Divnej a zajimavej film. Knihu jsem necet, ale tak zhruba sem vedel, o co ma jit, takze me v zaveru neprekvapilo, ze se nevysvetli, z ceho byl obvinen, ale stejne mi konec prisel takovej divnej, uspechanej a ne moc navazujici na predchozi deni. V podstate v momente, kdy na scenu prijde Hopkins, coz je nakejch 20 minut pred koncem, je uz film slabsi, ale jinak je fakt zabavnej, napinavej a zajimavej. Tim nechci shazovat Hopkinse, on byl super, pripomnel mi Hannibala, jen uz proste v zaveru tu neni tak pekna atmosfera. Co se tyce MacLachlana, tak je tady fakt dokonalej, nechapu, proc neni obsazovanej castejc. Ale asi nejvic me potesil Molina, ten byl genialni. A dokonce ani cesky herci tu nepusobi rusive, jen si tvurci meli ohlidat ty moderni cedulky s cislama domu na ulicich, to primo bylo do oci. No a jeste musim pochvalit hudbu a jednoduse pusobici kulisy, ktery pekne dokreslovali atmosferu. I pres ten slabsi konec jsem se dobre bavil a jedna se urcite o zajimavej film, kterej stoji za skouknuti.(12.7.2007)

Námět by se dal zpracovat i lépe, ale myslím, že tohle se celkem povedlo. Film působí jaksi divně, což jistě má. Trochu jsem se obával, že se u toho budu nudit, ale nebylo tomu tak ani na chvilku a těch 120 minut mi uběhlo docela ryhle. Kyle MacLachlan zahrál Josefa K. výtečně. Prostředí Prahy a přítomnost českých herců bylo příjemné.(1.7.2008)

• El Pistolero

5/10. Řekl bych, že díla Franze Kafky se asi dost dobře natočit nedají. A když, tak by si to na starost musel vzít někdo hodně schopný. Což David Hugh Jones, jak vidno, asi není. Nebyl to nijak otřesný film, to ne, ale rozhodně je lepší sáhnout po knižní podobě „Procesu“. Škoda že se Anthony Hopkins mihl ve filmu jen tak krátce.(15.3.2010)

Vacsinou som zvyknuty, ze rymejky su ovela slabsie nez povodne originaly, no ale tento rymejk sa fakt podaril, ba dokonca sa miestami aj priblizuje svojou kvalitou Wellesovmu The Trial z roku 1962 s Perkinsom. Tuna suverenne vladne najma Anthony Hopkins {the Silence of the Lambs}, ale aj taky Kyle McLachlan {The Doors} bol vyborny. Knihu Franza Kafku som cital a tematika Josefa K. je silna sama o sebe. 76 %(31.3.2015)

Twin Peaks upon Moldau pod přísným dohledem všech bankovních obrozenců a feldkuráta Hopkinse pádí všemi oklikami ke svému "otevřenému" konci. Rozum naruby povlává v poryvech emocí, zhášejících jiskřičky naděje nad přítokem Freudovy žumpy. "Řízení ve verdikt postupně přechází." Jakou laťku nastaví pojetí hlavní postavy à la amerického právníka, to už ani zbytek filmu neshodí, ani předloha nevytáhne výš než pod 3*. Karel Augusta konečně víc než jen podvodníček.(23.2.2012)

• - Film se natáčel v Praze. (Yardak)