poster

Přestřelka u ohrady O.K.

 • český

  Přestřelka u O.K. Corralu

 • USA

  Gunfight at the O.K. Corral

 • slovenský

  Výstrely v O.K. Corral

 • slovenský

  Výstrely pri O.K. Corrale

Western

USA, 1957, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  ****

  První velký western Johna Sturgese patří na poli vyprávění o Wyattu Earpovi jistojistě mezi ty nejzdařilejší. Ač není scénář nikterak komplikovaný, díky skvělé režii a skvělým hercům ty dvě hodiny utečou jako voda. Celý film se vlastně připravuje, spolu se stále se ztemňující atmosférou, na závěrečnou přestřelku - tímto se pan Sturges nejspíš připravoval na "Poslední vlak z Gun Hillu". Příběh se komplet točí okolo ústřední dvojice, ostatní jsou spíše nahrávači (včetně dvou zcela průměrných hereček), ale díky jejich výtečnému podání to ani trochu nevadí. Jak Burt Lancaster, tak Kirk Douglas jsou určitě jedni z nejlepších představitelů Wyatta Earpa a Doca Hollidaye. Svižná závěrečná přestřelka je pak už jen skvělou tečkou za skvělým westernem. 85%.(17.5.2009)

 • Martin741
  ****

  Moj prvy film o Wyatt Earp-ovi a zaroven treti film rezisera Johna Sturgesa /Sedm Statecnych/. V tomto filme strhnu vsetku pozornost na seba hlavne Kirk Douglas /Ace in the Hole, Spartacus/ a Burt Lancaster, ktori hraju jako odusu. Vela sa keca, ale to absolutne nevadi, lebo zaverecna prestrelka to bohate vynahradi. 79 %(28.1.2014)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,750,000Tržby Celosvetovo $-║ John Sturges ešte ako by sa hľadal v štýle vykreslovania filmu, jeho veľký western prišiel až počinom Sedem statočných ale aj tak tento O.K. Corral má celkom pútaví dej, dobré obsadenie, kameru aj strih. Zatiaľ jednoznačne najlepší western z témou Wyatt Earp/ O.K. Corral je Tombstone! /75%/(9.6.2009)

 • Mariin
  *****

  Western Johna Stturgese (m.j. režiséra Sedmi statečných) na motivy pravdivých událostí událostí o Wyattu Earpovi a Docu Hollidayovi je pojat zcela v duchu klasických amerických westernů. Spravedlnost a zákon proti lumpům. Atmosféra postupně houstne a místo je tu i pro lásku a skicovité vykreslení lidských povah. Velmi pěkně natočené: lépe než novější Tombstone. Čtyři až pět hvězdiček.(19.7.2008)

 • salahadin
  ***

  Earp, Holliday, Ringo a další už jsou ve světe westernu zažité postavy (právem neprávem vem to čert, i naprostý zabedněnec ví, kdo to byl Wyatt Earp). Klasický film z r. 1957 velmi dobře rozvíjí příběh, bohužel hlavní postava šerif Earp je spíše bezkrevný, než horkokrevný, zato Doc je ukázkově chladnokrevný... no považte, může někdo lepší než bývalý zubař být takovým zabijákem? Ne, nemůže. Zubaři jsou totiž takoví násilníci :) Nezbývá mi než dát 3* silnější puntíky, Prestřelka u O.K. Corralu je prostě O.K. Srovnám-li však film s novějším počinem Tombstone, mladší bráška se mi zamlouvá o něco více. Nebijte mě.(12.1.2010)

 • - Spoiler: Film zobrazuje Jimmyho Earpa jako nejmladšího z bratrů, který je zastřelen Clantonovými ještě před přestřelkou. Ve skutečnosti byl James Earp nejstarší z nich a žádný z Earpových bratrů nebyl zabit před přestřelkou u OK Corralu. (liquido26)

 • - Jediný film, ve kterém Wyatt Earp nenosí knír. (sud)

 • - Dennis Hopper, který hraje roli Billyho Clantona, se ve skutečnosti narodil a vyrůstal v Dodge City v Kansasu. (Vampireman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace