umíralo, hnusněji vraždilo. Nic přikresleného, jen bolestně a syrově vykreslená válka a utrpení. Rozhodně silný antimilitaristický počin, který dokáže rozbušit srdce. Vážně mě nenapadají jiná slova než bolest, zkáza, utrpení, krutost. Různé myšlenky mi plují myslí i srdcem a já mohu jen dodat, že víc už ze sebe po zhlédnutí nedostanu, jen to ve mně bude vířit, a já budu stále přemýšlet, jak Šú dopadl na své cestě. BTW.: Řekla bych, že vzhledem k scénám, kde zabíjejí ještě malé děti, není toto anime vhodné pro slabé nátury. ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama