Nekecej a pádluj!

• USA Without a Paddle (více)

Jako kluci byli Dan Mott, Jerry Conlaine, Tom Marshall a Billy Newwood nejlepšími kamarády. Jenže pak vyrostli a jejich cesty se rozdělily. Astmatický Dan se stal doktorem, ale pořád je přehnaně opatrný. Jerry pracuje u psacího stolu, ale touží po práci ve volné přírodě, ačkoli jeho přítelkyně by byla raději, kdyby trošku dospěl. Tom žije ze dne na den, jezdí na Harleyi, svádí holky a pokouší se vyhnout vězení. Po letech se sejdou na Billyho pohřbu, zavzpomínají na staré časy a zajdou do staré klubovny, v níž si kdysi přísahali věrnost a snili o nalezení ztraceného lupu D. B. Coopera, nejslavnějšího bankovního lupiče 70. let. Ukáže se, že Billy léta pracoval na mapě, která by je dovedla k pokladu, a tak netrvá dlouho a padne návrh vyrazit do divočiny a dotáhnout sen do konce. V malém provinčním městečku si pronajmou kanoi a vyrazí po řece. Jenže cesta zdaleka není tak báječná, jak si zpočátku představovali. Musí prchat před neodbytnou medvědicí a zdolat peřeje, zakončené vodopádem. Sice se jim nic nestane, přijdou však o mapu a zásoby. Pro Dana je to příležitost navrhnout, aby se nejkratší cestou vrátili. Naděje mu svitne, když objeví obdělávané pole. Než však stačí vydechnout, zjistí, že jde o marihuanovou farmu, kterou obhospodařují ostří hoši Dennis a Elwood, kteří nejsou vůbec nadšení, že se jim po poli promenádují městští hejsci a ničí jim úrodu. Jestli staří kamarádi nakonec přece jen najdou poklad, není jisté. Cestou však objeví něco mnohem cennějšího. (TV Nova)

salamandrr

Poté co pokřtí loď řekne indián "Dík za střepy, tady si hrajou moje děti", když je honí medvěd jeden týpek si sundá boty a druhý se zeptá "Myslíš, že budeš rychlejší než medvěd?" "To ne, stačí když budu rychlejší než vy dva."....prostě další podařený americký Béčko, které mu na kvalitách přidává americká krajina jak z National geographicku ()

Attta

Tohle je jedna z mála (USA) komedií, která na mě za poslední dobu udělala dojem. Velice dobře strávitelný humor, který není protivný. Vynikající hlášky, krásná příroda, kterou opravdu můžu baštit v jakékoli podobě. Pokud divák nehledí na obsah a děj přitažený za vlasy, tak je schopný se zasmát a odreagovat se. Myslím si, že i náročný divák takovouhle hovadinku jako je tenhle film může s pohodou a nohama na stole vklidu zhlédnout třeba s pivkem v ruce a kamarády a bude se zaručeně bavit - musí mu však sednout tento typ humoru. ()

VanTom

Relativně pohodová a neškodná dobrodružná komedie o trojici dlouholetých kamarádů, kteří se na počest zesnulého čtvrtého vydávají do divočiny najít ztracený poklad. Pár hlodů zaručeně pobaví, ale příliš často se jen dlouze a neefektivně hrotí absurdnost situace, což prokládá "hřejivé moralizování" o přátelství až za hrob a žití naplno. ()

Torgal

Nečakane podarená komédia s trochu hrubším humorom (od fekálnych nechutností je ale na míle vzdialená, i keď sa tu hádže hovnami). Hodina a pol ubehla veľmi príjemne, na mnohých miestach som sa fakt nasmial šialeným situáciám, do ktorých sa trojica hrdinov neustále dostávala (eskapády s medveďom vládnu). Prekvapujem sám seba a dávam štyri hviezdy. 7/10 ()

Vaiollet

Pro mě jedna z mých nejoblíbenějších komedií, která je pro mě jasným důkazem, že nemusí ve filmu lítat hromada sprostých slov a různých sprosťáren, abych se u toho třískala smíchy. Neobvyklý příběh, tři velice sympatičtí herci a rychlý, plynulý a vtipný děj. Je pravda, že se z toho dalo vytěžit mnohem více, ale i tak bych to nazvala Komedií podle mého gusta, na kterou se vždy když se nudím ráda podívám. ()

• Keď hlavné postavy vedie starec (Burt Reynolds) do svojej chatrče, tak je vonku tma, ale keď sú v chatrči, tak je cez okno vidieť, že vonku svieti slnko. (ČSFD)
  • Během jízdy trojice hrdinů loďkou má v jednom záběru Dan (Seth Green) klobouk a v dalším zase ne. (Mr.Hudson)