Hráči z Indiany

Scénografie:

David Nichols

Kostýmy:

Jane Anderson

Výborný film z basketbalového prostředí podle skutečného příběhu. Výborný Gene Hackman v roli trenéra, zajímavé role pro Dennise Hoppera i Barbaru Hershey, uvěřitelní studentští představitelé i většina basketbalových scén, jen jsem si při novém shlédnutí filmu (a s novým "dabingem") opravdu ale opravdu nemohl zvyknout na pokyn "Pauza !". To jsem si vždycky musel na vydejchání dát time-out :-)(21.9.2018)

Velmi příjemný film se sportovní tématikou umocněný tím že je založen na skutečné události. Na Gena Hackmana se hezky kouká a jako trenér basketbalového týmu je velmi uvěřitelný. Perličkou je asi to, že ve filmu není žádný románek, láska ani polibky. Je to čistě sportovní záležitost, takže ženy si na své nepříjdou :))(30.3.2009)

Sportovní filmy o tom, jak neznámej a podceňovanej tým něco vyhraje, můžou těžko něčim překvapit. Pokud si na začátku sestavíte seznam klišé, který se hojně vyskytujou ve sportovních filmech, tak je postupně všechny odškrtáte. Když tam začaly padat hlášky jako "Bůh tě chce vidět na hřišti." nebo "Tenhle zápas chci vyhrát pro svýho tátu.", tak jsem měl fakt dost. Nutno dodat, že pokud se zrovna děj neodehrává přímo na hřišti (nebo v šatně), tak je to celkem dobrý. Pro mě je to tak na rozhraní 2-3 hvězdy, ale za solidní výkony Hackmana a Hoppera zaokrouhlim nahoru. Ale čekal jsem teda víc.(21.5.2011)

Takové klasicky nostaligické sportovní drama se spolehlivým Hackmanem a sympatickou Hershey. Dobová atmosféra perfektní, zápasy akční, napínavé a plné zvratů. Hooper si umí pro sebe ukrást scénu. Anspaugh točí nenápadně, ale hlídá si vizuál i tempo vyprávění. Pro milovníky basketbalu nutnost, pro ostatní příjemná zábava na dvě hodiny. Trenér s traumatem na krku a kariérou v troskách se rozhodne vést tým plný outsiderů a pokusit se s nimi o zázrak - je to studiové a americké, takže schválně, jak to asi dopadne? ;-) ... 75%(1.9.2010)

Jako menší jsem tento film měl velmi oblíbený a zhlédnul jej několikrát. Gene Hackman hraje parádně, a i když tak trochu předpokládáte, jakým směrem se bude film ubírat, baví vás to a fandíte onomu basketbalovému týmu, co to jen jde. A není nouze ani o emotivní scény... Budu si to muset dát někdy znova!(25.5.2012)

• - Film byl pro Evropu přejmenován na "Best Shot", protože většina evropanů neví co Hoosier znamená. (c.tucker)

• - Herec, který hrál Jimmyho Chitwooda (Maris Valainis) byl jediný hráč Hickory teamu, který nehrál středoškolský basketbal. (c.tucker)

• - Hala, která byla uzavřena kvuli finalovému zápasu vyhořela v roce 1998. (c.tucker)