Zorro: Tajemná tvář

Die Maske des Zorro

Zorro: Tajomná tvár

Dobrodružný / Akční / Drama / Romantický

USA / Německo, 1998, 130 min

Trochu mi vadí prvoplánovost tohoto prvního filmu s Banderasem, a i když charisma Hopkinse mnohé vyvažuje, nelze nevidět chudý scénář, jehož směřování a vyznění vám bude hned jasné, takže zde se žádné překvapení nekoná. Ale jinak je to sem tam dobrá zábava s dobrou kamerou, pár slušnými hláškami i akcemi.(8.6.2014)

Zábava pro celou rodinu, výtečně obsazená i ozvučená, Campbellovsky tradičně svižná a atmosférická. Banderas je sympaťák každým coulem a částečně komediální poloha mu skvěle sedí, Hopkins je jistota všech jistot a navrch přenádherná Catherine Zeta-Jones, která by měla na svou krásu nosit zbrojní pas. Navíc scénář potěší využitím originálního prostředí, byť jsem s přibývajícími minutami a každým dalším úsměvným kaskadérským kouskem více a více očekával, kdy se na place objeví Old Shatterhand a vypráší Zorra svou neomylnou muškou.... No, naštěstí (nebo bohužel?) se tak nestalo ;) 80%(30.4.2011)

Zorro, maskovaný ochránce nevinných, právě překazil guvernérovi Monterovi potěšení z popravy několika náhodně vybraných lidí a rychle se převlékl do kůže Dona Diega de la Vegy. Zorrem dlouhá léta zesměšňovaný Montero však konečně pochopil, čí tvář se skrývá pod maskou a přišel si vyřídit účty. Následkem tohoto účtování je mrtvá manželka, násilně adoptovaná dcera a Diegova doživotní rekreace v podzemní kobce. Montero se umí za svou dobře odvedenou práci chlapsky poplácat po zádech, ale vzápětí musí opustit slunnou Kalifornii. Po mnoha letech se Montero vrací a s překvapením se seznamuje s novější verzí populárního hrdiny, který prudí mocné úplně stejně, jako dříve Don Diego. Vzhůru za pomstou!(19.12.2008)

• Fiftis

Hoci snímka obsahuje mnohé atribúty dobrého dobrodružného filmu a v podstate mu okrem stopáže nemám veľmi čo vytknúť, v mojich očiach jednoducho nemá tú šťavu, aby som mu mohol dať viac. Veľmi ma tento snímok nezaujal a dá sa na neho pozerať len sťažka, ale keď nič iné nieje v televízore, aspoň sa na takéto filmy dá dívať kvôli pekným herečkám, čo je fajn. A v tomto je to konkrétne Catherine Zeta-Jones v najlepších rokoch.(18.1.2015)

Teda Campbellov prvý Zorro príjemne prekvapil. Na Hopkinsov šarm naletím kedykoľvek (i keď mi vždy pripomenie Hannibala Lectera) a výborný Banderas vo výbornom filme mi zasa raz vráti chuť do života. Príjemný film na odreagovanie pred maturitou, vrelo odporúčam ako povinný relax. Pevne verím, že by som dal plný počet, ale nemohol som sa po celú dobu sledovaniu venovať na 100%. Takže "len" 80.(19.5.2013)

• - Robert Rodriguez, který měl původně film režírovat, navrhl do role Alejandra Murrieta Antonia Banderase. (Terva)

• - Kapitán Harrison Love (Matt Letscher) se ve filmu ohání revolverou zbraní nesoucí název Colt Patterson 36 Caliber. (Skyfall)

• - Představitel Zorra Antonio Banderas před natáčením absolvoval čtyřměsíční kurz šermu se španělským olympijským týmem. Catherine Zeta-Jones ve filmu tolik v akci není, tak jí stačil pouze třítýdenní výcvik, při kterém se ale učila i jezdit na koni nebo tančit. (TylerGage)