Lovci pokladů

Lovci pokladov

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 131 min

Tak tady jste mě s hodnocením pěkně nasrali. Bejt v blbý náladě, tak vás tady všechny zjebu jak malý Jardy. Jako to, že Lovce pokladů hodnotěj blbě samozvaný vodborníci je v pořádku. Jejich život je beztak jen jedna velká nepřetržitá snaha vypadat jako vodborník s vytříbeným filmovým vkusem, ale to, že mě tu bude blbnout i moje vlastní topka je i na mě silná kávička. Kyti, Kájo, tohle je zrada, kdyby jste ten film takhle ohodnotili ve válce, nechám vás za to na místě zastřelit. A ty tuny zdejších vodborníků na americkou historii, cha, podle zdejších komentářů to vypadá, že v naši zemi je víc odborníků na americkou historii než v samotný Americe, ale dost už srandy, TOHLE JE PROSTĚ NEJLEPŠÍ FILM NA SVĚTĚ A HOTOVO. Od začátku je jasný že film natankoval red bull a pořádně sešlápnul plyn. Kdyby to šlo klidně bych vstoupil do děje, nejlépe v okamžiku kdy do něj vstoupila Diane Kruger, protože nic na světě mě nedokáže vzrušit víc než když Diane Kruger zapáleně mluví o deklaraci nezávislosti. Svůj moment tam mám i Nicolas Cage, jak tam tu deklaraci čoruje, to je slušná husťárna, deklarka je hlídaná jak prase a on vytáhne šroubák a začne tam s ním rajtovat jak nějakej instalatér. No prostě bomba, akce sice stíhá akci. Jen Diane zůstává k mému velkému zklamání pořád oblečená. Všichni tam totiž pořád lítaj od domu k domu, že nemaj čas ani pořádnej sex což mě celkem mrzelo. Na druhou stranu to chápu, být na stopě pokladu v zemi, kde se dá najít asi už jen ekonomická krize by rajclo každýho. Po x letech jsem si u TV zase pořádně za dobrodružněl a zase jsem zatoužil objevovat zašifrovaná tajemství s krásnou holkou po boku. Z filmu doslova přetéká nadhled, zábava a dobrodužství a to pro mě byl, je a bude vždy ten nejkvalitnější filmový materiál.(30.8.2010)

Tuctový průměr po všech stránkách od scénáře, (který blbě a trapně vykrádá již tak tupý DaVinci Code), přes herce až po hudbu a režii. Není tu jediný originální nápad, ale i tak se na to pěkně dívá. Ovšak jak začnou závěrečné titulky, tak nevíte o čem to bylo. Nezanechává to žádný dojem. Prostě se vypaří z hlavy.(5.2.2005)

Každý má po svých předcích nějaké dědictví, ale získat tu možnost být dědicem templářského rodu. Já zdědila jen velké palce, křivé zuby a spoustu nemocí. Raději bych pokračovala v tomto dědictví a honbou za pokladem. Ale více se na dědice hodí Cage, že? Na začátku filmu jsem držela v ruce vajíčko, malých rozměrů, a čekala jsem co se vyklube. A on se vyklubal dinosaurus :o) Cage opět odvádí skvělý herecký výkon a společně s Bartham jsou vtipná dvojka. Diane není jen hezká a Sean Bean se stal vynikajícím záporákem.. Do dokonalosti mají sice daleko, ale je to vtipná dobrodružná akční oddechovka, kterou jsem se úžasně užila :)(31.3.2009)

Občasný nečakaný zvrat si v prvej polovici veľmi slušne podáva ruku s dynamický strihom v rytme rázneho MediaVentures soundtracku, no v tej druhej to už vzdáte rovnako ako pri Pirátoch karibiku. Prichádza monotónnosť a zdĺhavosť a vlastne vás už ani nezaujíma, čo presne sa vo filme deje. Cage opäť príjemný a Kruger opäť pekná, no Bean už má na konte výraznejších záporákov. Ale to bude disneyovskou produkciou - tí svojim zloduchom nedávajú do rúk zakrvavené sekery.(26.1.2005)

• Marigold

Škoda slov na tohle téma. Lovci pokladů jsou filmem tak fenomenálně průměrným a chadným, že se jen marně dopátrávám příčiny komerčního úspěchu. Ano, americké památky jsou fajn, akční scény ve vší civilnosti a komornosti ujdou, Zednáři a Templáři jsou zajímavé téma... ale v Turteltaubově zpracování to vše vyznívá až příliš bezduše. Navíc, všechny herecké hvězdy jsou vyhaslé jak oheň v krbu kolem čtvrté ráno. Když uvážím možnosti, jaké tento tvůrce měl, nelze než hodnotit výsledek podprůměrnou známkou a odradit od jeho návštěvy všechny, kteří mají rádi kvalitní šlehnutí Indyho biče.(7.2.2005)

• - Jedním z hlavních motivů v příběhu je tajemný nápis na zadní straně Deklarace nezávislosti. Ve skutečnosti je tam napsané: „Original Declaration of Independence dated 4th July 1776“. (imro)

• - Scénáristé Terry Rossio a Ted Elliott, kteří pro produkci Jerry Bruckheimera napsali už Piráty z Karibiku, upravovali scénář k filmu, i když nejsou uvedeni titulcích. (imro)

• - Dříve než film dostal svůj rating, objevoval se v reklamách pod hlavičkou Touchstone Pictures, která patří pod Disneyho. Když mu Motion Pictures Association of America dala označení PG, což v podstatě znamená neomezenou přístupnost, přesunul se pod ušaté logo. Disneyho jméno je totiž pro rodiny zárukou nezávadnosti příběhu. (imro)