poster

Animatrix: Detektivní příběh

 • USA

  The Animatrix: A Detective Story

 • USA

  A Detective Story

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 12 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmmovier
  *****

  Fantastická noirovka a pro mě nejlepší příběh celého Animatrixu. Atmosféra je, jak jinak, parádně noirová a animace také vede na plné čáře - hlavně tím, že nepoužívá moc barev. Zápletka je také nejlepší ze všech případ, sem tam nějaká variace na Alenku a jako třešnička na dortu Trinity, která opravdu vypadá líp kreslená. Tomuhle opravdu nemám co vytknout, můj absolutní favorit, který má tolik superlativů, že bych je snad ani nedokázal vyjmenovat. Tady jsem opravdu zalitoval toho, že to má jen pár minut, u Detektivního story je to opravdu škoda. 100%.(27.2.2014)

 • Anderas
  ****

  Osobitý styl a noirová animace vdechuje život této, pro mne jinak ne přilíš zajimavé, povídce. Rozhodně není špatná, jen jsem od ní asi moc čekal a ostatně žánrem noir zatím nejsem nijak zvlášť prodchnut, abych mohl kvalitu tohoto dílka naplno ocenit. Obsahově mi tahle povídka (stejně jako Osiris) oproti zbytku připadala sice hodně dějová, zato málo hluboká a to ji v konkurenci ostatních mírně srazilo hodnocení.(15.2.2006)

 • lennyd
  *****

  Detektiv Ash je již rozmrzelý svojí prací - sledováním nevěrných manželek. A tak, když dostává práci, najít tajemného hackera Trinity - neváhá, a nový job i přes čišící nebezpečí přijímá. Brzy však bude postaven před zcela zásadní otázku, která může jeho život změnit navždy ... Naprosto úžasná noir detektivka, která částečně kopíruje děj prvního Matrixu - jen posazenou do zamračeného deštivého prostředí, tak jak je v tomto žánru obvyklé. A také návrat ztracené Trinity (o koho jde, víme všichni, že ano)...(2.2.2010)

 • ScarPoul
  *****

  Prepojenie sci-fi a detektívky s drsnej školy. Noirová atmosféra a futuristické vyústenie. Po druhej renesancií, môj druhý favorit v komplexnej štúdií mytológie zvanej Animatrix. Prečo sa netočia podobne filmy? Doslova som slintal nad perfektnou vizuálnou zložkou a zádumčivým hrdinom. Chcem viac, viac , viac!(7.1.2012)

 • Tyler
  ****

  Noir detektivka s klasicky cynickým soukromým očkem, a to ve světě Matrixu?! Ono to ale vážně funguje - a velmi dobře. "Detektivní příběh" má totiž skvělou atmosféru, danou nejen stylovou animací, ale především kvalitním scénářem. Z celého "Animatrixu" se jedná nejspíš o díl nejpřekvapivější, ale to neznamená, že špatný...(21.3.2006)

 • - Jméno Ashovi kočky Dinah je odkazem na postavu jménem Dinah Brand z knihy Red Harvest spisovatele Dashiella Hammetta. Red Harvest je považována za první z „drsných“ detektivek. Dinah je také jméno Alenčiny kočky z knihy Alenka v říši divů. (HellFire)

 • - Ash zmiňuje na začátku příběhu jména Same Spade a Philip Marlowe. Jde o postavy, jejichž vznik mají na svědomí spisovatelé Dashiell Hammett a Raymond Chandler, zakladatelé a nejvýznamnější zástupci "Hard-Boiled" literatury. (Jakkob)

 • - Dej príbehu je zasadený do Ameriky 60. rokov s dnešnou technológiou. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace