Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Výborná zábava se skvělým obsazením. Mentorský Anthony Hopkins, překrásná Catherine Zeta-Jones a skvělý Antonio Banderas, který je jako Zorro neuveřitelně sympatický. První polovina s výcvikem je bezvadně udělaná a vtipná. Taky přetvařující se a snobácký Alejandro je naprosto perfektní. Finále v Mexickém dole je správně rozmáchlé a napínavé. Dobrodružný snímek podle mého gusta. Víc takových.(28.9.2006)

Jestli milujete Antonia a Katherin tak tohle je film pro vás. Vždyť i Hopkins v něm zahrál výbornou roli a o některých bojových scénách nemluvím jen proto, že šermu moc nerozumím. Kluci jestli se chcete naučit jak slíknout holku jediným mávnutím kordu tak se podívejte jak to dělá profík.Varuju jen na okraj že zkoušet to musíte na figurýně.Mám rád scénu kde nafoukaný mladíček hodlá seskočit ze střechy přímo na svého koně ale ten mu v poslední chvíli dvěma kroky dopřeje pád na tvrdou kalifornskou půdu:)Nepřijdete ani o klasická zetka na košilích stěnách a podobně.(18.3.2007)

Na můj vkus až příliš odlehčené a ač to zní možná divně, málo mrtvých. Nejsem zrovna fanda kopanců do zadku, přeskakování, žduchání apod. Působí to na mě až příliš komediálně až groteskně. Každopádně, je to taková oddechovka, kde je opravdu hodně nadhledu a místy mi to připomíná spíše komedii (slabší). Každopádně se na to dá koukat, vypnout mozek, podívat se na pěknou Catherine a odreagovat se. Ale žádnou přidanou hodnotu bych nečekal. Více by se mi to líbilo ve "vážním" pojetí. Ale nevím, jestli něco takového vůbec jde... Howgh!(22.7.2013)

Martin Campbell dokázal vyvážit občas trochu naivní a hloupě komediální děj s vážnou tváří, kterou film disponuje taky a povedlo se mu to fakt znamenitě, sice se ani tak nejedná o žádnej zázrak, ale tak nějak se na tenhle film vždycky rád kouknu a nepřijde mi vůbec nějakej přiblbej, i když k tomu děj občas trochu svádí si to o něm myslet. Velkou výhodou je taky Antonio Bnderas, za prvé je skvělej pohybově a dokonale se orientuje jak v soubojích, tak ve vtipných situacích a za druhý se na to i dokonale hodí vzhledově a k tomu Catherine Zeta-Jones je tady fakt strašně krásná. Jeden z mála filmů na kterej se dá vždycky s chutí kouknout a je úplně jedno po kolikátý ho už dávaj(3.11.2007)

Na svoju dobu celkom drahý film so skvelým hereckým obsadením. Sedím a píšem komentár na tento film a vpozadí je počuť skvelá hudba,práve z tohto filmu. Antonio Banderas je Zorro, presne taký, akého som si vždy predstavoval a vo svojom detstve mal veľmi rád. Taktiež stojí za to nádherná Catherine Zeta-Jones. Anthony Hopkins tradične dobrý a Tony Amendola, známy ako Jafa Bre'tak zo seriálu StarGate-SG-1 si tu strihol menšiu rolu záporáka. Herecké obsadenie ako je vidno funguje a je hviezdne obsadené. Akcia je svižná a poctivá, taktiež sa film na nič nehrá a je príjemné sledovať tento dobrodrúžny film. Pre mňa osobne výborná oddychovka a preto pekné 4* si odo mňa tento film bez váhania zaslúži. /80%/(4.10.2009)

• - Všichni tři hlavní představitelé muže s maskou Alain DelonAnthony Hopkins a Antonio Banderas mají křestní jméno začínající na A. (Skyfall)

• - Antonio Banderas (Zorro) trval na tom, že všetky kaskadérske kúsky bude robiť on sám. Dablér bol použitý len pri scéne, kde Zorro zoskočil z koňa a kopol strážcu počas naháňačky v stajni. (HelenOfTroy)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Zorro (Antonio Banderas) zabije Kapitána Harissona (Matt Letscher), vrazí do něj meč vodorovně, v dalším záběru jej má však zabodnut svisle. (Sign)