Nekecej a pádluj!

• USA Without a Paddle (více)
Trailer 2

Tři kamarádi z dětství se po letech setkávají na pohřbu čtvrtého z nich. Na počest jeho památky a přísahy, kterou kdysi uzavřeli, se pak vydávají hledat bájný poklad, který byl pro ně v dětství vším. Opouští své běžné životy, aby se vydali vstříc novým zážitkům, jenž na ně čekají v srdci překrásné americké divočiny. Cestou tak "drsňák, slušňák a sympaťák" narazí na všechno možné, co by nemělo v komedii podobného ražení chybět - na medvěda, na dva natvrdlé vidláky, na dosti svérázné roštěnky a na pole marihuany, které svou velikostí může konkurovat tomu, co jsme mohli vidět v PLÁŽI. Cestou však objeví i něco mnohem cennějšího, než je poklad... (spiegelman)

Trailer 2

tron

„Chápem, ako to myslíte.“ – „Aj ty si strávil 30 rokov v divočine?“ – „No, to nie, ale viem sa vcítiť do vašej kože.“ – „Aha, takže si imaginárne žil 30 rokov v divočine.“ – „No, hm, pff...“ – „Nabudúce radšej drž hubu, kým si niečo poriadne premyslíš, kokot.“ Takto príjemne komediálne zaskočený som naposledy zostal v rokoch 1997 (GEORGE, KRÁĽ DŽUNGLE) a 1998 (TAKMER HRDINOVIA). Všetkým trom snímkam udeľujem „iba“ 60%, ale rozhodne som sa pri nich výborne bavil prekvapivo solídnou výpravou, nečakane zručnými akčnými scénami, prekvapivo dobrými výkonmi (inak nezaujímavých) hercov a komediálnymi scénami, ktoré ma rozosmiali. Nebudem sa rúhať a siahať po slovách „Monty“ a „Python“, ale možno by najlepšie vystihli moje pocity z komédie NEKECAJ A PÁDLUJ!. V nej sa trojica kamarátov (Dax Shepard, Seth Green a Matthew Lillard) po smrti priateľa rozhodnú splaviť rieku a nájsť poklad, „pretože ak nie teraz, keď máme už tridsať, tak kedy?". Zažijú šialené dobrodružstvá spojené s hovnometom, párikom militantných hajzlov (Ethan Suplee z OSUDOVÉHO DOTYKU a Abraham Benrubi z Pohotovosti) a psychopatickou medvedicou. V oddychovom čase si v tejto vydarenej kombinácii komédie, melodrámy, dobrodružstva a hixploitation (Burt Reynolds z VYSLOBODENIA!) lovia losoy a majú tímovú erekciu. K tomu marihuana, dobermany, HVIEZDNE VOJNY, výborné dialógy („Opusti plodovú polohu, opakujem, opusti plodovú polohu, nepomáha to!“) a jeden z najhorších expertov na divočinu, akého strieborné plátno kedy videlo („Len pokojne. Je dôležité, aby videl, že sa nebojíte.“). ()

Malarkey

Opravdu praštěných komedií, u kterých se s radostí zasměju je pramálo, ale přesto se občas semtam nějaká objeví, nevyjímaje právě filmu Nekecej a pádluj! Podepírá se o příběh pokladu, který už dokázal najít leckdo ve filmovém branži, ale i tak příjemně pobaví slušnými vtípky nebo nemožně vtipnými situacemi, že se na ní prostě nedá zapomenout. Trojka hlavních hrdinů je sympatická, ale každý má svoje mínus. Herecky sice nijak nekralují, jenže jsou rozdílní a dávají to vysoko najevo. Dávám tři hvězdičky, solidní tři hvězdičky, které mi zaručí opětovný návrat k obrazovce k této příjemné, pohodové, přesto dost nesmyslné a chvílemi až zdá se mi příliš překombinované komedii. Rozdodně si to zaslouží. --- Moje první šprcka. Šlohnul jsem ji tenkrát tátovi z pickupu den předtim než ho zavřeli. ()

