Epizody(6)

Doktory hrál Hugh Laurie už před světoznámým Dr.Housem - v šestidílném britském sitcomu Čtyřicítka na krku je sice jenom obyčejným obvoďákem, zato má kompletní rodinu a k tomu krizi středního věku. Navíc právě zjišťuje, ža asi slyší myšlenky druhých. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele JohnCZ k tomuto seriálu (1)

Čtyřicítka na krku (2003)

Nejsem fanda sitcomů a už vůbec ne britských, ale když se sejde na jednom místě Hugh Laurie, Benedict Cumberbatch a Peter Capaldi, člověk prostě chtě nechtě zbystří. Naštěstí to není úplně klasický sitcom. Jednotlivé epizody nestojí jen na suchých hláškách, mají vždycky nějakou myšlenku, jsou relativně dlouhé (cca 50min) a neobsahují (mnou nenáviděný) umělý smích. Celý seriál je překvapivě docela dost sexistický, ale takovým tím neoplzlým typicky britsky elegantním stylem. Není to seriál, kde bych se smíchy válel na zemi, jako třeba u Californication, ale diváka to pobaví. Co mi brání v udělení vyššího hodnocení je jistá přehnanost, která mi obecně u podobných seriálu nesedí (proto nemám rád sitcomy). Nicméně herecké obsazení je skutečně sympatické, zejména Cumberbatch jako miloučký a hodňoučký teenage kluk nemá chybu. Zbytek ale samozřejmě táhne Hugh Laurie a to poměrně úspěšně. ()