Střílejte na Francouze!

Strieľajte na Francúzov!

Krimi / Komedie / Akční

Kanada / Velká Británie / USA / Francie, 2003, 95 min

• MGG8

Tak z tohto filmu som celkom na rozpakoch. Na odporúčanie som si ho zaobstaral a tešil som sa na neho. No neviem, nedokážem ho zaradiť ani medzi komédie, drámy, trilery .... Mám z neho celkom zmiešané pocity. Dej mal celkom spád, herecké obsadenie obstojné, ale samotné výkony okrem Harveyho Keitla nič moc.(23.5.2015)

• Choucas

Bohužel mne nejvíce pobavily nepovedené scény v titulcích, zřejmně si to mělo hrát na nějakou tarantinovku nebo něco od Guye Ritchieho. Což sem nečekal, a nedočkal sem se. Jenže já se nedočkal ani toho, čeho jsem se dočkat, chtěl, místo skvělé francouzské komedie se mi dostalo neslané, nemastné podívané, velmi utahané a nezábavné. Dlouho sem nehodnotil tak špatně, ale obávám se že teď se neubráním. Slabé 2 hvězdy!(14.11.2011)

CITÁT - Nikdo mi neřekl, že vás přijede tolik............ Scéna okolo 16 minuty je Boží. Šestice francouzských gurmánů si chce v Chikágském baru objednat víno. Víno není mám jen Coca-colu, Sprite a zázvorové Pivo. A nesmí se tu kouřit. Film, respektive příběh je založen na delších či kratších situačních komediálních momentkách a zakončeném nějakou vtipnou hláškou. Vše to spojuje veselá hudba. CITÁT - Dám si vás k obědu, žabožrouti........... Chyba se vloudí při názvu ulic. Kdo mohl tušit, že stejné jméno ulice je jak na Road tak na Street. A už to jede. Celkem jsem se bavil, ikdyž některé scény jsou moc jednoduché a některé nedodělané, někdy to vyzní až moc dětsky nebo naivně.(1.4.2013)

Parta Francouzů v Chicagu. Zvláštní je, že zatímco v Evropě jsou to doopravdy žabaři, jak přejedou Atlantik, stávají se z nich dost nebezpeční profíci. Není to žádná extra pecka oproti jiným filmům, vlastně jsem měl pocit, že je to dost starý film (a ono 2003, hleďme), ale i tak jsem byl vcelku potěšen. Nejlepší moment filmu je přestřelka na chodbě hotelu, to jsem docela čuměla (vida, jde to i skoro bez slow-motionu a bullet-timů).(5.9.2013)

Komediální gangsterka je jeden z žánrů, který prakticky nejde pokazit. Protože kdo z nás nerad fandí zlodějíčkům, že? Jenže tahle toho zrovna moc nenabízí. Parta svérázných Francouzů bere Chicago útokem a na závěr se dočká zasloužené pomsty a samozřejmě odměny. Nemůžu pochválit ani oba velmi známé herce. 50%(22.11.2014)

• - Spoiler: Na začátku filmu při loupeži v době odchodu vrací Jillian (Stéphane Freiss) zapalovač Danielovi (Gérard Depardieu), v dalším záběru však vytáhne Jillian opět stejný zapalovač. (Miki8888)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 20. (Zdroj: ČSFD.cz)