Když samotářský Dr. Zobra umírá, zanechává svému chudému synovci Cyrusovi (Donald Woods) své sídlo. Cyrus se do domu přestěhuje i s rodinou a ihned se snaží najít údajně schovaný poklad. Posléze však zjišťují, že i s domem zdědili 12 duchů, které lze vidět jen speciálními brýlemi. (Terva)

Trailer

Campbell

Ne moc dobré jako remake, což je celkem nečekané. Čekal jsem daleko lepší film. Je pravda že hned na začátku představení duchů bylo parádní a i samotní duchové vypadaly fajn. Jen je problém že ve zbytku filmu moc vidět nejsou a když jo tak to dokonale zabijou herci kteří hrály neuvěřitelně kostrbatě. Ten malej klučík mě strašně iritoval. Herci se prochází příběhem a všechno jim jde do ruky. Film mi přišel strašně přímočarej a celkem i nudnej. Hold tohle Castelovi nevyšlo podle mých představ. ()

kaylin

Snímek „13 Ghosts“ už v dnešní době asi mnoho lidí nevyděsí, ale přesto jsou zde scény, které jsou zajímavé, které jsou natočené velmi zvláštním stylem a hororové pořád jsou. Jen už jsme trochu více otrlí. Myslím, že Castle by v dnešní době už s něčím takovým neuspěl. Anebo by se adaptoval na současnost. Za mě jsou jeho filmy prostě paráda, i když nutně neplní hororovou funkci, tak zábavní ano. ()

obitus

Nesdilim vetsinovy nazor, ze stare horrory jsou ve velke mire pouze usmevne, v horsim pripade smesne. Na me casto pusobi opravdu silou a dokazu si je vychutnat. Bohuzel u 13 Ghosts to proste nejde. Hodne mi pripominali House on Haunted Hill, ale tam byl alespon fenomenalni Price, kdezto tady jsou jen hrozive toporni herci. Oni take hraji hodne nudne a sablonovite postavy, takze, az na jednu vyjimku, vpodstate neni co predvadet. Skoda no, dost jsem se tesil a asi bych si to pred 45 lety v kine, s nasazenymi "Illusion-O" brylemi uzil mnohem vic. Takhle nezbyva nez konstatovat, ze remake je lepsi originalu. ()

pepo

Je jasne, ze v sucasnosti to uz nikoho nevydesi. Navyse to ma mrte WTF prvkov. Preco sa hned neodstahuju? To je existencia duchov vazne tak normalna vec? A preco riskovat, ked je jasne, ze jeden z clenov rodiny pride o zivot? Ale! Ten film ma obrovske srdce a vsetky scenaristicke bizarnosti su podavane (pre mna) mimoriadne sympatickou formou. Je to proste krasne zabavny beckovy rollercoaster, ktoreho pribeh moze fungovat iba v dobe vzniku. Remake si teda ani radsej nechcem predstavit. Innocents alebo Haunting su uplne ina liga, no ta odzbrojuja blbost/naivita tohto filmu je stale velmi nakazliva. Nenudil som sa ani sekundu, atmosfera to krasne potiahla a vlastne som si to cele dost uzil. 7/10 ()

wipschka

Mno. Nevěřila bych, že to řeknu..ale dejte raději remake. Šmírácké brýle na duchy postavám hrozně vtipně zvětšují oči, duchové, kteří jsou vlastně jen obláčky, zastrašují své oběti zvukem, který je podoben vzdychání. Navíc se jedná nejspíš o duchy tragicky zesnulých kuchtíků, neb nejradši řádí v kuchyni s moukou! Herci jsou hrozní, ale vede syn Buck jehož pokerface při zahlédnutí ducha dosáhl snad nejvyššího možného levelu. Film je opravdu zoufale nudný. Rituální obětování brejlí na konci filmu nejspíš vyjadřuje názor, že film měl být raději zničen či zakopán na místě, kam lidská noha nevstoupila a nevstoupí! (Jen doufám, že nepovstanou jak Fénix z popela!) ()

• Film byl natočen formou Illusion-Q, díky které bylo možné sledovat jej v kině skrze červenou fólii, se kterou jsou filmoví duchové vidět, nebo s fólií modrou, s níž vidět nebyli. (Terva)