Marie a Bruce

Marie and Bruce

Komedie / Drama

USA, 2004, 84 min

• zuza99

Marie a Bruce je strašně otravný film. Na začátku samý drahý sem drahá tam a na konci halucinace. No asi jsem to nepochopila, ale bylo to příšerný. Strašně mi hlavní postavy lezly na nervy. Zpětně se divím, že jsem to dokoukala.(25.10.2012)

5. 6. 2010 - 55%(21.6.2010)

• honajz

Finská kinematografie se začíná vzmáhat. Zkouší natáčet akční mystiku ve stylu asijských snímků, nebo si dokonce vypůjčí hodně známé herce - tentokrát Julianne Moore a Matthew Brodericka. Jen by to chtělo nějaký smysluplnější příběh. Takhle nějak si představuji těžce intelektuálské přemítání o lidských vztazích - nakonec máte pocit, že koukáte na blázny. O čem že tedy film podle divadelní hry je? Žena chce opustit manžela (pravděpodobně kvůli hluku jeho psacího stroje), ale nakonec ho neopustí. A mezitím si povídají úžasné ptákoviny v autě, na chodníku či večírku. Aby se dostálo severské mystice, žena ještě potká psa, jehož následuje do podivně krásné, ale mlhou zahalené přírody. A pes je průvodcem celého příběhu po celý snímek. Přitom se vůbec nedozvíte, co která postava dělá, co jí vadí na tom druhém, nebo na sobě samotných, dialogy jsou naprosto nic neřešící sledy náhodně vypuštěných vět, zkrátka, těžko se podobný příběh a postavy přijímají, a o to hůř se na to kouká.(7.5.2008)

Naprosto tuhle smyčku chápu.(29.4.2012)

• Pavlík

23. 04. 2012 (112.); ne moc povzbudivé manželství(23.4.2012)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku v USA. (Terva)

• - Příběh je natočen podle stejnojmenné divadelní hry Wallace Shawna. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance 19. ledna 2004. Nedokázal zde však zaujmout natolik, aby byl uveden v kinech, a tak se dostal přímo do dvd distribuce. (Terva)