poster

Přestřelka u ohrady O.K.

 • český

  Přestřelka u O.K. Corralu

 • anglický

  Gunfight at the O.K. Corral

 • slovenský

  Výstrely v O.K. Corral

 • slovenský

  Výstrely pri O.K. Corrale

Western

USA, 1957, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 666teen
  ***

  Bylo, nebylo, jednoho krásného dne na Divokém západě po sobě devět chlápků 30 vteřin střílelo. Výsledek? Tři mrtví, tři zranění, vypáleno cca 30 kulek. To je všechno. Zdá se vám to jako látka na dvouhodinovej biják poněkud řídké? Kdepak, tohle je jenom jeden z mnoha filmů o oné lapálii v Tombstone. Jeden z lepších. Nechápu, proč má zrovna tahle epizodka pro Američany takovou ikonickou hodnotu.(17.5.2009)

 • strougy
  ****

  Velice povedené zpracování klasického příběhu, který se stal neodmyslitelnou součástí americké mytologie, jenž si pro sebe takřka ukradl elegantní Kirk Douglas jako karbaník a opilec Doc Holliday. Pohybuje se s grácií, vybroušené hlášky hází jako bonbóny a charisma by mu mohli dnešní herci jen závidět a ač Lancaster nehraje špatně, Earpa představuje jako klasického ikonického westernového šerifa s neochvějným smyslem pro spravedlnost a hrdost, přesto z toho vychází jako pouhá vedlejší postava, co funguje jako přihravač na smeč Douglasovým bonmotům. Stáří filmu na jeho kvalitu nemá vliv, naopak uzrál jako víno a řadí se tak do skupiny westernů, co by měl každý fanoušek vidět.(18.5.2009)

 • Lacike
  ****

  Pre mna sa z toho vyklul najlepsi western o prestrelke u O.K. Corrale. Burt Lancaster ako cestny Wyatt Earp je charizmaticky a Kirk Douglas ma nikdy doteraz tak nebavil ako v ulohe Doca Hollidaya. Takisto ma potesilo, ze zaverecna prestrelka netrva zlomky sekund ako je zvykom vo westernoch od Sergia Leoneho ale niekolko minut. (To ze v skutocnosti ta prestrelka trvala iba par sekund mi je u prdele). Akcne sceny su pôsobive. Dialogy vtipne. Proste som sa nenudil ani na chvilu. Postupne zistujem, ze predtym ako westerny so svojou rozvlacnou stylizaciou ovladol Leone, tak boli vtipne a zabavne s dostatkom dlhych akcnych scen. 8/10.(23.12.2014)

 • Mirokukii
  ****

  Příběh obeznamující diváka událostmi, jež zapříčinily vzniku asi nejpodivnějšího přátelství Divokého západu. Zubaře zabijáka se slavným šerifem. Vyustící až k nejslavněvnější přestřelce té doby. Jenže pozvolné budování hutnější atmosféry a napětí tu neplatí. Přesto film nenudí. U samotné přestřelky jsem jen čekal více podobností se známými fakty. Western táhne hlavně skvělé, ústřední, herecké duo Lancaster a Douglas.(29.12.2012)

 • Autogram
  ***

  Western, kde sa takmer nestrieľa, by som ani neoznačil za western. Toto je skôr kostýmová konverzačka množstva chlapov a troch žien. Asi som odchovanec Winnetoua a od westernu očakávam jasný príbeh a súboje aspoň každých 15 minút. Tu som sa dočkal prestrelky až na úplnom konci a za veľa nestála. Zrovnoprávnenie žien v období filmu asi ešte nebolo ani na pláne, keď bola žena zatknutá za hranie hazardných hier s mužmi, to bola tiež jedna z divných scén filmu. Oceňujem pre tak starý film mimoriadnu kvalitu obrazu od reštaurátorov filmu, keď je toto pre Amíkov klasika, tak nech si ju majú, u mňa slabý priemer. –––– Jediné, čoho sa obávam, je, že zomriem v posteli. –––– Želám si zomrieť s priateľom, jediným ktorého som kedy mal.(11.10.2014)

 • - Jediný film, ve kterém Wyatt Earp nenosí knír. (sud)

 • - Spoiler: Film zobrazuje Jimmyho Earpa jako nejmladšího z bratrů, který je zastřelen Clantonovými ještě před přestřelkou. Ve skutečnosti byl James Earp nejstarší z nich a žádný z Earpových bratrů nebyl zabit před přestřelkou u OK Corralu. (liquido26)

 • - Spoiler: Při závěrečné přestřelce zastřelil Doc Holliday Johnyho Ringa. Ve skutečnosti Ringo u O.K. Corralu vůbec nebyl a zemřel v roce 1882, deset měsíců po této události. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace