Mladík Jack Sweeny (James Marshall) by sa chcel zamestnať v banke, ale príliš sa mu to nedarí kvôli jeho kriminálnej minulosti. Po jednom neúspešnom pohovore sa nedobrovoľne stane účastníkom prestrelky medzi políciou a mafiou. Z miesta činu ukradne kufrík s platničkami na falšovanie bankoviek. Drahocenný úlovok by najradšej ihneď výhodne predal, preto požiada o pomoc kamaráta Zippa (Michael Madsen). Mafiánsky boss Giani Ponti (Dennis Hopper) a jeho poskok Carlo (Eric Roberts) sú mu však v pätách, podobne ako aj fanatický policajt Max Fenton (William Forsythe), ktorý chce s kriminálnikmi spraviť krátky proces. Na scéne sa okrem toho objavuje tajomný nájomný vrah (Patrick Kilpatrick)... (Mordenroth)

JASON_X

Viděl jsem už mnohem lepší černokomediální gangsterky, i staršího data výroby. Hvězdné obsazení sice trochu vyvažuje slabost scénáře, ale k lepšímu hodnocení než průměrnému mi to nestačí. Prostě další stokrát omletý příběh o jednom sympatickém grázlíkovi, který okrade ještě větší grázly, aby se pak se svou buchtou mohl odstěhovat na ostrov a tam dřepět na pláži pod slunečníkem. Popkulturní americký sen. ()

Morholt

Tuctová béčkařina, která zaujme především slušnou řádkou provařených ksichtů a Kilpatrickem coby hitmanem. Z průměru to tahají přestřelky, které sice nejsou bůhvíjaké, ale je jich dost a líbil se mi i ritchiovský závěr. Nic, o čem bych zítra věděl, ale jako závan starých časů to chvilku funguje. 60% ()

Mordenroth

Nenáročné a zábavné krimi béčko á la 80. roky so zaujímavým hereckým obsadením. Patrick Kilpatrick je fakt neodolateľný nájomný vrah! :-) ()

Lacike

Na filme vyrazne citit Tarantinovske dozvuky, ale na jeho filmy sa to absolutne nechyta. Je tu kopa postaviciek, ktore sa spravaju prehnane, ale vo vysledku pôsobia skôr trapne. Je to uz fakt prilis jak z nejakej grotesky. Najviac ma sral Dennis Hopper. Zo vsetkych tych hviezd ma aspon trochu bavil len stale famozne vyzerajuci Eric Roberts a jeho vypatlany partak Koudak Sasha Mitchell v tej dobe uz evidentne riadne namakany. Väcsina tych beckovych hercov tu ale nema co hrat a tie dve hromadne prestrelky su fadne rovnako ako cely film. 4/10. ()

gumli

Dobrý thriller,ale veľmi tuctový.Takýchto filmov sú tisíce.Najlepší bol Dennis Hopper ako mafiánsky šéf,ani ostatný nehrali zlé.Kopa strieľačiek,bitiek atď.,všetko to,čo v takýchto filmoch nesmie chýbať.Ale za pár dní už naňho zabudnete.V podstate je to len veľká zábava,nič viac. ()