poster

Přestřelka u ohrady O.K.

 • český

  Přestřelka u O.K. Corralu

 • USA

  Gunfight at the O.K. Corral

 • slovenský

  Výstrely v O.K. Corral

 • slovenský

  Výstrely pri O.K. Corrale

Western

USA, 1957, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tony.cs
  ***

  Každý film o legendě jménem Wyatt Earp si příběh poupravil, ale tento nejvíc a to se mi moc nelíbilo. Jamese Earpa zabili a využili jako spouštěč k přestřelce u O.K. Corral, a tam to také definitivně vyřešili. Ale po O.K. Corralu toho bylo ještě moc a rozhodně to tím neskončilo, takže je ta přestřelka vlastně totálně fiktivní stejně jako smrt Jamese Earpa.(6.7.2012)

 • Kimon
  *****

  Westernový příběh Přestřelka u ohrady O.K. patří bezesporu mezi nejlepší westernové příběhy, které ve Spojených státech kdy vznikly. Žádný slaďák "ala John Wayne", ale pravý, nefalšovaný drsný příběh o spravedlnosti, zákonu či zlu a podlosti, ale také i o špetce lásky. Samozřejmě snesitelně zidealizovaný. Je to westernový příběh, který by neměl chybět ve filmotéce každého milovníka filmového divokého západu. Režisér John Sturges se nedržel starý zkostnatělých způsobů práce s herci a čb materiálem, ale přistoupil k dílu nadčasově. O tři roky později to ostatně znovu dokázal v režisérském křesle při natáčení nejúspěšnějšího westernu všech dob "Sedm statečných" (1960). Pro srovnání: v uvozovkách "pouhých" pět let zpět od vzniku tohoto snímku, vznikl western s názvem Vysoké nebe (1952). Dalo by se říct, že pět let není až tak velký rozdíl, aby to bylo nějak znát na rozdílu z hlediska porovnání kvality hereckých výkonů v obou snímcích, ale pokud máte možnost srovnat kvalitu hereckého podání u obou těchto westernů, když nehledím na rozdíl film černobílý - barevný, jeví se těch pět let dobou obrovského posunu ve filmové tvorbě amerických westernů a přesvědčivého podání jednotlivých herců. Řekl bych dokonce, že přestože vznikl snímek Přestřelka u ohrady O.K. v roce 1957, kvalitativně se vyrovnává snímkům o deset i více let mladším. Jsem tedy přesvědčen, že tento western si "barevné vidění" v tehdejších počátcích barevného filmování v USA dozajisté zasloužil. A přirozeně ten nejlepší a nejmodernější filmový materiál. Předpokládám, že při pozdější digitalizaci filmu bylo navíc provedeno i digitální "vyčištění" obrazu. Bravo. Škoda, že zůstalo tenkrát jen u Oscarových nominací.(15.10.2007)

 • strougy
  ****

  Velice povedené zpracování klasického příběhu, který se stal neodmyslitelnou součástí americké mytologie, jenž si pro sebe takřka ukradl elegantní Kirk Douglas jako karbaník a opilec Doc Holliday. Pohybuje se s grácií, vybroušené hlášky hází jako bonbóny a charisma by mu mohli dnešní herci jen závidět a ač Lancaster nehraje špatně, Earpa představuje jako klasického ikonického westernového šerifa s neochvějným smyslem pro spravedlnost a hrdost, přesto z toho vychází jako pouhá vedlejší postava, co funguje jako přihravač na smeč Douglasovým bonmotům. Stáří filmu na jeho kvalitu nemá vliv, naopak uzrál jako víno a řadí se tak do skupiny westernů, co by měl každý fanoušek vidět.(18.5.2009)

 • klerik
  ****

  4* kvôli tomu, že zbožňujem Wyatta Earpa. Inak štandardný western, ktorý nie práve najpresnejšie (Morganova smrť) popisuje legendárny stret dvoch "bánd" (Earpovci určite neboli hrdinovia s čistým štítom :)). To, čo v ďaľších filmoch (WYATT EARP, TOMBSTONE) je len jedna scéna, je tu celý film, ale funguje to aj v takejto natiahnutej verzii. Absolútne finále mohlo byť "hrdinskejšie", no film ako celok poteší...(8.2.2007)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,750,000Tržby Celosvetovo $-║ John Sturges ešte ako by sa hľadal v štýle vykreslovania filmu, jeho veľký western prišiel až počinom Sedem statočných ale aj tak tento O.K. Corral má celkom pútaví dej, dobré obsadenie, kameru aj strih. Zatiaľ jednoznačne najlepší western z témou Wyatt Earp/ O.K. Corral je Tombstone! /75%/(9.6.2009)

 • - Jediný film, ve kterém Wyatt Earp nenosí knír. (sud)

 • - Dennis Hopper, který hraje roli Billyho Clantona, se ve skutečnosti narodil a vyrůstal v Dodge City v Kansasu. (Vampireman)

 • - Opravdová přestřelka se odehrála 26. října 1881 a během třiceti sekund bylo vystřeleno 34 kulek a zabiti tři muži. Ve filmu přestřelka trvá pět minut a ústí v krveprolití, které se natáčelo 4 dny. (Vampireman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace