Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Průměrně natočená filmová záležitost o legendárním hrdinovi v černém, která nabízí v jistých místech tuctový děj, ale na druhou stranu zase hvězdné a sympatické herecké obsazení. Ikdyž je už od začátku tak nějak jasné, jak to nejspíš dopadne, tak i přesto se mi právě závěrečných dvacet minut opravdu líbilo. Zkrátka v rámci možností a žánru jde o lehce nadprůměrný film, který nepostrádá akci, napětí, romantiku a také spoustu klišé.(6.8.2011)

• Markussis

Hrůza a děs. Jako milovník krásného a ušlechtilého lišáka Zorra mstitele je pro mne Antonio Banderas jako jeho alternativní představitel pouhým pokleslým umazancem. Antonio Banderas je zde snad všechno, jen né vznešený. Zorro má být bezchybný, je naprosto nepřijatelné, aby spadl z koně. Jestli toto má být vtipné a cool, tak možná pro někoho ano, pro mne tedy ne. Zorro nepotřebuje učitele, je jakýmsi démonem a svým vlastním učitelem. Film sám o sobě je čistý průměr, ale to co předvedl Banderas, je přímo pošpinění této legendy. Jedna hvězda za solidního Hopkinse.(24.4.2012)

Dynamická režie, nadupaný příběh, ďáblesky rychlé tempo, krásná staromódní atmosféra, výtečné kostýmy a kulisy, neskutečně precizně nasnímané souboje a akční scény, výborně namixovaný zvuk, ladná kamera, působivá a atmosferická hudba Jamese Hornera, krásná romantika, celková dospělácká vizáž snímku, bleskový střih, charismatický Banderas, nekompromisní záporák Wilson, zosobnění krásy Catherine Zeta-Jones a navrch sám velký Anthony Hopkins, jehož mám právě tady nejraději. Mám pokračovat ? Srdcová záležitost a přesně ta úchvatná hollywoodská zábava devadesátých let, která mi navždy přirostla k srdci.(5.11.2003)

Ke castingu - Hopkins hraje skvěle, ale typově mi moc nesedí, Banderas hraje hůř a s obsazením podobně, Jonesová je v pořádku (tj. moc pěkná :-) ), Stuart Willson vynikající padouch... choreografie soubojů podle očekávání nadstandartní, celkově je to zábavné, ale rozhodně ne nezapomenutelné... Není to holt můj škopek piva no... 50%(21.6.2006)

Já měl vždycky radši ten až „bláznivý“ televizní seriál, u kterého jsem se slušně zasmál, než tento film, ale ani tato podoba Zorra nebyla zas až tak špatná. Antonio Banderas odvedl slušnou práci, navíc zde hlavně uplatnil své charisma no a Catherine Zeta-Jones – ta byla v té době prostě k sežrání. Společně s Anthony Hopkinsem se postarali o to, že jsem tu až zbytečně dlouhou stopáž přežil ve zdraví a bez psychické újmy. Ony totiž ty bojové scény zas až tak okouzlující nebyly.(19.6.2018)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 26. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Producent Steven Spielberg v roce 1996 chtěl, aby film natočil Robert Rodriguez nebo Mikael Solomon. (Terva)

• - Představitel Zorra Antonio Banderas před natáčením absolvoval čtyřměsíční kurz šermu se španělským olympijským týmem. Catherine Zeta-Jones ve filmu tolik v akci není, tak jí stačil pouze třítýdenní výcvik, při kterém se ale učila i jezdit na koni nebo tančit. (TylerGage)