Pôvod sveta

• angličtina Origin of the World
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Fantasy / Komedie
Slovensko, 2002, 21 min

Divadlo v exteriéri o stvorení človeka a ostatného sveta. "Na počiatku nebolo nič, iba nebo a voda. Až jedného dňa..." Boh Tupan sa zniesol na zem. Uvidel prázdnotu, ktorá ho obklopovala a rozhodol sa stvoriť človeka. Dal mu božské právomoci, aby mohol tvoriť, rovnako ako on. Dostal družku, aby nepociťoval samotu ako Tupan. Ale človek si tieto dary nevážil a konal proti božskej vôli. Preto sa Tupan rozhodol zoslať na ľudí potopu. Ľudia ho aj tak preľstili a dostali sa na archu. Odvtedy je Tupan taký sklamaný a svet taký skazený. Kombinovaný film, nakrútený na motívy brazílskej mytológie. Používa animáciu veľkorozmerných bábok v kombinácii s pixiláciou v exteriéri. (oficiální text distributora)

Anderton

Klasická slovenská psychedelická animácia, ktorá býva pre ľudí nezrozumiteľná až rušivá. Ale aspoň je svojská a taká proste naša. Ale u mňa ide hlavne o príbeh a nápady a v tomto prípade Kerekešová myslím nedotiahla veci tak, ako mohla a asi sa venovalo mnoho času kombinácii animácie, bábok a živých hercov. Ale pri tejto dĺžke to bolo také malé zaujímavé spestrenie pekného dňa. ()