Fallo!

• angličtina Do It!
Drama / Romantický / Pornografický / Povídkový
Itálie, 2003, 87 min

Šestipovídkový cyklus známého italského provokatéra a propagátora necenzurované filmové erotiky Tinto Brasse se zaměřuje na poněkud neobyčejné zážitky několika manželských či mileneckých párů.
V první povídce nazvané ALIBI tráví Cinzia a její manžel Gianni sedmé výročí svatby v hotelu v Casablance. Jejich už ohraný sexuální život chytí druhý dech v podobě sympatického číšníka Aliho. Druhá povídka ZMĚNA PROGRAMU vypráví příběh milostné a pracovní rošády dvou manželských párů. V CHATĚ PRO DVĚ SRDCE se seznámíme se starším německy mluvícím párem, který najde zalíbení v mladé pokojské Katarině, jíž se za její nadstandardní služby bohatě odměňuje. V povídce NADHLED se mladý manželský pár na pláži vzrušuje vyprávěním milostných fantazií, v příběhu ŽIJ BEZELSTNĚ dojde k neplánované sexuální výměně mezi dvěma páry obdivujícími umění portrétní fotografie. Povídka MÁM RÁDA, KDYŽ MI ŘÍKÁŠ DĚVKA uzavírající celou šestici odhalí nečekaného voyera vyrušujícího mladý pár během líbánek v Londýně. (dopitak)

Radko

"Ak chcete nájsť svoje miesto na tomto svete, vymeňte svoje srdce s ropuchou!", znie jedna z mnohých, skutočne veľmi poučných sentencií poviedkového filmu. Čo k tomu dodať? Ak chcete nájsť vnútro ropuchy v najrozličnejších uhloch a pohľadoch, pozrite si Fallo! Z niekdajšej Brassovej provokatívnosti ostali doslova len gynekologické pohľady. Z niekdajšej revolučnosti pohľadu červená zástava s pochybným revolucionárom Che Guevarom na stene a s nápisom "Hasta la victoria, siempre!/ Smerom k večnému víťazstvu! Nuž ale, toto žiadna výhra nie je. Alebo áno: víťazstvo k večnému zabudnutiu. ()

dopitak odpad!

Začíná to být stereotyp. Můj třetí Tinto Brass, a můj třetí odpad. Ten člověk zjevně není normální, a já vám i řeknu, co mu je: naprosto mu chybí vkus! V pornografii i erotice už jsem viděl leccos, ale aby se mi dělalo šoufl při koukání na nahatou ženskou, to tu ještě nebylo. Kolegové nemají pravdu, většina žen ve filmu je docela pohledných, některé jsou i docela mladé. Jenomže to na co jsme zvyklí z eroťáků a péček semdesátých let (v nichž to s radostí a noblesou tolerujeme až vyhledáváme) už dneska natočeno prostě vypadá jako hnusná úchylárna, asi jako patlání výkalů v obličeji. Chlupy jsou naprosto všude, dialogy kravina a jako povídky by to neotiskl ani Dikobraz. ()

kaylin

Tinto Brass je starý prasák a díky za něj. Jeho filmy se vyznačují tím, že moc neřeší děj, i když sem tam se i v tomhle povídkovém provedení nějaká myšlenka najde, ale především se vyznačují tím, že jsou zde krásné ženy, které ani nevypadají nějak moc uměle. Moc hezky se na ně kouká a už jen proto stojí za to Brassovy snímky sledovat. ()

snared

Méně gumových přirození, normální explicitně okázalé sexování a dalo by se psát o solidní, lechtivý legrandě. Bohužel, nedá se. Škoda. ()

farmnf

Film jsem viděl před pár dny. Že stojí za hovno jak tu kdosi zmínil bude asi pravda, protože ani jednu povídku si nedovedu vybavit. Co je horší, ani jednu herečku ani její chomáč. Viděl jsem ho, kurva, vůbec? ()

Cushing

Tinto už není, co býval. Nevkus bych mu prominul, vždyť je to pan Nevkus Zhýralý osobně, ale tady si bohužel libuje (trochu jako v Salonu Kitty) v ošklivosti, a co pak ze snímku zbývá, když krása absentuje? Tenhle film, přestože má sem tam "hadcore footage", není erotický ani trochu. A jen potvrzuje pravidlo, že erotika je v něčem jiném než v explicitnosti. Když to srovnám, takový Klíč nebo Voyeur, jeden i druhý v mé anglické verzi poněkud vystříhaný, je proti tomuhle filmovému ubožátku sexy až na půdu. A druhé postesknutí -- kde jsou ty krásné holky, které mu samy lezly před kameru a odhazovaly kalhotky, a čišela z nich živočišnost a bezstarostná radost ze života (jakož i miloučká blbost)? Jsou fuč. Tinto je halt v erotickém důchodu, zase o něco senilnější. ()

Gore

Typickej Tinto Brass, nic víc, nic míň. Tentokrát krátké erotické povídky, ale zas lepší než Passolliniho Canteburské povídky. ()

RetroMan

Ještě, že Mistr použil v tomto filmu povídkový rámec, neboť koukat na některé jeho filmy od začátku do konce, bez rychloposuvu by bylo opravdu úmorné. Takže já bych film nehodnotil nějak zle, jako povídkový je koukatelný. Výběr héreček je věc jiná, pro někoho nejvyšší slast, pro někoho jiného balast. V subžánru erotických pohledů a průniků je film průměrný, ocení ho spíše Tintovi příznivci. Nevím, zda-li na základě právě zhlédnutého se pustím do dvou titulků k jeho filmům, co jsem si plánoval. ()