Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Úspěšný spisovatel Jonathan Merrick (Wes Bentley) se zamiloval do krásné a okouzlující dívky Ligeie (Sofya Skya), která čelí ošklivé nemoci a všemi silami se snaží přežít. Jedinou záchranou pro ni jsou ukradené duše. Brzy mladého spisovatele donutí opustit svou přítelkyni Rowenu (Kaitlin Doubleday) a vezme ho s sebou do temného království pod Černým mořem. (NGP)

(více)

Recenze (11)

jefff 

všechny recenze uživatele

Od filmu Ligeia jsem pouze čekal ztátu času a doufal jsem v cokoliv lepšího. Toho se mi nakonec naštěstí dostalo, takže Ligeia vlastně překvapila. Plusem filmu je příjemné obsazení, temná poetika Edgara Poe (ačkoliv příběh má s ním pramálo společného) i vcelku svižně plynoucí děj. Příběh není zrovna objevný a jako celek nijak nepřekvapí, ale já jsem se bavil a nepostřehl jsem, že bych se díval na hodinky (jako u mnoho žánrově spřízněných filmů). Ligeiu jsem si pustil kvůli Madsenovi, který tam však opět hrál pouze hooodně vedlejší postavu, ale na to už jsem si trošku zvykl, i když mě to pořád od něj trochu mrzí... ()

IdaHutt odpad!

všechny recenze uživatele

Jsem hluboce uražena, že se "tvůrci" filmu odvážili své "veledílo" označit za adaptaci Poeovy mistrovské povídky. Z amerického klasika tam nezbylo nic. Jen křestní jméno hlavní hrdinky a báseň bežící během závěrečných titulků. Zbytek je koncentrovaná bolest, když ke slovu přišla pravá americká, ehm "imaginace". Tento výplod je slátaninou celé řady těch nejkonvenčnějších hororových motivů, navíc neorganicky a nelogicky spojených dohromady. Romanovský původ Ligei, i když ve filmu nemá žádný význam, mi vskutku vzal dech, stejně jako ukrajinský sluha Václav (E. Roberts). Pitomost na kvadrát!!! ()

Reklama

spawnxp 

všechny recenze uživatele

No fuj. Scénář je silný slovo a slátanina slabý slovo. Hlavní "hrdina" (Wes Bentley) nehraje, jen se tváří, vystařenej Eric Roberts taky neoslnil a o Michaeli Madsenovi je známý, že jde do všeho. Doufejme, že Michael Staininger ("režisér") zůstane u tohoto opusu a nadále se bude věnovat něčemu jinýmu. Bod za hlavní hrdinku (Sofya Skya), je opravdu ale opravdu pěkná. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Dosť som sa na to tešil, ale bohužiaľ, ostal som trocha sklamaný. Z toho námetu o nebezpečnej lovkyni duší sa dalo vyťažiť omnoho viac. Celé to bolo také kostrbaté so slabými hereckými výkonmi a žiaľ takmer bez atmosféry. Nemôžem tento film ani veľmi považovať za horor, skôr o nejaký pokus o dark phantasy. Na jedno pozretie sa to dalo, ale asi sa už viac k tomuto filmu nevrátim. Škoda. ()

wairau odpad!

všechny recenze uživatele

Nejsem zrovna zvyklý u filmu hodnotit scénář, protože spousta filmů je prostě JEN pro pobavení, tak se nemá cenu pitvat v nelogičnostech atd. Ale tady to je extrém...Nebo jsem chtěl napsat exkrement? Dějové skoky, logiku postrádající jednání postav, Michael-vezmu jakoukoliv roli-Madsen, kovaný rusák Eric Roberts....Sofya Skya mi i s celým svým akcentem lezla vyloženě na nervy a Wes Bentley byl jako retardovaný....Vřele nedoporčuji!!! ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama