Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Od Zorra jsem očekával hodně už jenom kvůli velkým jménům v obsazení, ale výsledek je hodně rozpačitý. První polovina není vůbec špatná a dobře jsem se při ní pobavil. Ovšem v druhé polovině se to všechno nějak začalo hroutit a vyústilo to naprosto přihlouplým koncem, který mi úplně zkazil celý požitek z filmu. Antonio Banderas, Anthony Hopkins a Catherine Zeta-Jones se odehráli svůj standart, kteže se nedá říct, že jejich výkony by byly zklamáním.......(1.12.2007)

Teda Campbellov prvý Zorro príjemne prekvapil. Na Hopkinsov šarm naletím kedykoľvek (i keď mi vždy pripomenie Hannibala Lectera) a výborný Banderas vo výbornom filme mi zasa raz vráti chuť do života. Príjemný film na odreagovanie pred maturitou, vrelo odporúčam ako povinný relax. Pevne verím, že by som dal plný počet, ale nemohol som sa po celú dobu sledovaniu venovať na 100%. Takže "len" 80.(19.5.2013)

Charizmatický Antonio Banderas je v titulnej úlohe perfektný. Taktiež je tradične výborný aj Anthony Hopkins. A ani pohľadná Catherine Zeta-Jones za nimi nijak zvlášť nezaostáva. Hollywoodska herecká špička. Cítim z toho aj prvotriednu produkciu. Vymakané dobové kostímy, bravúrne zvládnutý kompars, kvalitné hudobné podklady, profesionálna kamera i réžia... To všetko je fajn. Lenže čo sa týka témy, tak do tej som sa vciťoval len veľmi ťažko. Maskovaný hispánsky hrdina Zorro bojujúci za nezávislosť Kalifornie mi je asi tak blízky ako Američanom náš legendárny zbojník Juro Jánošík. Musím však uznať, že natočené je to dobre. ***(11.9.2012)

Není to žádné mistrovské dílo a navíc je to plné klišé. Ale má to svou atmosféru a své kouzlo. Navíc výběr herců snad nemohl být lepší. Antonio Banderas je jako Zorro dokonalý, Anthony Hopkins jako legenda a učitel perfektní a krásná Catherine Zeta-Jones jako milá hlavního hrdiny k sežrání. Navíc oba hlavní padouši si také odvedli své. Je to prostě solidní dobrodružná jízda, mám ten film celkem rád i přes jeho chyby, 4 hvězdy.(21.8.2011)

Tak jsem se konečně koukla. Musím říct - nelituju. Ten film se mi líbil, hlavně prostředí a souboje. Sem tam se usmějete, hudba film krásně dokreslí. Navíc oběma hlavním hercům to nesmírně sluší a Hopkins a spol. je nádherně doplňují. Sice jsem si zprvu říkala, že filmu dám méně, ale ten konec mě přesvědčil, že si film zaslouší rovné čtyři hvězdy...(26.6.2013)

• - Když Dela Vega (Anthony Hopkins) vyzívá Alejandra (Antonio Banderas) v jeskyni, aby si už nasadil masku, ukáže mu černou masku pouze přes oči. Zorro však nosí velký šátek, který mu překrývá celou horní část hlavy. (Sign)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 26. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Rola Eleny bola ponúknutá Izabelle Scorpuco aj Shakire. Obe ju však odmietli. (HelenOfTroy)