poster

Přestřelka u ohrady O.K.

 • český

  Přestřelka u O.K. Corralu

 • anglický

  Gunfight at the O.K. Corral

 • slovenský

  Výstrely v O.K. Corral

 • slovenský

  Výstrely pri O.K. Corrale

Western

USA, 1957, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kitano
  *****

  Motív priateľstva medzi mužmi z ktorých každý stojí na opačnej strane zákona ma bude dostávať vždy a nieje lepší príklad ako práve príbeh Whyatta Earpa a Doca Hollidaya. A táto verzia príbehu z mestečka Tombstone je holt vinikajúca a zaslúžilo sa o to hlavné ústredné duo. Chémia medzi Lancasterom a Douglasom je nezabudnutelná a predovšetkým Douglasov desperát je vec, kôli ktorej na tento western nezabudnem. Nezabudnuteľná je aj ústredná melódia, ktorá sa nesie celým filmom a dodáva mu pôsobivú osudovú atmosféfu. (9/10)(1.1.2009)

 • waits
  ***

  Film samozrejme trochu zestarnul, ale na Kirka Douglase i Burta Lancastera je porad radost pohledet. Vzhledem skutecnym postavam je bliz Douglas jako Doc Holiday (vypada tady trochu jako Sean Penn), Lancaster je oproti Wyattu Earpovi prece jen vetsi fesak. Samotna prestrelka j zrejme trochu delsi a dobrodruznejsi nez tomu bylo v realu,a le to zas dvakrat nevadi. Solidni podivana na nedelni dopoledne.(12.1.2010)

 • Gilmour93
  ***

  Tuberák a Kazatelovi sourozenci vs. noví klienti tombstonského pohřebního ústavu. Době vzniku poplatné hudební aranžmá působilo stejně otravně jako Wyattovo milostné cvrlikání a veškeré dění před „nejslavnější přestřelkou Divokého západu“ (zajímalo by mě, která byla ta nejvíce bezvýznamná) se táhlo jak Docovo sputum. Lancaster nebyl špatný, stejně jako Douglas, ale když se podíváte na dobové fotografie, musíte vidět to Sturgesovo zaváhání, že do role Hollidaye neobsadil Honzu Čenského..(29.1.2018)

 • Martin741
  ****

  Moj prvy film o Wyatt Earp-ovi a zaroven treti film rezisera Johna Sturgesa /Sedm Statecnych/. V tomto filme strhnu vsetku pozornost na seba hlavne Kirk Douglas /Ace in the Hole, Spartacus/ a Burt Lancaster, ktori hraju jako odusu. Vela sa keca, ale to absolutne nevadi, lebo zaverecna prestrelka to bohate vynahradi. 79 %(28.1.2014)

 • Omnibus
  ****

  Jedna z nejznámějších pistolnických přestřelek slavné éry Divokého západu, ke které došlo ve středu 26. října 1881 v arizonském pohraničním městě Tombstone, na pozemku Harwoodovy dřevařské firmy, naproti vchodu do O.K. Corralu. Na jedné straně stál marshal Wyatt Earp se svými bratry Virgilem a Morganem, k nimž se přidal i karbaník jménem Doc Holliday – nechvalně známý pistolník s již několika „zářezy na pažbě“. Proti nim tasilo zbraně šest mužů: rančeři, ale současně žádného zločinu se neštítící zloději dobytka bratři Clantonovi, bratři McLauryovi, Billy Claiborne a úplatný šerif Johnny Behan. Po prudké přestřelce zůstali v prachu ležet tři mrtví a tři těžce ranění. Ústřední dvojici tohoto dramatického příběhu vytvořily hvězdy stříbrného plátna Burt Lancaster v roli Wyatta Earpa a Kirk Douglas jako Doc Holliday. Za zmínku stojí též dvě osudové ženy hlavních hrdinů: Rhonda Fleming coby hazardní hráčka Laura a Docova přítelkyně Kate, kterou hraje Jo Van Fleet. Zajímavou vedlejší postavu ztvárnil i John Ireland jako nájemný zabiják Johnny Ringo. Co vlastně předcházelo tomu, že proti sobě stanuly s namířenými zbraněmi dvě ruky zákona? A kdo z deseti drsných mužů, zapojených do legendární přestřelky, skončil po tomto souboji na hřbitově obutých? _______ Jen po sobě čtu tento svůj popisek k filmu a hned zase cítím pach spáleného střelného prachu a svrbí mě prst na spoušti :-)(12.1.2013)

 • - Spoiler: Film zobrazuje Jimmyho Earpa jako nejmladšího z bratrů, který je zastřelen Clantonovými ještě před přestřelkou. Ve skutečnosti byl James Earp nejstarší z nich a žádný z Earpových bratrů nebyl zabit před přestřelkou u OK Corralu. (liquido26)

 • - Dennis Hopper, který hraje roli Billyho Clantona, se ve skutečnosti narodil a vyrůstal v Dodge City v Kansasu. (Vampireman)

 • - Spoiler: Při závěrečné přestřelce zastřelil Doc Holliday Johnyho Ringa. Ve skutečnosti Ringo u O.K. Corralu vůbec nebyl a zemřel v roce 1882, deset měsíců po této události. (liquido26)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace