Černá vdova

• slovenský

Čierna vdova

Krimi / Thriller

USA, 1987, 102 min

Definice černé vdovy - páři se samečkem a po páření ho sejme. Černá vdova v lidské podobě samečka ještě jako bonus okrade a jde si hladat dalšiho trubce . Mám rád romanci, tak jak si jí představují ženy a sexy Theresa Russell . A na závěr text jedné písně " .........někdy to tak bejvá, že třeba smysl už se nikdy nedovíš a už nikomu nepovíš jak líbá černá vdova.....bang, bang"(22.12.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $25,205,460Tržby Celosvetovo $-(11.12.2008)

Jojo, kde jsou ty doby fosilní, kdy tenhle film byl takřka kultovní pro občany, kteří měli za minulé éry kladný vzutah k západní kultuře a vlastnili v té době video (soudruzi pro to měli název Magnetoskop) v ceně třetiny nového auta Škoda 105 či 120. Z pohledu dneška je tenhle film sranda, ale tenkrát!!!! Konsekutivní překlad, x-tá kopie, barvy vypadávaly... ALE! TO! BYLO! NĚCO!!!!!! A jak jim to tenkrát děvčatům slušelo... :-)(3.6.2005)

Čierna vdova je snáď všetko len nie napínavý thriller. Dejová linka sa drží šablóny štandardného predvídateľného thrilleru tej doby, pričom pokus o prekvapivý zvrat na konci pôsobil skôr trápne ako vzrušujúco - skrátka obsahová stránka filmu za veľa nestojí. No bavili ma herečky a tiež príjemná dobová atmosféra osemdesiatok. Veľmi slabý priemer. 50/100(10.6.2018)

Predvídateľné jak riť, ale tá sentimentalita osemdesiatch rokov...hmmm... k nezaplateniu!(14.11.2015)

Šedá kancelářská myška ve službách zákona si to hodlá rozdat v atraktivní vypočítavou mrchou, která rafinovaně vraždí své bohaté manžele... Výborná Debra Winger a démonická Theresa Russell jinak ovšem film, na kterém zub času zapracoval....(3.12.2004)

Kromě elegantní pointy stojí za zmínku zejména herci - mj. o role osamělých milionářů se podělili Dennis Hopper, Nicol Williamson a francouzská legenda Sami Frey.(17.4.2007)

Réžia českého znenia (NOVA 2000) = SOŇA BUBNÍKOVÁ, Wingerovú dabuje LUCIE BENEŠOVÁ, Russellovú dabuje HELENA FRIEDRICHOVÁ - ďalšia obeť predabovávania. Tentokrát síce nová verzia dopadla nad moje očakávania, ale aj tak uprednostňujem pôvodný kinodabing. (7.9.2009)(7.9.2009)

Dobrý,ale dnes příliš zastaralý snímek.(28.4.2003)

V dobe svojho vzniku takéto filmy fungovali a keď sa k nim chce niekto vracať, tak kvôli nostalgickým spomienkam na tú dobu. Na dobu, keď bola Theresa Russel sexy. Čiže aj dnes má sledovanie podobných filmov svoj význam. Také Body heat je ale vyššia, nadčasovejšia liga.(6.12.2014)

"Umřít nebo umřít šťastný, že ?!"(14.1.2016)

Vynikající napínavý neonoirový thriller.(19.7.2015)

Vyborny film o tom, ako nymfomanka Theresa Russell sa snazi dostat bohatych milionarov do postele za ucelom sexu, nasledne ich zoznami so zubatou. Policia sa do toho postupne vlozi, film ma vybornu reziu Rafelsona, a okrem Theresy Russell som si vsimol aj Hoppera - v 80. rokoch to bol teda hodne obsadzovany herec. Ja ho nemusim, ale myslim, ze hrat vedel : 75 %(25.4.2017)

• JohnSmith

Takhle jsem se u krimi thrilleru snad ještě nenudil. On to nebyl špatný nápad, ale film je tak roztahaný a nezáživný, že jsem fakt málem usnul.(23.1.2016)

• Bozvav

Velmi utahané, už jako puberťáka mne to moc nebralo. 40%.(29.8.2018)

V pražských kinech se promítal od 3.5.1990 (Světozor)(25.9.2012)

• Anubiska

Film,kterému čas velmi,velmi ublížil. Příběh není špatný,ale jinak to stojí za prd.(15.12.2014)