13 Ghosts

William Castle

Edwin H. Bryant

Scénografie:

Cary Odell

Snímek „13 Ghosts“ už v dnešní době asi mnoho lidí nevyděsí, ale přesto jsou zde scény, které jsou zajímavé, které jsou natočené velmi zvláštním stylem a hororové pořád jsou. Jen už jsme trochu více otrlí. Myslím, že Castle by v dnešní době už s něčím takovým neuspěl. Anebo by se adaptoval na současnost. Za mě jsou jeho filmy prostě paráda, i když nutně neplní hororovou funkci, tak zábavní ano.(7.9.2016)

• Han22

Tohle se moc nepovedlo. Základní příběh o rodině, která se stěhuje do prokletého domu plného duchů není špatný a má své dobré momenty i slušnou pointu. Nechybí ani moc pěkná vražedná postel. Nicméně ještě nikdy jsem neviděl pitomější duchy - jejich vizuální a především zvuková podoba mi celou dobu připomínaly české papundeklové pohádky se strašidly a měl jsem co dělat, aby u toho všeho kvílení a vytí nevyprskl smíchy. Díky těmto duchům se tento film nedá brát absolutně vážně a i na rok 1960 jsou ty efekty fakt hrozné.(24.11.2013)

Jedna určitá rodina zdědí dům a jak se později ukáže, plný duchů, které je možné vidět přes speciální brýle. Hororová filmová klasika z počátku 60. let obsahující hlavně zábavný pohled na daný námět. Pevný příběh si pohrává s fakty a velice odlehčeně vypráví příběh oné rodiny a děsivě vyhlížející služebné, která, jak se zdá, ví víc, než kdokoliv tuší. Skvělý kontrast černobílého obrazu dodává dané atmosféře výborný pohled na veškeré dění. Ne, tohle je zcela něco jiného než styl Alfreda Hitchcocka. ´13 Ghosts´ je skvělá zábava, kterou by fanoušek klasických hororových filmů v žádném případě neměl vynechat.(28.6.2018)

Je jasne, ze v sucasnosti to uz nikoho nevydesi. Navyse to ma mrte WTF prvkov. Preco sa hned neodstahuju? To je existencia duchov vazne tak normalna vec? A preco riskovat, ked je jasne, ze jeden z clenov rodiny pride o zivot? Ale! Ten film ma obrovske srdce a vsetky scenaristicke bizarnosti su podavane (pre mna) mimoriadne sympatickou formou. Je to proste krasne zabavny beckovy rollercoaster, ktoreho pribeh moze fungovat iba v dobe vzniku. Remake si teda ani radsej nechcem predstavit. Innocents alebo Haunting su uplne ina liga, no ta odzbrojuja blbost/naivita tohto filmu je stale velmi nakazliva. Nenudil som sa ani sekundu, atmosfera to krasne potiahla a vlastne som si to cele dost uzil. 7/10(12.3.2020)

Taková duchařská klasika, která už dneska určitě nikoho nevyděsí a místy spíš rozesměje. Nicméně nějaké to napětí tam i po létech zůstalo a většinu času jsem se nenudil. Přičtu-li svůj kladný vztah k černobílu a k méně strašidelným hororům, u kterých se nemusím strachy schovávat pod stůl a odvracet od nechutných scén, jsou čtyři hvězdičky na světě.(18.3.2018)

• - Film byl natočen formou Illusion-Q, díky které bylo možné sledovat jej v kině skrze červenou fólii, se kterou jsou filmoví duchové vidět, nebo s fólií modrou, s níž vidět nebyli. (Terva)