Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Ale jo, tohle se ještě dá. Už sem párkrát tohodle Zora viděl a dycky sem to tak nějak dokoukal do konce bez většího přemlouvání. Je to dobrodružný, hraje v tom krásná brunetka a božský Antonio :o). Sice mi teda přijde zbytečný, aby tam zoro mával bičem jak Indiana Jones, ale skousnout se to taky dá. Je to film o pomstě, na kterou čeká Hopkins téměř půl svého života. U podobných filmů se nedá mluvit nějakém filmovém přelomu nebo extra zážitku, je to spíš o tom si to pustit a nic neřešit. Víc k tomu asi ani není potřeba psát. Jo možná to, že sem viděl kousek pokračování a to mi teda stačilo cca 10 minut a musel jsem to vypnout, páč to mi už přišlo jako těžká chujovina.(15.7.2013)

Na svoju dobu celkom drahý film so skvelým hereckým obsadením. Sedím a píšem komentár na tento film a vpozadí je počuť skvelá hudba,práve z tohto filmu. Antonio Banderas je Zorro, presne taký, akého som si vždy predstavoval a vo svojom detstve mal veľmi rád. Taktiež stojí za to nádherná Catherine Zeta-Jones. Anthony Hopkins tradične dobrý a Tony Amendola, známy ako Jafa Bre'tak zo seriálu StarGate-SG-1 si tu strihol menšiu rolu záporáka. Herecké obsadenie ako je vidno funguje a je hviezdne obsadené. Akcia je svižná a poctivá, taktiež sa film na nič nehrá a je príjemné sledovať tento dobrodrúžny film. Pre mňa osobne výborná oddychovka a preto pekné 4* si odo mňa tento film bez váhania zaslúži. /80%/(4.10.2009)

Tento film patrí do tej kategórie, kde sa ťažko píšu nejaké duchaplné slová. K tomu dosť váham, či dať dobré tri hviezdičky alebo slabšie štyri... Ale čo, pozdvihnem trošku hodnotenie tohto filmu. S nostalgiou som si spomenul ako som behal po dome s čiernou maskou :) K tomu trio Catherine - Anthony - Antonio je vážne skvelé.(20.4.2008)

Akčné dobrodružstvo z historického územia Kalifornie, ktoré sa točí okolo legendy Zorra a ľudí jeho života. samozrejme dusné teplo, púšť, horúci tanec, tmavovlásky, streľba, šerm, vykorisťovanie chudákov a dlhá dĺžka ako z westernu. Toto je film ako stvorený pre Antonia Banderasa. Samozrejme, že to bolo často naivné a smiešne, je to akoby trochu iný hrdina západu popri postavičkách Spider-Mana, Batmana a iných, ale ušlo to, avšak ako celok to nepôsob vábne.(18.7.2012)

• Fiftis

Hoci snímka obsahuje mnohé atribúty dobrého dobrodružného filmu a v podstate mu okrem stopáže nemám veľmi čo vytknúť, v mojich očiach jednoducho nemá tú šťavu, aby som mu mohol dať viac. Veľmi ma tento snímok nezaujal a dá sa na neho pozerať len sťažka, ale keď nič iné nieje v televízore, aspoň sa na takéto filmy dá dívať kvôli pekným herečkám, čo je fajn. A v tomto je to konkrétne Catherine Zeta-Jones v najlepších rokoch.(18.1.2015)

• - Když Dela Vega (Anthony Hopkins) vyzívá Alejandra (Antonio Banderas) v jeskyni, aby si už nasadil masku, ukáže mu černou masku pouze přes oči. Zorro však nosí velký šátek, který mu překrývá celou horní část hlavy. (Sign)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 26. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Dona Diega De la Vegu měl původně hrát Sean Connery. (Terva)