Shit

Naprosto průměrná komedie, tak říkajíc o ničem. Vtipných scén je tu opravdu pamálu, což komedii zrovna moc nepozvedne a hlavni trojice k sobe moc nesedne. Seth Green, kterýho znám ze spousty komedií kde byl skvělý, je tady nevýraznej a nic extra nepředvádí, za zmínku stojí snad jen scéna s medvědem, další dva jsou ale ještě horší, Matthew Lillard a Dax Shepard jsou na tom zhruba na stejnou, akorát Shepard si hraje na drsňáka a za sympaťáka bych ho rozhodně nepovažoval. Zápletka samozřejmě stupidní, ale to by mi nevadilo, protože většinou u takových filmů se nejvíc bavim jenže když tam pořád neni nic vtipnýho, tak nakonec to stejně začne nudit. Sice pokusů o komický scény je tady dostatek, ale většinou jsou nepovedený ()

MM_Ramone

Traja maníci po tridsiatke sa rozhodnú pre návrat do detstva a vydajú sa do divočiny hľadať stratený poklad. Cestou natrafia na nejednu nepríjemnú situáciu a dvoch nepríjemných pestovateľov marihuany. Tiež na dve príjemné ekologické aktivistky. Jedného dotieravého medveďa. Kriváckeho miestneho šerifa. Podivného pústovníka. Aby nakoniec zistili, že najväčším pokladom je ich priateľstvo. Vznikla z toho celkom príjemná komédia. Trio hlavných hrdinov v obsadení Lillard, Green, Shepard bolo vcelku prijateľné a to isté môžem povedať povedať aj o dvojici statných záporákov. ** ()

Matty

-Pojďte se mnou, nebo vám ustřelím koule, vycpu je a vystavím na krbovou římsu! -To bude ale ošklivá římsa. Tří kamarádi z dětství podnikají dobrodužnou výpravu za pokladem, která se změní v boj o holý život a která z nich udělá pravé chlapy s jasnými životními cíly. Nekecej a pádluj je průměrná „komedie o cestě a poznání“. Moralizování však není jejím největším problémem, chybí jí spád. Expozice je příliš dlouhá a gradace nulová. Úvodní video, ukazující nám jak dobrými kámoši byli, abychom si plně uvědomili, co pro ně následná výprava znamená, není dost vtipné a vlastně ani neplní svůj účel. U komedie se chceme hlavně bavit, ne dojímat nad ztrátou přítele. Kdyby se prostě hned na začátku všichni tři sebrali a vydali na nostalgický výlet, mělo by to větší grády. Snaha dodat jejich zálesáckému pachtění hlubší smysl jednoduše nefunguje a zcela je pak pohřbena nástupem dvou sadistických hromotluků, kteří řeší věci s doslova odzbrojující přímostí. Nekecej a pádluj tedy nedojímá, ale baví? Škála vtípků se pohybuje od „fakt dost trapný“ přes „cha…cha…cha“ po „cooool!“ (kromě na začátku uvedeného snad ještě jeden). Některé „džouky“ připomínají ztřeštěnosti jako Zahulíme, uvidíme, ale je jich poskrovnu. Prvoplánový humor má tentokrát hlavní slovo. Většinou jsem si jenom řekl „teď bych se asi měl smát“ a dál jsem čekal, kdy přijde smích upřímný. Pokud zrovna znuděně sedíte v křesle, máte chuť na něco lehkého, intelektuálně nenáročného a jediný film na který bez vynaložení přílišné námahy dosáhnete je Nekecej a pádluj, pak se na něj podívejte. Ale jinak to opravdu nemá smysl. 50% Zajímavé komentáře: Rex Mundi, davidek ()

• Ve scéně, kdy se hlavní hrdinové řítí peřejemi, má v průběhu jízdy Jerry (Matthew Lillard) oblečenou košili. V dalším záběru má modré tílko a na dalším zase košili. (Mr.Hudson)
  • Danovo vyzvánění na mobilu je melodie ze série Indiana Jones. (D3VIL)
  • Natáčení probíhalo ve Wellingtonu a na Novém Zélandu. (WolfR)