poster

Zvony smrti

 • Velká Británie

  When Eight Bells Toll

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 1971, 94 min

 • darkrobyk
  ***

  ,,Kradou zlaté pruty. Je to v národním zájmu!" ,,Národu to bude jedno, nejsou jeho." Nepokrytě bondovský film není samozřejmě pravá bondovka. K tomu chybí větší rozpočet, neotřelé nápady, svět boháčů a ultrapadouchů, prostě svět luxusu (zde ho zastupuje jen nic moc jachtička), vystřídání rozličných atraktivních či exotických destinací, krásné ženy (zde průměr) a více akce. Největší devizou je skvělá (byť místy opravdu bondovská) hudba (Walter Stott) a jemný britský humor, který vynikne díky zdařilému dabingu (mám slabost pro hlas A.Procházky...od dob Snapea a spol). Příjemný film, který ale v paměti dlouho nevydrží. Od Britů by člověk čekal onačejší kávu (čaj).(29.5.2013)

 • D.Moore
  ****

  Na jednu stranu to chtělo být bondovkám co nejpodobnější, na druhou stranu se to od nich chtělo odlišit... A výsledek je příjemným kompromisem. Na poctivé podívané je znát kvalitní knižní předloha a fakt, že si scénář napsal MacLean sám, neboť žádná scéna (a skoro ani žádná věta) není zbytečná, téměř vše sehraje v dalších minutách nějakou roli. Divák se tedy nenudí, hrdina v podání výborného Anthonyho Hopkinse ho baví svým svérázně suchým humorem, zkrátka to odsýpá. Co mi ovšem vadilo, byla hudba Waltera Stotta (který se za dva roky stal Angelou Morleyovou, ale to sem nepatří), jež bondovky Johna Barryho prostě a jednoduše vykrádala, navíc dost špatně a nenápaditě, a bujaře vyhrávala i ve scénách, do nichž se vůbec nehodila (zejména při rvačce na lodi a rvačce na hřbitůvku přímo tahala za uši). Jinak ale dost dobrá práce, nejvíce ze všeho se mi asi líbila část s vrtulníkem. Je docela škoda, že se "likvidátor" agent Calvert už nevrátil.(4.9.2013)

 • Lionheart
  ****

  Mě se to líbilo. Mám rád Bondovskou série a o to více jsem rád, že to nebylo až tak nadneseně Bondovské, že to šlo trochu jinou cestou. Je to chladné, drsné, ano trochu již zastaralé, ale stále anglicky půvabné a skotsky nehostinné. Hopkins mi tam nevadil, vlastně bych ho ani za mlada nepoznal. A ten jeho jeho typicky suchopárný modrokrevný šéf byl sice občas otravný, ale jeho hlášky byly příjemným projasněním situace. Paní Delonová krásná, spousta mrtvých, celkem dost akce, co víc si člověk na večer může přát?(1.6.2013)

 • sharky
  ***

  Tento konkurenční pokus o bondovku ma nekolik zakladnich chyb: chybi ji nadhled (je tam sice komicka postava reditele tajne sluzby, ale atmosferu filmu spis narusuje), je horzne ponury (osklive pocasi a sero spis zpusobuji deprese nez prijmene napinavy zaztek), akcni sceny svou kvalitou patri na zacatek 60. let, rozhodne ne 70. a anthony hopkins je asi posledni herec na planete, ktery by se kdy hodil do hlavni role bondovkseho superspiona. Zbyva tak jen uderna titulni melodie, uranciva pani Delonova a prijmne necekana zaverecna tecka.(25.12.2010)

 • Gilmour93
  ***

  Neplést s Komu zvoní hrana! Místo azurového nebe, exotického prostředí a chození po kasinech ocelově šedá obloha, nehostinné britské ostrovy a chození po příbojem bičovaných útesech. Ta podobnost, nečistě náhodná, tam bezesporu je a upřímně, kdo postrádal bondovský nadhled, ten asi zjistil, že nežije dvakrát a přepnul po úvodní akci, nicméně vše přichází vniveč, když se na autora nepříliš koncepčního scénáře nevztahuje povolení zabíjet. A navíc, sýr Anthony Hopkins byl v roli cynického agenta, který paní Delonovou nemiloval, takový…, jak bych to napsal…, nepatřičný. Jako by Roger Moore hrál Hannibala Lectera, či Sean Connery Quasimoda..(29.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace