Lovci pokladů

National Treasure

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 131 min

• Jossie

Hodně dlouho sem váhala mezi dvěma a třemi hvězdičkami , ale nemůžu si pomoct , přes tu výpravu a Nicholase Cage ( mimochodem , dost mizerný herecký výkon především v pasážích , kdy ho napadla vodítka k hledání pokladu : " proč asi bránil právě tenhle sud " ... opravdu to by nenapadlo nikoho jiného ) je ten film slaboučký odvar Indyho. Párkrát jsem se sice lehce zasmála , sem tam bylo i nějaké to napětí , ale jinak absolutně žádný nápad , všechno už tu bylo a ta strašná love story. Jediné , co se mi opravdu líbilo , byl ten poklad. Ale za víc jak dvě hvězdičky to snad ani nestojí.(15.3.2005)

Nicolas Cage je zárukou úspěchu. Už jen jeho jméno filmu zaručí nebývalý úspěch, snad až na Obchodníka se Smrtí, který amíci prostě nemohli strávit. Dobře jim tak. Lovci Pokladů jsou takovým moderním Indianem Jonesem. Podařenějším než Lara Croftová se svým dlouhým copem a velkým......eh.....nadáním dostat chlapy do kolen. Já bych raději na kolenou viděl ji, ale to už je jiný příběh pro úplně jiný server. Diane Kruger je pěkná, to nepopírám ale měla by se naučit hrát. Aspoň základy by jí měl někdo vysvětlit. Klasická Venturesácká muzičenka, která mi nevadila, ale už je to všechno jaksik na jedno brdo. Film pobavil a to je jeho účel. Tak za 4*.(31.12.2005)

Dobrodružných filmů zabývajících se artefakty a archeologií je nedostatek. Všem jim samozřejmě kraluje a ještě dlouho kralovat bude Jones. A tak je hlad po podobných filmech veliký. Tomb Raider propadl, Lovci pokladů jsou krapet lepší. Ale stejně, snaha tvůrců poslepovat co nejvíce historických událostí a jevů dohormady za jakoukoliv cenu způsobuje, že ony pojítka a hádanky působí krajne nevěrohodně. Výsledkem je mišmaš snažící se smíchat egyptské artefakty, americký patriotismus, zednáře, templáře pospojovaný akčními scénami. Zatímco začátek je směšný, hlavně po scénáristické stránce, filmu se naštěstí daří postupně alespoň něčím zaujmout. Bohužel je film srážen akční hudbou, která by se hodila spíše do Ramba, než o filmu o hledání tajemných historických pokladů. Tento film je takový relax, dokáži si ho představit jako film týdne na Nově, ale je úplně bezvýznamný a odsouzen k úplnému zapomenutí pro svou tuctovost.(5.6.2005)

Druhý výluh sáčku Indyho Jonesa. Napriek tomu musím priznať, že sa mi ako milovníkovi záhad film páčil. Nazdory tomu, že tomu chýbalo napätie Indyho i tomu, že templárska téma je dnes už obchytaná. Je to film, ktorý môže vrátiť mládeži zvedavosť a trochu toho nekomplikovaného nadšenia z mojho detstva, keď sa ešte záhada dala nájsť za každým vyšším plotom a smetisko mohlo skrývať tajnú miestnosť s tým pravým vybavením každého pátrača. Pre dospeláka však film ostáva ľahkou oddychovkou.(19.2.2006)

• Marius

Tento film sa diváka snaží presvedčiť že história začala 4.7.1776. Nechcem tu pracne vypočítavať koľko historických chýb som vo filme objavil. Bol by to príliš dlhý a nezáživný zoznam. Ak vypnete mozog alebo máte IQ niekde okolo 80 tak sa vám to bude páčiť. Ja sa však neradím ani k jednej z týchto skupín a preto dávam tomuto vyfabrikovanému shitu (už len tá drzosť nazvať poklad , o ktorom nikto nevie či vôbec existoval "national") plnému najslizskejšieho naivného amerického patriotizmu dve hviezdičky čisto za Harvey Keitela a Johna Voighta. Ostatní herci si (možno okrem Seana Beana a šteku Plummera) nezaslúžia ani zmienku.3/10(7.2.2005)

• - Abigail Chase pri prvom stretnutí s Gatesom tvrdí, že je zo Saska v Nemecku. Diane Kruger, ktorá ju hrá, sa narodila v Sasku. (U_S_O)

• - Nicolas Cage zažil s filmem nejlepší úvodní víkend v celé své kariéře, když za první tři dny promítání (19. – 21. 11. 2004) snímek vydělal 35,1 milionu. Do konce roku film vydělal 141 mil. dolarů, což je pro stomilionovou produkci a hlavně jejího šéfa Jerryho Bruckheimera určitá satisfakce po neúspěchu jeho předcházejícího projektu Král Artuš. (imro)

• - Dříve než film dostal svůj rating, objevoval se v reklamách pod hlavičkou Touchstone Pictures, která patří pod Disneyho. Když mu Motion Pictures Association of America dala označení PG, což v podstatě znamená neomezenou přístupnost, přesunul se pod ušaté logo. Disneyho jméno je totiž pro rodiny zárukou nezávadnosti příběhu. (imro)