Francouzský zlodějský gang vedený zkušeným Danielem Forayem (GÉRARD DEPARDIEU) zpacká svou poslední krádež. Aby si vylepšili pověst, odlétají na pokyn svého bosse do Chicaga. Čeká je nebezpečný kousek: vyloupit dům vlivného obchodníka. Omylem ale vykradou dům samotného šéfa chicagského podsvětí Franka Zammetiho (HARVEY KEITEL). Do riskantní hry se navíc připlete i vlivný pouliční gang, jehož vůdce si proti sobě Francouzi také popudili - a poslední slovo ještě neřekli ani proslulí strážci americké spravedlnosti: FBI a chicagská policie. (oficiální text distributora)

gudaulin

Na to, jak skvělý herecký tým se u tohohle filmu sešel, je výsledek v celku žalostný a vedle nevýrazného scénáře, který vykrádá motivy převzaté z jiných, úspěšných snímků, za to může i nezkušená režie Brada Mirmana, který toho věru na postu režiséra mnoho nedokázal. Film na jedno použití. Celkový dojem: 50 %. ()

Shit

Vcelku povedená variace na filmy od Ritchie. Brad Mirman se hodně snažil a občas se Ritchiemu i vyrovná, hlavně spousta stříleček je natočena naprosto stylově,. Hodně tomu napomáhá skvělá kamera, různých zpomalovacích prvků nebo nadhledů či přiblížení tam je opravdu hodně, ale někdy toho možná byla až příliš, jenže stěžujte si, když to vypadá opravdu dobře. Herecký obasazení je kvalitní a pomáhá filmu ještě o kousek víš, hodně se mi líbil Frank Zammeti v podání Karveyho Keitela, ale i druhá hvězda filmu Gérard Depardieu se neztratil. Celkově to na filmy Guye Ritchieho nemá, ale film sám o sobě se mi líbil. ()

Slarque

Situační gangsterská komedie s neuvěřitelně zašmodrchaným scénářem, ale vtipnost bohužel poněkud zaostává. Chvílemi jsem dokonce pochyboval, že to vůbec má být komedie. Možná, že kdyby se o podobných věcech autoři rozhodli předem, byly by výsledné filmy mnohem lepší. Z hereckého obsazení byl rozhodně nejlahůdkovější Harvey Keitel. ()

Terva

CITÁT - Nikdo mi neřekl, že vás přijede tolik............ Scéna okolo 16 minuty je Boží. Šestice francouzských gurmánů si chce v Chikágském baru objednat víno. Víno není mám jen Coca-colu, Sprite a zázvorové Pivo. A nesmí se tu kouřit. Film, respektive příběh je založen na delších či kratších situačních komediálních momentkách a zakončeném nějakou vtipnou hláškou. Vše to spojuje veselá hudba. CITÁT - Dám si vás k obědu, žabožrouti........... Chyba se vloudí při názvu ulic. Kdo mohl tušit, že stejné jméno ulice je jak na Road tak na Street. A už to jede. Celkem jsem se bavil, ikdyž některé scény jsou moc jednoduché a některé nedodělané, někdy to vyzní až moc dětsky nebo naivně. ()

Xmilden

Komediální gangsterka je jeden z žánrů, který prakticky nejde pokazit. Protože kdo z nás nerad fandí zlodějíčkům, že? Jenže tahle toho zrovna moc nenabízí. Parta svérázných Francouzů bere Chicago útokem a na závěr se dočká zasloužené pomsty a samozřejmě odměny. Nemůžu pochválit ani oba velmi známé herce. 50% ()