poster

Čtyřicítka na krku (TV seriál)

 • Velká Británie

  Fortysomething

Komedie / Drama

Velká Británie, 2003, 4 h 54 min (Minutáž: 49 min)

 • D.Moore
  ****

  Seriál, který nevsází na laviny vtipů a nepřetržité salvy smíchu, ale snaží se být co nejvíce uvěřitelný a lidský. Zmatený hrdina Hugha Laurieho si musí získat každého, velice slušně ale baví i Anna Chancellor, jejich tři seriálové děti a pochopitelně i mihnuvší se a nikdy neselhávající Stephen Fry. Čtyři a půl hvězdy dávám i za přístup autorů a rozumný počet dílů - šest hodinovek je tak akorát na to, aby nápady zůstaly svěží a nehrozilo jejich opakování.(17.11.2010)

 • Pítrs85
  *****

  V době, kdy Laurie s Capaldim točili své role doktorů ve Fortysomething, asi jen stěží tušili, že mají před sebou další, ještě slavnější doktory, Hugh Laurie jako House a Peter Capaldi jako Doctor Who. Každopádně jak Slippery tak Pilfrey jsou neskutečná paka, k tomu si přičtěte ještě Bena "Sherlocka" Cumberbatche a máme tu hotový Dream Team. Fortysomething je seriál ze staré školy, prost jakéhokoliv přízemního nebo trapného humoru, naopak, tady se vsází na ironii, absurdnost a hlavně na ten nejsušší britský humor. Chtěl jsem hodnotit za čtyři hvězdy, ale Capaldiho "kung-fu style" mě přinutil jít do plných :-)) Už teď se na něj těším jako na dvanáctého Pána času, slizoun jeden :-)(3.3.2014)

 • B!shop
  ****

  Fortysomething neni zadna ultimatni prdel, takze se rozhodne nebudete neustale valet smichy po zemi. Naopak s forama vcelku setri, ale kdyz uz nakej prijde, tak stoji vetsinou za to. I kdyz setri, zase aby si nekdo nemyslel, ze tu je jeden for na pul hodiny, to rozhodne ne, bavi to neustale. Serial ma sest dilu, coz je podle me tak akorat, hlavni linie tahnouci se vsema dilama je krize hlavniho hrdiny a v kazdym dilu se pak resi nejaka jina zapletka typu nevera, sraz kamosu atd. a tech 6 dilu je tak akorat, aby se fory nezacli opakovat. Vse ocekavane tahne Laurie, kterej je fakt uzasnej, jednak ma skvelej komedialni talent a zaroven to umi skvele zahrat + obcas prihodi i nejakej ten xicht a navic vetsinu dilu i sam reziroval. Ale ani ostatni nejsou spatny, me nejvic zaujal slizoun kolega doktor Capaldi. Takze sice znam daleko vtipnejsi britsky serialy, ale za skouknuti to rozhodne stoji.(20.11.2010)

 • DaViD´82
  ****

  V každé pětačtyřicetiminutové epizodě je materiál na velmi vtipný dvacetiminutový britcom. Škoda, že ten kvalitní materiál je utopen v balastu, který je v tom lepším případě průměrně nijaký a v tom horším rovnou vrcholně trapný kameňáckým způsobem (několika minutový do nekonečna omílaný running „joke“ ve druhé epizodě s hemeroidy a holandským doktorem budiž smutným důkazem). Naštěstí vše zachraňují herci a celkový dojem rovněž značně vylepšují dvě závěrečné epizody, tam to je přesně takové, jaké to mělo být od samého počátku - soustředěné na postavy, citově fungující i uvěřitelné a navíc milé, trefné i vtipné.(29.11.2010)

 • Hennes
  ****

  Výborný sitcom, kterému by slušela větší pozornost. Elegantně zpracované pocity doktora čtyřicátníka do 6 epizod, jsou akorát a děj není natahován do nekonečného množství dílů. Nejedná se o sitcom plný neustále vtipných hlášek, doprovázených umělým smíchem, ale nechává diváka samostatně si zvolit moment pobavení a úsměvu. Postavy jsou lidské a nenásilné. Herecké výkony jsou výborné.(5.12.2011)

 • - Scénář k seriálu byl inspirován stejnojmenným románem z roku 1999. (skudiblik)

 • - Je veřejně známo, že postava Dr. House (Hugh Laurie) ze stejnojmenného seriálu Dr. House (od r. 2004) je v mnoha rysech inspirována Sherlockem Holmesem. Hugh Laurie, představitel Dr. House, si zde zahrál hlavní roli po boku Benedicta Cumberbatche, který později ztvárnil právě tohoto geniálního vyšetřovatele v britském seriálu Sherlock (od r. 2010).  (Scelleton)