poster

Animatrix: Detektivní příběh

 • USA

  The Animatrix: A Detective Story

 • USA

  A Detective Story

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 12 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  *****

  Okázalá pocta filmu-noir, vyprávění zpočátku působí zvláštně uklidňujícím dojmem a stejně jako kvalitní filmy-noir nás pohltí do svého uhrančivého černobílého světa, do něhož navíc nenásilně vsouvá futuristické prvky světa Matrixu. I když jde o vcelku jednoduchý příběh, klape jako hodinky... Výborný zážitek. 9/10(13.11.2009)

 • Anderas
  ****

  Osobitý styl a noirová animace vdechuje život této, pro mne jinak ne přilíš zajimavé, povídce. Rozhodně není špatná, jen jsem od ní asi moc čekal a ostatně žánrem noir zatím nejsem nijak zvlášť prodchnut, abych mohl kvalitu tohoto dílka naplno ocenit. Obsahově mi tahle povídka (stejně jako Osiris) oproti zbytku připadala sice hodně dějová, zato málo hluboká a to ji v konkurenci ostatních mírně srazilo hodnocení.(15.2.2006)

 • castor
  ****

  Asi nikdo nečekal, že se tenhle poutavý svět nebude rozrůstat. Vesměs asijská animovaná škola ukazuje, že má co říct a obohacuje svět bratrů (tedy sester) Wachowských o další motivy a linie. Drsný detektiv má v černobílém dobrodružství za úkol vystopovat hackerku Trinity. Leccos zvládne, přesto však vidí jen nepatrnou část spletité hry. Ponuré, stylové, sarkastické, atmosférické.(23.12.2016)

 • filmmovier
  *****

  Fantastická noirovka a pro mě nejlepší příběh celého Animatrixu. Atmosféra je, jak jinak, parádně noirová a animace také vede na plné čáře - hlavně tím, že nepoužívá moc barev. Zápletka je také nejlepší ze všech případ, sem tam nějaká variace na Alenku a jako třešnička na dortu Trinity, která opravdu vypadá líp kreslená. Tomuhle opravdu nemám co vytknout, můj absolutní favorit, který má tolik superlativů, že bych je snad ani nedokázal vyjmenovat. Tady jsem opravdu zalitoval toho, že to má jen pár minut, u Detektivního story je to opravdu škoda. 100%.(27.2.2014)

 • lennyd
  *****

  Detektiv Ash je již rozmrzelý svojí prací - sledováním nevěrných manželek. A tak, když dostává práci, najít tajemného hackera Trinity - neváhá, a nový job i přes čišící nebezpečí přijímá. Brzy však bude postaven před zcela zásadní otázku, která může jeho život změnit navždy ... Naprosto úžasná noir detektivka, která částečně kopíruje děj prvního Matrixu - jen posazenou do zamračeného deštivého prostředí, tak jak je v tomto žánru obvyklé. A také návrat ztracené Trinity (o koho jde, víme všichni, že ano)...(2.2.2010)

 • - Ash zmiňuje na začátku příběhu jména Same Spade a Philip Marlowe. Jde o postavy, jejichž vznik mají na svědomí spisovatelé Dashiell Hammett a Raymond Chandler, zakladatelé a nejvýznamnější zástupci "Hard-Boiled" literatury. (Jakkob)

 • - Dej príbehu je zasadený do Ameriky 60. rokov s dnešnou technológiou. (Greenpeacak)

 • - Jméno Ashovi kočky Dinah je odkazem na postavu jménem Dinah Brand z knihy Red Harvest spisovatele Dashiella Hammetta. Red Harvest je považována za první z „drsných“ detektivek. Dinah je také jméno Alenčiny kočky z knihy Alenka v říši divů. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace