poster

Čtyřicítka na krku (TV seriál)

 • Velká Británie

  Fortysomething

Komedie / Drama

Velká Británie, 2003, 4 h 54 min (Minutáž: 6x60 min)

 • magnolia
  *****

  naprosto nechápu, proč je tenhle seriál tak zapadlý... hugh je tam (roztomile) nesebejistý. kluci - synové, i přes mé zaryté utvrzování okolí v tom, že nechci děti - mě donutili tohle tvrzení ještě přehodnotit. boží jsou i holky [prikovi]. a i když se smíchem asi neumlátíte, hlášek je tam habaděj... "máti ti nechala na ledničce číslo." "na které?"(16.1.2011)

 • JohnCZ
  ***

  Nejsem fanda sitcomů a už vůbec ne britských, ale když se sejde na jednom místě Hugh Laurie, Benedict Cumberbatch a Peter Capaldi, člověk prostě chtě nechtě zbystří. Naštěstí to není úplně klasický sitcom. Jednotlivé epizody nestojí jen na suchých hláškách, mají vždycky nějakou myšlenku, jsou relativně dlouhé (cca 50min) a neobsahují (mnou nenáviděný) umělý smích. Celý seriál je překvapivě docela dost sexistický, ale takovým tím neoplzlým typicky britsky elegantním stylem. Není to seriál, kde bych se smíchy válel na zemi, jako třeba u Californication, ale diváka to pobaví. Co mi brání v udělení vyššího hodnocení je jistá přehnanost, která mi obecně u podobných seriálu nesedí (proto nemám rád sitcomy). Nicméně herecké obsazení je skutečně sympatické, zejména Cumberbatch jako miloučký a hodňoučký teenage kluk nemá chybu. Zbytek ale samozřejmě táhne Hugh Laurie a to poměrně úspěšně.(23.12.2016)

 • Ramirez85
  *****

  V době, kdy Laurie s Capaldim točili své role doktorů ve Fortysomething, asi jen stěží tušili, že mají před sebou další, ještě slavnější doktory, Hugh Laurie jako House a Peter Capaldi jako Doctor Who. Každopádně jak Slippery tak Pilfrey jsou neskutečná paka, k tomu si přičtěte ještě Bena "Sherlocka" Cumberbatche a máme tu hotový Dream Team. Fortysomething je seriál ze staré školy, prost jakéhokoliv přízemního nebo trapného humoru, naopak, tady se vsází na ironii, absurdnost a hlavně na ten nejsušší britský humor. Chtěl jsem hodnotit za čtyři hvězdy, ale Capaldiho "kung-fu style" mě přinutil jít do plných :-)) Už teď se na něj těším jako na dvanáctého Pána času, slizoun jeden :-)(3.3.2014)

 • ReneeS
  *****

  Seriál, ke kterému se vracím alespoň jednou ročně a pořád mě neskutečně baví. Baví mě ten humor, baví mě Hugh Laurie, ano občas působí jako trapný trouba, ale hned v další scéně předvede něco úžasného. Baví mě Cumberbatch - bavil mě tam už v době, kdy jsme ještě nikdo neměli ponětí o Sherlockovi a že vůbec nějaký Cumberbatch existuje, bavil mě jednoduše proto s jakou lehkostí dokázal říct "I have no problems with my mum’s being in a park with a lesbian! This house could do with a few more women around the place.". Baví mě Peter Capaldi, který je tak slizký, že bych se ho nedotka ani dvoumetrovou tyčí. (přes všechno co dokázala jako Malcolm Tucker a co doufám dokáže jako Doctor, myslím, že už mi navždy v hlavě uvízl Dr Pilfrey a jeho "This is year zero, people! Think digital!") Baví mě Anna Chancellor (ta mě ostatně baví skoro všude), její postava se zdá být jako jediná aspoň relativně normální. No myslím, že už je všem jasné, jak mě Fortysomething opravdu bavil a baví stále.(8.11.2013)

 • Hennes
  ****

  Výborný sitcom, kterému by slušela větší pozornost. Elegantně zpracované pocity doktora čtyřicátníka do 6 epizod, jsou akorát a děj není natahován do nekonečného množství dílů. Nejedná se o sitcom plný neustále vtipných hlášek, doprovázených umělým smíchem, ale nechává diváka samostatně si zvolit moment pobavení a úsměvu. Postavy jsou lidské a nenásilné. Herecké výkony jsou výborné.(5.12.2011)

 • - Scénář k seriálu byl inspirován stejnojmenným románem z roku 1999. (skudiblik)

 • - Je veřejně známo, že postava Dr. House (Hugh Laurie) ze stejnojmenného seriálu Dr. House (od r. 2004) je v mnoha rysech inspirována Sherlockem Holmesem. Hugh Laurie, představitel Dr. House, si zde zahrál hlavní roli po boku Benedicta Cumberbatche, který později ztvárnil právě tohoto geniálního vyšetřovatele v britském seriálu Sherlock (od r. 2010).  (Scelleton)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace