Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (340)

tron 

všechny recenze uživatele

Tento film zbožňujem odkedy som ho v roku 1998 videl v kine. Okúzľujúce hollywoodske vysokorozpočtové dobrodružstvo zručného Martina Campbella sa nehanbí za to, že pochádza z veľkoprodukcie Stevena Spielberga a občas naňho dokonca priamo odkazuje (nevydarený skok na koňa z INDIANA JONESA A POSLEDNEJ KRIŽIACKEJ VÝPRAVY). Nadpriemerne zvládnutá akcia, bombastická výprava, parádne masové scény, veľkolepá hudba, šarmantné herecké obsadenie (bradatý švihák Banderas, vlasatý mentor Hopkins, krásna Zeta-Jones, vždy cool L.Q. Jones), svižné tempo, silné zlo (Stuart Wilson zo SMRTONOSNEJ ZBRANE 3 a jeho úchylný pomocník Matt Letscher) a výborné scény (šermovanie v stajni, tanec). ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack James Horner: 1. The Plaza of Execution (Instrumental) ,2. Elena and Esperanza (Instrumental) ,3. The Ride (Instrumental) ,4. Elena's Truth (Instrumental) ,5. The Fencing Lesson (Instrumental) ,6. Tornado in the Barracks (Instrumental) ,7. The Confession (Instrumental) ,8. Zorro's Theme (Instrumental) ,9. The Mine (Montero's Vision) (Instrumental) ,10. Stealing the Map (Instrumental) ,11. Leave No Witnesses... (Instrumental) ,12. Diego's Goodbye (Instrumental) ,13. I Want to Spend My Lifetime Loving You (Duet with Marc Anthony), ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $95miliónovTržby USA $94,095,523Tržby Celosvetovo $250,288,523║ úžasne spracovaný dobrodružný film, ktorý má patričnú ľahkosť, zábavnosť, dobré obsadenie, dokonalú kameru, hudbu a akciu, veľkoleposť, filmový klenot a režisér Martin Campbell v plnej sile /videl v kine 2x: 100%/ ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle se Campbellovi fakt povedlo. Je dobre, ze tu je nakej "komplikovanejsi" dej, protoze udelat film jako dil serialu by moc v pohode asi nebylo, nastesti si to tvurci uvedomili a vymysleli solidni pribeh. Obcas to sice krapet prehanej s vtipnejma scenama, sem tam to je sice zajimavy osvezeni, ale obcas to rusi, nastesti vetsinu casu je film napinavej, sviznej a chytlavej. Co se tyce Banderase, ten se do role naprosto perfektne hodil a zvladnul to hodne dobre, Hopkins ma sice na konte lepsi vykony, ale taky slusny a Zeta-Jones je tady nadherna. Je sice fakt, ze by se film dal krapet zkratit, v druhy polovine je sem tam hluchy misto, ale rozhodne nemuzu rict, ze bych se nudil a tech 140 minut uteklo docela rychle, navic ma film perfektni hudbu a choreografii souboju. Lepsi 4*. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Proč mě větší kočka než Rachel Weisz a elegantní černá maska, plášť a ostře nabroušený kord nepřesvědčí, že je tohle větší nářez než Mumie? Možná na tom má svůj podíl i fakt, že je tenhle film pokračováním osudů původního Zorro Mstitele, které si autoři vykonstruovali tak tragicky, že se tomu budu vždycky zdráhat uvěřit. Prostě tohle neberu a nazdar. A nahrává mi i to, že originalita se tu nekoná ani v náznaku, všechno je jenom (drahé) řemeslo. Proč bych se na to tedy potom díval, když nad Catherine - byť bez korzetů apod. - můžu lépe slintat u Ocean's Twelve nebo Chicaga?;) 60% za lehké a vtipné výkony dvou Tondů. 60% ()

Galerie (70)

Zajímavosti (22)

  • Antonio Banderas pôvodne odmietol rolu Zorra, kvôli pretrvávajúcim problémom s chrbticou. Nakoniec však podstúpil laserovú operáciu, ktorá ho zbavila bolesti, a rolu prijal. (HelenOfTroy)
  • Autorem postavy Zorra jako takové je americký spisovatel Johnston Mcculley. První příběh v knižní podobě spatřil světlo světa v roce 1919. (Skyfall)

Související novinky

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Mezi výborným Zlatým okem a ještě lepším Casinem Royale natočil režisér Martin Campbell taky moderní reboot (a pak výrazně slabší sequel) jiné slavný franšízy. Řeč je o Zorrovi z roku 1998, v němž si…

Reklama

Reklama