Miluj mě, prosím

Wicker Park

Miluj ma! Prosím...

Mysteriózní / Thriller / Romantický / Drama

USA, 2004, 114 min

Kdo má právo na lásku? Ten první? Ten, kdo víc miluje? Která láska je ta pravá? Kdo má nárok... Film odkrývá epiku toho, co stojí za láskou, staví zde zákon pravé lásky, která přežije všechno, přitom ničí tuto konstantu sekundární linií zamilované. Rozhodně kvalitní snímek, co za to stojí, jen bych pro život asi potřeboval odhalit, co je to pravé...(3.7.2013)

Velice krásný film, tohle "Miluj mě, prosím". Ze začátku nepříliš výřečná romance, kde se moc nemluví a vše je vyjádřeno obrazem s překrásně zasněnými a poetickými flashbacky. Asi v půlce se však filmové vyprávění radikálně promění a my začínáme sledovat dokonale do sebe zapadající puzzle, o jehož konci všichni víme, jak dopadne. Přesto mne snímek nezačal nudit, ale vychutnala jsem si ho až do konce. Rovněž překvapivě dobří jsou i všichni mladí herci, hlavně Rose Byrne a Josh Hartnett (jediný, kdo možná příliš přehrává je Matthew Lillard). S potěšením dávám 4*.(14.6.2005)

Jó OSUD! Jó LÁSKA! Nakonec - kdo něco podobného aspoň jednou v životě nezažil? To fatální míjení, ať už náhodné či někým podpořené... Že ne? Dobře vám tak... - - - Chladnokrevně vykalkulovaný, vypointovaný, do detailu vypiplaný scénář, bezchybné výkony krásných mladých herců, atraktivní prostředí, dobře vybraná a s dějem doslova souznějící hudba, stylově režiekamerastřihnuto, napětí až do poslední vteřiny, dojemný happyend... Skoro to vypadá jako nějaký ironický komentář k nějaké hollywoodské mainstreamové slátanině... Ale není. Problém je v tom, že ono je to opravdu DOBRÉ! Je to výborné! Čtyři a půl hvězdičky bez váhání - ale zaokrouhlit musím - a tak dolů, protože jediné klišé, co mi trochu "vadilo" byl ten Lukeův vždycky krásný a filmově tisíckrát provařený Ford Mustang 6X :-)... Leč přiznám se jako chlap, uronil jsem zkrátka i tu slzu...(8.1.2006)

Miluj mě prosím jsem si představoval trochu jinak. Thriller to není ani náhodou a první polovina je dosti chaotická. S ubývajícími minutami sice vše do sebe hezky zapadá jako klíč do zámku, ale k čemu to všechno, když jsem na to zpočátku zíral jak pablb. Josh Hartnett není zrovna můj šálek čaje, ovšem dámy hrají solidně, obzvlášť Rose Byrne. Při takovém námětu mohl Paul McGuigan lépe využít svého potenciálu. Slabší průměr(6.7.2011)

Velmi zajímavý, dobře natočený film o lásce, chvílemi se ztrácíte, nechápete, pak porozumíte a už jen čekáte, jak to dopadne a hrozně si přejete, aby to dopadlo dobře. Co si ale celý film uvědomujete velice dobře je, jak láska bolí. Josh Hartnett v hlavní roli potěšil a obě ženské role byly obsazeny zajímavě.(20.8.2005)

• - Film se původně měl jmenovat „The Apartment“, ale po nějaký čas se producenti oháněli i názvem „Obsessed“. Představitel jedné z hlavních rolí Josh Hartnett ale jeden z názvů označil jako vhodný pro televizní film týdně, po čemž studio MGM zvolilo raději další ze zvažovaných, „Wicker Park“. (imro)

• - Diane Kruger a Rose Byrne spolupracovali už na natáčaní filmu Trója (2004). (MikaelSVK)

• - Ačkoli se film v originále jmenuje Wicker Park, scény v parku se netočily ve Wicker Park v Chicagu. Tyto scény se natáčely v Quebecu. (Karlos80)