Lovci pokladů

National Treasure

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 131 min

• Paldini

Scénárista tohoto filmu nejspíše podstoupil lobotomii, jinak si nedokážu vysvětlit, že mohl napsat takovou kravinu. Hrdinové si při hledání pokladu vycucávají z prstu jedno vodítko za druhým a vždycky jim to vyjde ač je to úplně nepravděpodobné. Herci jsou ve svých rolích zoufalí. Diane Kruger jsem viděl teprve ve druhém filmu a musím říct, že na ni začínám být alergický a dostávám osypky. Kde proboha takové dřevo vyhrabali. Vrcholem všeho byla scéna se svázaným Jonem Voightem, který si popíjel brčkem colu. Ta scéna vystihovala celý film. Už vidím, jak DVD s tímhle filmem dostane každý návštěvník McDonaldu k hlavnímu menu.(18.2.2005)

Dobrodružná zábava, kde to slušne "odsejpá" a výsledok vôbec nie je až taký príšerný, ako som sa obávala. Nenáročná akčná zábava, ktorá sa na legendu Indyho absolútne nechytá, ale ani sa mi z nej nechce blinkať. Po chvíli som si dokonca zvykla aj na Cageov ksicht v takejto neprirodzenej roli, štandardne prkennú Diane Kruger, štandardne otcovského Jona Voighta i všetky ostatné štandardné klišé... Škoda toho príšerného účesu Seana Beana - taká drobnosť a z jeho záporáka je na prvý pohľad trápny sekundant. Lovci pokladov sú niečo ako Sahara, prirodzenejší ako Tomb Raider a oveľa lepší ako Da Vinciho kód :-p(30.12.2007)

• Legas

Variace na Indiana Jonese? Spíš bych to viděl na MacGyvera. Místo katakomb a pastí se dočkáte maximálně citronem pokapané deklarace nezávisloti, která má ve filmu větší cenu, než lidský život (!). Tento cár papíru (omlouvám se USA za mé rouhání) je střežen (doufám, že jen ve filmu) snad více než takový prezident. Film o lovcích pokladů se nemůže odehrávat v dnešní moderní době. Je absolutně směšné, když jedna skupina lidí hledá pomocí hádanek a šifer půl děje filmu místo, kde se skrývá další indície (UF!), a druhá skupina to samé zjistí pomocí internetového hledače Yahoo! Tak bych mohl pokračovat dále.(5.3.2005)

Na první shlédnutí zábavné, ale Indianovský potenciál v tom nevidím. Ale protože mám konspirační teorie rád (narozdíl od pirátů, i když Cage ZDALEKA nesahá Deppovi ani po paty, a to ani herectvím, ani charizmatem), Lovci pokladů mi přišli vhod jako příjemná oddechovka. Ovšem shlédnu-li to ještě jednou, nejspíš půjdu s hodnocením dolů.(7.4.2008)

• Lima

Film, který má potenciál leda tak na zaplnění prázdného místečka v regálu videopůjčovny a vydělá jen ve Státech 170 milionů? Nechápu. Vlastně ano, pánové od Disneyho byli vždycky mistři v reklamní masáži a jméno Bruckheimer je obchodní značka s puncem jisté komerční návratnosti. Aspoň že Cage trochu pozvedl svoji zvolna vadnoucí kariéru, Diane Kruger dokázala, že její toporný herecký výkon v Troje nebyl náhodný, Jerry si zase přihodil pár milionů do prasátka a studio Disney si spravilo chuť po svých animovaných propadácích. Což mi žíly rozhodně netrhá.(26.4.2005)

• - Jon Turteltaub uvedl, že původní verze filmu měla čtyři hodiny. (Barydave)

• - Jedním z hlavních motivů v příběhu je tajemný nápis na zadní straně Deklarace nezávislosti. Ve skutečnosti je tam napsané: „Original Declaration of Independence dated 4th July 1776“. (imro)

• - Ben Gates (Nicolas Cage) nosí hodinky Rolex Submariner. (dyfur)