Nekecej a pádluj!

Nekecaj a pádluj!

Komedie / Dobrodružný / Mysteriózní

USA / Nový Zéland, 2004, 95 min

• Jamal

Od začátku filmu jsem čekal, tak kdy už to příjde, kdy začne ta zábava, když jsem spatřil medvěda tak jsem si říkal už je to tady, to byl ale jen vrcholek vyčnívající nad mrakem, jinak 90% bylo bohužel pod ním, někdy až moc hluboko. A ty ekologický ženský byly fakt tou nejhorší pasáží společně s objevením nějaké schránky s kravinama z dětství. Škoda času.(6.9.2006)

• Matty

-Pojďte se mnou, nebo vám ustřelím koule, vycpu je a vystavím na krbovou římsu! -To bude ale ošklivá římsa. Tří kamarádi z dětství podnikají dobrodužnou výpravu za pokladem, která se změní v boj o holý život a která z nich udělá pravé chlapy s jasnými životními cíly. Nekecej a pádluj je průměrná „komedie o cestě a poznání“. Moralizování však není jejím největším problémem, chybí jí spád. Expozice je příliš dlouhá a gradace nulová. Úvodní video, ukazující nám jak dobrými kámoši byli, abychom si plně uvědomili, co pro ně následná výprava znamená, není dost vtipné a vlastně ani neplní svůj účel. U komedie se chceme hlavně bavit, ne dojímat nad ztrátou přítele. Kdyby se prostě hned na začátku všichni tři sebrali a vydali na nostalgický výlet, mělo by to větší grády. Snaha dodat jejich zálesáckému pachtění hlubší smysl jednoduše nefunguje a zcela je pak pohřbena nástupem dvou sadistických hromotluků, kteří řeší věci s doslova odzbrojující přímostí. Nekecej a pádluj tedy nedojímá, ale baví? Škála vtípků se pohybuje od „fakt dost trapný“ přes „cha…cha…cha“ po „cooool!“ (kromě na začátku uvedeného snad ještě jeden). Některé „džouky“ připomínají ztřeštěnosti jako Zahulíme, uvidíme, ale je jich poskrovnu. Prvoplánový humor má tentokrát hlavní slovo. Většinou jsem si jenom řekl „teď bych se asi měl smát“ a dál jsem čekal, kdy přijde smích upřímný. Pokud zrovna znuděně sedíte v křesle, máte chuť na něco lehkého, intelektuálně nenáročného a jediný film na který bez vynaložení přílišné námahy dosáhnete je Nekecej a pádluj, pak se na něj podívejte. Ale jinak to opravdu nemá smysl. 50% Zajímavé komentáře: Rex Mundi, davidek(2.3.2007)

Naprosto průměrná komedie, tak říkajíc o ničem. Vtipných scén je tu opravdu pamálu, což komedii zrovna moc nepozvedne a hlavni trojice k sobe moc nesedne. Seth Green, kterýho znám ze spousty komedií kde byl skvělý, je tady nevýraznej a nic extra nepředvádí, za zmínku stojí snad jen scéna s medvědem, další dva jsou ale ještě horší, Matthew Lillard a Dax Shepard jsou na tom zhruba na stejnou, akorát Shepard si hraje na drsňáka a za sympaťáka bych ho rozhodně nepovažoval. Zápletka samozřejmě stupidní, ale to by mi nevadilo, protože většinou u takových filmů se nejvíc bavim jenže když tam pořád neni nic vtipnýho, tak nakonec to stejně začne nudit. Sice pokusů o komický scény je tady dostatek, ale většinou jsou nepovedený(29.4.2006)

Klasicský "béčkový" film. Úvod filmu nebyl špatný, po uvedení hlavních postav, se dostalo zvratu, že jedna z nich zemřela. To navodilo na hlavní příběh- Mrtvý kamrád po sobě zanechal mapu pro poklad D.B. Coopera. Tři třicetiletí kluci z bejvalý partu, se rozhodli a dali slib že najdou legendární poklad. Z cestu pro poklad se stala z filmu už komedie na plný obrátky. Celkem vtipné scény s medvědicí, s dvěma potrhlými pěstiteli marihuany nebo dvěma naturálníma holkama žíjícíma v lese, nebyly špatné, ale něco jim scházelo. Co taky čekat od průměrného filmu. Co zvedlo film byly krásné záběry na scenérii amerických lesů. Nekecej a pádluj mě celkem slušně pobavilo, i když přes řadu nedodělávek a celkem ujetého příběhu stala trochu lepší dobrodružná komedie.|60%|(21.8.2007)

Pro mě nejoblíbenější komedie. Partička dospělých kluků, kteří se vydají hledat poklad do divoké přírody je skvělý námět na film. Každý z nich je zábavný v něčem jiném, ale nejraději mám Dana, který to vždy schytá nejvíc. Co věta, to super hláška. Nejlepší je scéna s medvědem. Škoda jen, že pokračování této komedie je už o několik hvězdiček slabší a nehrají v něm ti stejní herci jako v jedničce.(16.5.2012)

• - Ve scéně, kdy hlavní hrdiny napadne medvěd, si Jerry (Matthew Lillard) sundavá boty, aby běžel rychleji. Když však utíkají, je vidět, že má Jerry boty stále na nohou. (Mr.Hudson)

• - Dax Shepard, Seth Green, a Matthew Lillard točili většinu nebezpečných scén bez pomoci kaskadérů. (D3VIL)

• - Během jízdy trojice hrdinů loďkou má v jednom záběru Dan (Seth Green) klobouk a v dalším zase ne. (Mr.Hudson)