poster

Animatrix: Detektivní příběh

 • USA

  Animatrix: A Detective Story, A

 • USA

  Detective Story, A

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 12 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Jestli je to žárlivej manžel, tak s touto prací končím." Detektiv Ash má prázdnou ledničku i bankovní účet, ale přesto si chce ještě vybírat? No nic, o žárlivého manžela nejde a dobře placená nabídka se neodmítá. Netuším sice, proč hledání Trinity považuje Ash za případ všech případů, ale na mne přitom příjemně dýchl starý dobrý noir. Tak to mám rád a setkání s Trinity mne taky hodně potěšilo.(1.1.2016)

 • castor
  ****

  Asi nikdo nečekal, že se tenhle poutavý svět nebude rozrůstat. Vesměs asijská animovaná škola ukazuje, že má co říct a obohacuje svět bratrů (tedy sester) Wachowských o další motivy a linie. Drsný detektiv má v černobílém dobrodružství za úkol vystopovat hackerku Trinity. Leccos zvládne, přesto však vidí jen nepatrnou část spletité hry. Ponuré, stylové, sarkastické, atmosférické.(23.12.2016)

 • Tyler
  ****

  Noir detektivka s klasicky cynickým soukromým očkem, a to ve světě Matrixu?! Ono to ale vážně funguje - a velmi dobře. "Detektivní příběh" má totiž skvělou atmosféru, danou nejen stylovou animací, ale především kvalitním scénářem. Z celého "Animatrixu" se jedná nejspíš o díl nejpřekvapivější, ale to neznamená, že špatný...(21.3.2006)

 • lennyd
  *****

  Detektiv Ash je již rozmrzelý svojí prací - sledováním nevěrných manželek. A tak, když dostává práci, najít tajemného hackera Trinity - neváhá, a nový job i přes čišící nebezpečí přijímá. Brzy však bude postaven před zcela zásadní otázku, která může jeho život změnit navždy ... Naprosto úžasná noir detektivka, která částečně kopíruje děj prvního Matrixu - jen posazenou do zamračeného deštivého prostředí, tak jak je v tomto žánru obvyklé. A také návrat ztracené Trinity (o koho jde, víme všichni, že ano)...(2.2.2010)

 • filmmovier
  *****

  Fantastická noirovka a pro mě nejlepší příběh celého Animatrixu. Atmosféra je, jak jinak, parádně noirová a animace také vede na plné čáře - hlavně tím, že nepoužívá moc barev. Zápletka je také nejlepší ze všech případ, sem tam nějaká variace na Alenku a jako třešnička na dortu Trinity, která opravdu vypadá líp kreslená. Tomuhle opravdu nemám co vytknout, můj absolutní favorit, který má tolik superlativů, že bych je snad ani nedokázal vyjmenovat. Tady jsem opravdu zalitoval toho, že to má jen pár minut, u Detektivního story je to opravdu škoda. 100%.(27.2.2014)

 • - Ash zmiňuje na začátku příběhu jména Same Spade a Philip Marlowe. Jde o postavy, jejichž vznik mají na svědomí spisovatelé Dashiell Hammett a Raymond Chandler, zakladatelé a nejvýznamnější zástupci "Hard-Boiled" literatury. (Jakkob)

 • - Dej príbehu je zasadený do Ameriky 60. rokov s dnešnou technológiou. (Greenpeacak)

 • - Jméno Ashovi kočky Dinah je odkazem na postavu jménem Dinah Brand z knihy Red Harvest spisovatele Dashiella Hammetta. Red Harvest je považována za první z „drsných“ detektivek. Dinah je také jméno Alenčiny kočky z knihy Alenka v říši divů. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace