Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Příběh o legendě v černém není napsán nijak dramaticky. Už od začátku je jasné, kdy, kde, co a proti komu. Jak to ale režisér pojal, bylo to nejlepší. Všude je cítit odlehčení, humor a trio Banders-Hopkins-Zeta-Jones se skvěle doplňuje. Za tu hromadu klišé a natahovanou stopáž bych byl ochoten dát i za 3*, ovšem to bych se nesměl tak královsky bavit.(11.7.2005)

• Moogwi

Musím se přiznat, viděl jsem pouze druhou polovinu, ale myslím že jsem o nic nepřišel, přece jenom příběh zorra známe všichni. Usednu tedy k televizi, s dobrou náladou a pocitem že se podívám na nějaký průměrný tříhvězdičkový film, běží zrovna zorro, takže proč ne. První scéna kterou vidím, Antonio přeskakuje z koně na koně, kreace jako z manéže, antonio asi hodně trénoval. No to se nám to pěkně rozjíždí, už se těším na Anthonyho a Catherine. Anthony na sebe nenechá dlouho čekat, a musím říct že mu to teda sekne, i když o nějakých hereckých výkonech se tu asi moc mluvit nedá. A už tu máme Catherine, tak se mi ukaž..hmm pěkná je, to se musí nechat, ale přece jenom už není nejmladší a tak se jí za chůze práší z tváře tuna makeupu kterou na ni napaplali, ale budiž. Po půl hodině snižuju hodnocení na ** , to je přece taky hezký, a dá se na to dívat. Jenže pak přijde konec, a to mi teda spadla čelist s takovým rámusem že to probudilo i již dlouho spícího tatínka. Scéna kdy na pozadí všechno vybuchuje a z kouře se vynoří zachránění lidé v čele se Zorrem a Catherine, nesouce přitom dítě v rukou, to je teda mazec, o zkomírání Anthonyho, který zřejmě umřel únavou z finálního souboje radči nemluvím, atd atd... no, co mi brání v tom abych tomu dal odpad, zorra by zahrál i David Hasselhoff, Catherine se tam občas usměje a hodí očkem, no já vám nevím, když jsem byl malý capart tak jsem se občas díval na seriál, ale už tehdy mě to moc nechytlo, a tento film mě jen utvrdil v tom že Zorro pro mě navždy zůstane zapovězen.. pro klid duše zbytku národa dávám aspoň 1*, ale prostě, je to úchylný, fakt že jo :)(29.9.2006)

Ten film se mi líbil, hlavně prostředí, souboje a herci. Vynikající dobrodružný film, u kterého se nebute nudit. Prostě to napětí, ta romantika a do toho humorná jiskra mezi Hopkinsem a Banderasem... Toto zpracování příběhu o Zorrovi je velmi povedené, a to i díky výborným a charizmazickým hercům. Catherine Zeta-Jones je tady vážně sexy Hopkins v roli stárnoucího učitele byl více než dobrý, Banderas který dodává filmu tu správnou vášeň, role mu padla jako ulita. Bavilo mě to a kdykoli si to rád zopakuji. A doufám, že se film udrží v červené barvě.(27.6.2016)

Teda Campbellov prvý Zorro príjemne prekvapil. Na Hopkinsov šarm naletím kedykoľvek (i keď mi vždy pripomenie Hannibala Lectera) a výborný Banderas vo výbornom filme mi zasa raz vráti chuť do života. Príjemný film na odreagovanie pred maturitou, vrelo odporúčam ako povinný relax. Pevne verím, že by som dal plný počet, ale nemohol som sa po celú dobu sledovaniu venovať na 100%. Takže "len" 80.(19.5.2013)

• eye candy

Tento Mexický (Californský chcete-li) Robin Hood, s chlupatou hrudí, knírem a koženýma rukavicema, mě bohudík nikdy k srdci nepřirostl. Když tak nad tím přemýšlím asi za to může i seriál, který u nás běžel na začátku 90tých let. Co mě na Zorrovi prostě sere je, jaký to je věčně otravný lidumil a pacifista co navíc bohužel nepobral dost inteligence na to, aby si raději místo "ostře nabroušeného kordu" pořídil pistole a nemusel po nocích vyměnovat vojákům náboje za slepé abychom ho mohli vidět ještě v příštím díle. Zorra od Campbella jsem kdysi viděl v kině mám takový pocit a kromě Hopkinse a pár slušných akčních scén jsem ho už tehdy považoval za film, který opravdu není třeba vidět znovu(8.6.2008)

• - Když Zorro (Antonio Banderas) sjíždí v dolech kopec na lopatě, v přímém záběru na jeho nohy si lze všimnout, že ji má k nohám pevně připoutanou. (Sign)

• - Autorem postavy Zorra jako takové je americký spisovatel Johnston Mcculley. První příběh v knižní podobě spatřil světlo světa v roce 1919. (Skyfall)

• - Catherine Zeta-Jones se při propagování filmu ve francouzském Deauville setkala se svým budoucím manželem Michaelem Douglasem. (Roman.Ticka)