Hráči z Indiany

Scénografie:

David Nichols

Kostýmy:

Jane Anderson

Velmi příjemný film se sportovní tématikou umocněný tím že je založen na skutečné události. Na Gena Hackmana se hezky kouká a jako trenér basketbalového týmu je velmi uvěřitelný. Perličkou je asi to, že ve filmu není žádný románek, láska ani polibky. Je to čistě sportovní záležitost, takže ženy si na své nepříjdou :))(30.3.2009)

Bílí muži sice neumějí skákat, ale zato umí střílet (než mě někdo obviní z členství v KKK, myslím tím na koš).. Mužstvo outsiderů, počáteční nedůvěra, vštípení té správně herní a životní filozofie a finálový zápas, kdy David proti filištýnským rozhodne v poslední vteřině. Schématem ryze klasické sportovní drama, které od okamžiku občanského referenda o setrvání kouče (pro současnost více než absurdní představa) a rozhodnutí bílého LeBrona Jimmyho přestat býti Bardotkou neuvěřitelně nabere na intenzitě a to především díky skutečnosti, že hudba Jerryho Goldsmithe je pro Hoosiers něco jako vítězná tříbodová střela se závěrečným klaksonem. Tým!(24.4.2014)

Perfektný basketbalový príbeh, ten pravý športový film ako sa patrí. Aj keď film svojou osnovou pripomína učebnicovú predlohu športového filmu, nič s tým divák nenarobí, takto to naozaj bolo a preto má film u mňa plus. A treba brať ohľad aj na to, že medzi basketbalovými a športovými filmami vôbec ide o jeden z prvých a zároveň najlepších titulov. Hackman a režisér ukázali dokonalý zápal pre hru tak, akoby aj oni boli kedysi súčasťou tohoto týmu. Scény zo zápasov a tréningov skvele realisticky natočené, tí chlapci nemohli byť predtým normálni herci, nebasketbalisti. Skvelé výkony. Športové aj filmové. 85%.(3.7.2008)

Nejlepší sportovní film. Pozor: nutno vidět ve verzi s dabingem ČT s Ladislavem Mrkvičkou v roli kouče, ta je o třídu lepší než ta novější. Polovinu úspěchu filmu má na svědomí hudba Jerryho Goldsmithe, při jejímž poslechu mám vždy chuť vstát a jít hrát basket. Všimněte si, jak v hudbě zaznívá právě to typické basketbalové dunění míče o zem při driblinku. Jerry je génius. Sympatičtí hráči, sympatický trenér a v neposlední řadě sympatický Dennis Hopper jako asistent bojující s démonem alkoholem. Při poslední scéně se mi derou slzy do očí: Posuneme se v ní o pěkných pár let dál, kamera najede do tělocvičny, kde si hází dítě na koš a my slyšíme hlas Genea, jak říká své oblíbené pokyny hráčům a nakonec kamera dojede k velké totografii našeho týmu, který visí na stěně....samozřejmě za doprovodu Jerryho nádherné ústřední skladby.(12.1.2014)

Když jsem film viděl jako dítě poprvé, byl jsem na konci dojatý jak želva. Dnes, když se na film dívám, ocením hlavně dobře natočené sportovní záběry ( na tu dobu ) s nepřeslechnutelnými hudebními motivy Jerryho Goldsmithe, naprostý herecký přehled Gene Hackmana, povedený výstup Dennise Hoppera a scénář, který sebou vláčí tolik patosu, že je zralý na přepsání. Na konci jsem ale dojatý i dnes :-)(30.6.2008)

• - Film obsadil 4. místo v žebříčku AFI v 10 nejlepších filmech sportovního žánru. (c.tucker)

• - Ve filmu si zahrál i skutečný profesionální obránce Milan Indians Ray Craft. (KucC)

• - Herec, který hrál Ollieho opustil natáčení kvůli tomu, aby viděl zápas svého středoškolského basketbalového týmu. Štáb musel kontaktovat jeho matku, aby ho dostali zpět. (c.tucker)