Atlantis: Milo se vrací

Atlantis: Milo's Return

Dobrodružný / Animovaný / Rodinný / Akční

USA, 2003, 70 min

• silentname

Prečo jedna hviezda? Druhý diel Atlantídy v prvom rade pôsobí absolútne neucelene. Nesmiete sa na to dívať ako na jeden film... skôr ako 3 diely seriálu, ktorý nikdy nakoniec nevznikol. Animácie sú oveľa horšie a napríklad pri Audrey som často rozmýšľal, či nestratila nos. Ale ani príbehy nepôsobia zaujímavo, nakoľko to človeku príde ako zlá verzia Scooby Doo príbehov. Viem, že veľa ľudí nie je fanúšikom filmu Atlantis: The Lost Empire. Ja som si ho naopak veľmi užil a patrí medzi moje obľúbené od Disney, no toto je skutočne veľmi mizerné. Keby sa radšej rozhodli jeden z tých troch príbhov rozviť viac a nedať tomu záver len preto, aby sme mali záver... mohlo to byť lepšie. Prvý príbeh bol asi najlepší... a chcel som o ňom vedieť aj niečo viac. Ale všetko sa deje strašne rýchlo. Ak ste fanúšikom prvého filmu, nepozerajte to. Ak vás prvá Atlantída neohromila, tak toto vás asi len presvedčí ešte viac, že sa ten film nemal točiť.(5.5.2014)

Kdyby se z tohohle udělal televizní seriál pro děti, bylo by to docela vděčné. Je to zajímavé, napínavé, protože zde postavy prožívají různá dobrodružství po celém světě. Jedná se totiž o tři povídky splácané do jednoho filmu, který díky tomu nepůsobí konzistentně. Ty postavy ale mají potenciál a jsou zajímavé. Jsem zvědavý, jestli se k nim u Disneyho někdy vrátí.(22.10.2014)

• mr.filo

Pokračování filmového příběhu do dalších dílů se málokdy podaří, a ani zde to nevyšlo na sto procent. Film je rozdělen do několika nenosných segmentů, které spolu drží jen díky přítomnosti hlavních postav. Tři, čtyři díly do minisérie (o délce patnácti minut) by spíše byli akceptovatelným přílepkem k prvnímu dílu.(17.4.2014)

• lennyd

Po nalezení (a oživení) bájné Atlantidy si Milo s Kidou žije v poklidu ve svém podzemním království. Jednoho dne jej ovšem navštíví jeho bývalý tým, s tím že by potřebovali "nahoře" trochu pomoci. Po zemi se potulují monstra, která, jako by těm, co stráží Atlantidu, z oka vypadla. Jenže to není jediný problém, který bude muset Milo se svými přáteli vyřešit. A Kida stojí stále před neúprosnou otázkou - zachovat tajemství Atlantidy, nebo ji zjevit ostatním lidem? ... Vidím to úplně jasně - někdo chtěl natočit seriál o příhodách Mila Thatche a tajemství Atlantidy - jenže hned po třetím příběhu mu došel dech a tak si řekl - Nu což, uděláme film do kterého zakomponujem ty tři příběhy, a $$$ budou doma. Bohužel jednotlivé příběhy spolu vůbec nesouvisí (což znamená, že se opravdu díváme na minisérii), navíc nejsou nikterak objevné ani zajímavé (snad ještě první z nich mi přišel, že má nějaký nápad). Ani animace už není co bývala.. achjo..(25.3.2011)

• kishi_SO

No ako zacat?! Po prvej 20 minutovke som sa tesil ze si to zachovalo akutaku uroven z jednicky! Potom prislo rozkuskovanie na jednotlive "casti". Viem ze je to urcene hlavne detom ale ja ked som mal 7 rokov a kukol by som na tu svorku kojotov s tymi peknymi ocami urcite by som mal v noci fontanku zlatisteho moku od strachu.-DD Esteze od vtedy ubehlo uz paru deliriovych oslav mojich narodiek:_DD(20.8.2009)

• - Florence Stanley, která namluvila paní Packardovou, zemřela rod po skončení produkce snímku ve věku 79 let. (Terva)

• - Zatímco v prvním filmu namluvil Mila Michael J. Fox, v tomto příběhu jej namluvil James Arnold Taylor. (Terva)

• - Původně se film měl jmenovat Atlantida: Shards of Chaos. (Terva)