Hladoví po úspěchu

• Thajsko Hunger (více)

Šikovná mladá kuchařka se rozhodne vyzkoušet, jaké to je pracovat pod vedením slavného, ale nemilosrdného šéfkuchaře. A sáhne si přitom až na úplné dno. (Netflix)

lamps

Hladoví po úspěchu kombinují hektičnost špičkové gastronomie s myšlenkami o tom, co jídlo vlastně symbolizuje. Navzdory řemeslné poctivosti a zajímavým postavám se film topí v jednotvárném schématu a vyvíjí se neuspokojivým směrem, přičemž charakterové drama kypří uměle vykalkulovanými zvraty a přísadami. ()

Marze

Temna pohadka. Film se bude libit zvlaste tem, kteri maji radi drama ve stylu Whiplash s exotickymi kulisami a psychologicky kulinarsky thriller. Vypraveni mohlo byt vice vypointovane, ale film jako celek funguje perfektne. Rezie, herectvi a vizualni stranka jsou vynikajici. Odlisni lide zde zapasi s tezkostmi pri uspokojovani neuspokojitelnych potreb ostatnich , ale mezi tim neni moc jasne, co chce jeste film rict. Ukazuje jak nas jidlo definuje. Jidlo ma socialni vyznam pri konzumaci. Lide jsou rozdeleni socialnim statusem. ()

Aljak

Filmy z tohto prostredia reštaurácií a kuchárov mám vcelku rád, takže ani Hunger som si nenechal ujsť. Scenár vynikajúci, pointa výstižná, ale niektoré fázy filmu mi prišli z ríše surrealizmu. Tej luxusnej kuchyni akosi neviem prísť na chuť, a celé mi to príde maximálne snobské. Keby si môžem vybrať, tak určite by som si radšej sadol na nejaká parádne streetfood nudle, aké pripravovala Aoy vo svojej skromnej pouličnej reštaurácii. Šéfkuchár Paul bol poriadny psychopat s obrovským egom, ktorý si myslel, že nad neho nie je. Film sa mi komplexne páčil, lebo napokon bol nielen o umení v kuchyni, ale aj o umení medziľudských vzťahov vs. spoločenskej prestíži. 4* ()

coscarelli

Trocha z iného siamského súdku, ktorý vytáča klišé do twisteru, ale keďže majú všetci šikmejšie oči, varechu držia pevne, a ňou to klišé miešajú proti smeru hodinových ručičiek. Mňa osobne ich kuchyňa nebrala ale fackovať sa inokedy a v iných uličkách vedia dosť boleestivo. A už to ani vlastne neochutnám. Chápem, je to v ich okrese, takže ok. ()

dopitak

Souhlasit lze s Livingdeadem. Napínavé to není ani trochu. Docela styl to má, ačkoliv třeba ta romance je dost k smíchu a zlý kuchař co háže kastroly po podřízených, vypadá jak potomek DJ Boba a Stevena Seagala. Nejvíc mi ale neseděla ta pečlivá dabovaná angličtina u těch asijských obličejů. Viděno s řeckými titulky. ()