Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Konečně našel potřebnou indícii k jeho nalezení. Bohužel o ní ví i jeho nesmiřitelný nepřítel (Sean Bean), který má na poklad také spadeno. A tak začíná ten pravý hon, ve kterém zvítězí ten, kdo poklad najde dřív a navíc rozšifruje správný klíč. Která strana nakonec zvítězí? A existuje poklad vůbec? (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (671)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Jim Kouf, Cormac Wibberley, Marianne Wibberley .. Exkurze americkými historickými reáliemi, říznutá pokřiveně upravenou legendou o Svatém grálů - scénář je opravdu pěkný blábol. Zamrzí i střídmé zpracování, které je jen minimálně akční a už vůbec nemá nádech něčeho, co bych čekal pod jménem Bruckenhaimer. Pravda, americká kina živí rodiny s dětmi, takže náplň snímku odpovídá vlastně jen hrané dobrodružné „pohádce.“ Dobrý marketingový tah, který sklízí své ovoce. Disney jsou zkrátka produkce pro rodiny a výsledek je takový. Nenáročný, lehce a rychle stravitelný, tak aby neurazil dětské ani dospělejší publikum. Komerčně velmi přesně vybroušený klenot :o) 50%. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Kdybych si měla dělat čárku a tečku pokaždé, kdy jsem se na svého trpělivého spoludiváka obrátila s otázkou "Proč proboha provádí ten pacholek A/ ňouma B/ husa C činnost X, či s historickým rýpancem, logickým žďuchnutím nebo očima obrácenýma vzhůru, napsala bych Deklaraci nezávislosti sama. Morseovkou. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Skvělý akční film, svižné tempo, výborná a vypečená zápletka, geniální uvažování N. Cagea......ale nějaké ty chybičky se sem vloudily (což vůbec nekazí dojem filmu): a) Hodiny na 100 dolarové bankovce ve skutečnosti ukazují 4:10 a ne 2:22, jak se tvrdí ve filmu. b) Když Ben zadává heslo do místnosti s deklarací nezávislosti, tak zadává 9 znaků. Ale heslo "Valley Forge" jich má o dost víc. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Už děda mého dědy nikdy nehledal žádný poklad a já jsem statečným pokračovatelem této rodinné tradice. Nicméně čmuchání po stopách pokladů obvykle považuji za zábavný filmový materiál a lovec Ben určitě ostudu žánru neudělal. Dostal celkem solidní nápovědy, což činilo pátrání zajímavým, jenže uvěřitelnost příběhu hodně srážela genialita padouchů, kteří se vždy zázračně vygooglovali na správném místě. A ochranu Deklarace nezávislosti si, i přes svůj přiznaný amatérismus v oboru, představuji poněkud jinak. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Cage a jeho věčně buď ubrečený nebo flouťácký kukuč, tentokrát v pitomosti rozměrů aztéckého pokladu! Víte, proč je Tutanchamónova maska tak vzácná a jedinečná? Kdybychom našli egyptské pyramidy nevyloupené, měli bychom tucet masek, co tu Tutanchamónovu strčí do kapsy a nikdo by na ni nestál fronty. Jenže žádné takové už nejsou a Tutanchamónova pohřební maska je jen JEDNA, nádherná, dechberoucí. Jenže Bruckenheimerům nebyl nadělen od přírody selský rozum, a tak zábrany při filmování šly do dža. Pokladem totiž může být i jediný svitek. Ne fakt, kdybych věděl, co to je za práskanec, radši těch 40 korun hodím do kanálu. Nene, fakt nemá smysl tu rozebírat, jak ten film pitomý, ohraný, plný klišé a nesmyslů, to by bylo jako popisovat trávu jako zelenou. Ubohá filmařina, takový filmový Michal David se svými vlezlými melodiemi a ukňouraným hlasem, který se s pleškou na hlavě a pivním boubelíkem snaží dětem v 21. století namluvit, že sbírá céčka. Tím chci říci, že Lovci pokladů jsou beznadějně obstarožní a strašně, fakt strašně směšní a těžko akceptovatelní i jako bezduchá zábava pro enšpígly. To pravé dobrodružství zůstane už navždy skryto pod výrobní značkou Indiana Jones. -----------------------------------Enšpígle - ty vořechu a vodborníku, vopravdu víš, vo kolik seš mladší jak vobšlehnutej týnejdžr? Čučaj na tenhle nejlepší film historie a nevokevácej tu nic svou vodpornou češtinou, voe. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (22)

  • Náklady na výrobu byly zhruba 100 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Z Ameriky přichází velmi smutná zpráva. Dnes ráno ve svém domě v Connecticutu zemřel legendární kanadský herec a držitel Zlatého glóbu i Ceny akademie, Christopher Plummer. Populárnímu tvůrci známému… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (více)

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)

Reklama

Reklama