poster

Bollywood / Hollywood

Romantický / Komedie / Drama / Muzikál

Kanada, 2002, 105 min

Režie:

Deepa Mehta

Scénář:

Deepa Mehta

Kamera:

Douglas Koch

Střih:

Barry Farrell

Scénografie:

Tamara Deverell

Kostýmy:

Anne Dixon
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,492,472Tržby Celosvetovo $2,130,190(14.12.2008)

 • berg.12
  ****

  Asi bych tenhle film úplně nedoporučil těm, kteří s Bollywoodem nemají žádné zkušenosti. Deepa Mehta pochází sice z Indie, ale odešla do Kanady a v zemi původu vyvolaly její filmy (trilogie Fire, Earth , Water) vlnu protestů. Tenhle film vzniknul v pauze po nuceně odloženém natáčení "Water". Přestože je rukopis režisérčina původu zřetelný, na indickou kulturu potažmo Bollywood také reaguje a konfrontuje ji, a i když jsou mé znalosti obého velmi povrchní, dokázal jsem to ocenit i se zasmát. Jako mix dvou filmových kultur také funguje podle mě lépe, než podobné pokusy režisérky a producentky Gurinder Chadhy (Bride&Prejudice, Královna koření).(11.8.2007)

 • toma.baza
  ****

  Úspěšný, bohatý, pohledný mladík Rahul, původem Ind, který žije v Kanadě, má dost otravování své rodiny o tom, kdy se konečně ožení. Najme společnici Sue, aby během svatby jeho sestry Twinky předstírala, že je jeho dívka.(11.7.2006)

 • Martin741
  ***

  Jakysi Ind zije v kanade a rodina chce, aby sa ozenil, okolo toho sa toci cely film. Deepa Mehta ma na konte daleko lepsie filmy - Fire 1996 a Earth 1998. 60 %(4.4.2017)

 • Remini
  *****

  Bolo som odhodlaná dať tomu 4*, ale potom prišiel ten úplný koniec a ja som nemohla uveriť, že ma dve minúty "You make me feel like a ladki" natoľko pobavili. Veľmi predvídateľný film, ale ako inak? Bolo to milé, uťahovalo si to z klišé, Rahul a Lisa sú neskutočne krásni ľudia, hudba bola tiež príjemná. Ale fakt si neviem predstaviť, či by nejaký neznalec dokázal oceniť všetky tie "nápomocné" popisy scény, ktoré sa niekedy nečakane objavili. Rovnako aj tie filmové odkazy a "zvraty". A lol na všetky tie vtipy pre zasvätených :D(4.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace