poster

Královna bojovnice

 • anglický

  Boudica

 • slovenský

  Legenda o meči

 • anglický

  Warrior Queen

Drama / Akční / Válečný

Velká Británie / Rumunsko, 2003, 83 min

 • Fiftis
  *

  Katastrofa. To si ani nezaslúži byť v modrom. Je to priam tragédia. Je to síce TV film, ale aj tak. Alex Kingston je priam hrozná a nechutná. Bojové scény sú horšie než v Star Treku pri súboji Kirka a Gorna. To najhoršie je však scenár, respektíve príbeh celej vymyslenej snímky. Pomalé, ťahavé tempo o ničom, dialógy príšerné, herecké výkony amatérske. Žiadna výrazná ani herecká ani charakterová postava. Nikto, kto by snímku ťahal. Prostredie, respektíve kulisy nevýrazné. Zbrane jasne tupé a umelé. Krvi sa nedočkáte. Ja somár som obetoval čas na túto snímku, pretože v nej hrá krásna Emily Blunt. Aspoň tá ma donútila dopozerať až do konca, ale je pravda že si tam až toľko nezahrala. Predsa len to ešte bola len vychádzajúca hviezdička. Takže za ňu 1 hviezda.(12.10.2019)

 • Arccos
  **

  Jestli chcete videt, jak NEvypadal zivot v Rimem okupovanych britskych ostovech, tak tohle je film pro vas. Tvurci uspesne ignorovali veskere historicke poznatky o zivote britskych keltu. Misto nich nam naservirovali rvouci divochy, co se neumi ani ucesat. Zarazejici pritom je, ze film je anglicky a mel domaci tym spis adorovat. Coz mimochodem nakonec vyusti v naprosto TRAPNY konec. Ze je zpracovani na urovni TV filmu nemusim psat, ale neni to az zas takova hruza. V kontextu dost prekvapily nektere hodne naturalisticke sceny (napr. znasilneni) - ale to nebylo na skodu (ne, nejsem sadista :). Na Slovensku uvadeno jako 'Legenda o meci', cimz se distributor opet vyznamenal.(8.8.2005)

 • mira.l
  **

  Jednu * dávám za první filmovou roli Emily Blunt, druhou za to, že mám historické filmy rád, ale to je tak všechno. Zpracování bylo jak z ochotnického divadla, přitom je to látka, z níž by se dal udělat parádní historický film. Jo a tu úplně poslední scénu filmu, E. Blunt vycházející z metra(??) s hordou dětí v moderním městě, tak tu jsem fakt nepobral.(27.8.2017)

 • Madadajo
  odpad!

  Ono točit historický epický film a nemít na to peníze, to chce buď blbého režiséra, kterému je jedno, co se bude říkat o jeho práci (v podstatě by ale nemělo, když je jen námezdní dělníka nemá práci jistou) nebo Tv producenta, který ví, že k zalepení volného místa v programu jde využít čehokoli a divák buď vydrží nebo přepne program... Zde jde o nádhernou souhru obého, kdybych měl hodnotit z této strany, jasných pět hvězdiček a ještě bych zauvažoval o pomyslné Top ten. Jenže kdo se má na to dívat, když bojové scény vypadají jako z šermířské akademie první hodiny, hlavní hrdinka, která vypadá, že ten meč ani neuzvedne. Samotnou kapitolou pro sebe pak zůstává římský voják jako takový... Nejsem znalec římských uniform a výzbrojí, o typ ani tak nejde, odpovídá zaběhlému filmovému standardu, ale jako pěst na oko bijící je kombinace černé a bílé, místo červené a bílé se zlatými kovy; u asterixe třeba červenou střídá zelená, tak tedy černá budiž... Ale vzhledem k malým finančním prostředkům vyhlíží voják velmi otrhale a posledním hřebíkem do rakve jsou 3/4 černé legíny, které z vojáka dělaly cirkusového mima. A optická vlastnost černé zeštíhlovat pak dělá z vojákových nohou dvě párátka... smál jsem se, ale asi to neměli v plánu, no škoda, vidět tohle Monthy Python, natočil by Svatý grál 2 a mělo by to grády... Poslední dovětek: Jakkoli je mi jedno, jak hlasují ostatní, zde bych uživatele bodující nad dvě hvězdičky vyzval k návštěvě jejich optika pro zesílení počtu dioptrií, děkuji (je to pro vaše dobro, jak jinak) To Arccos: V době natáčení se psal rok 2003 a jestli ty scény znásilnění jsou pojaty naturalisticky, muselo by to jako znásilnění aspoň vypadat, kdyby to ten samosoudce na začátku neřekl, myslel bych, že se jedná o nový druh tance... PS: hrůza, hrůza, hrůza, radši se na to ani nedívejte, ztráta času(2.6.2007)

 • farmnf
  **

  Nesmírně mě fascinuje příběh Boudicy, velké královny barbarů. Hlavní role velmi sedla, dáma ji ztvárňující byla dostatečně a zajímavě hezká, velmi nasraná (Římané ji zbičovali a její dcery znásilnili), i když je to herečka britských seriálů. Celkově ale zpracování příběhu působí akčně, zmateně, hloupě, naivně a vůbec o Boudice nic se nedozvíme. Jen prostě to, že byla na Římany pěkně nasraná a civilizace jižní evropy jí byla u prdele. Velmi ji chápu, filmaře nikoliv.(15.1.2013)

 • - Film je založen na skutečném životním příběhu královny Boudici z britského kmene Icemi. (Terva)

 • - Natáčelo se převážně v Rumunsku. Některé scény pak v Londýně. (Terva)