poster

Animatrix: Detektivní příběh

 • USA

  The Animatrix: A Detective Story

 • USA

  A Detective Story

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 12 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  *****

  Prepojenie sci-fi a detektívky s drsnej školy. Noirová atmosféra a futuristické vyústenie. Po druhej renesancií, môj druhý favorit v komplexnej štúdií mytológie zvanej Animatrix. Prečo sa netočia podobne filmy? Doslova som slintal nad perfektnou vizuálnou zložkou a zádumčivým hrdinom. Chcem viac, viac , viac!(7.1.2012)

 • H34D
  *****

  Okázalá pocta filmu-noir, vyprávění zpočátku působí zvláštně uklidňujícím dojmem a stejně jako kvalitní filmy-noir nás pohltí do svého uhrančivého černobílého světa, do něhož navíc nenásilně vsouvá futuristické prvky světa Matrixu. I když jde o vcelku jednoduchý příběh, klape jako hodinky... Výborný zážitek. 9/10(13.11.2009)

 • Matty
  ****

  Retro detektivka vzdává hold zašlé slávě případů Phila Marlowa prostřednictvím černobílého příběhu o jednom „posledním velkém případu“ detektiva staré školy. Jako klad lze hodnotit lehké rozvíření magického oparu kolem postavy hackerky Trinity, které udělá radost všem příznivcům sexy černovlásek v přiléhavém latexu. 75%(31.8.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Jestli je to žárlivej manžel, tak s touto prací končím." Detektiv Ash má prázdnou ledničku i bankovní účet, ale přesto si chce ještě vybírat? No nic, o žárlivého manžela nejde a dobře placená nabídka se neodmítá. Netuším sice, proč hledání Trinity považuje Ash za případ všech případů, ale na mne přitom příjemně dýchl starý dobrý noir. Tak to mám rád a setkání s Trinity mne taky hodně potěšilo.(1.1.2016)

 • filmmovier
  *****

  Fantastická noirovka a pro mě nejlepší příběh celého Animatrixu. Atmosféra je, jak jinak, parádně noirová a animace také vede na plné čáře - hlavně tím, že nepoužívá moc barev. Zápletka je také nejlepší ze všech případ, sem tam nějaká variace na Alenku a jako třešnička na dortu Trinity, která opravdu vypadá líp kreslená. Tomuhle opravdu nemám co vytknout, můj absolutní favorit, který má tolik superlativů, že bych je snad ani nedokázal vyjmenovat. Tady jsem opravdu zalitoval toho, že to má jen pár minut, u Detektivního story je to opravdu škoda. 100%.(27.2.2014)

 • - Dej príbehu je zasadený do Ameriky 60. rokov s dnešnou technológiou. (Greenpeacak)

 • - Ash zmiňuje na začátku příběhu jména Same Spade a Philip Marlowe. Jde o postavy, jejichž vznik mají na svědomí spisovatelé Dashiell Hammett a Raymond Chandler, zakladatelé a nejvýznamnější zástupci "Hard-Boiled" literatury. (Jakkob)

 • - Jméno Ashovi kočky Dinah je odkazem na postavu jménem Dinah Brand z knihy Red Harvest spisovatele Dashiella Hammetta. Red Harvest je považována za první z „drsných“ detektivek. Dinah je také jméno Alenčiny kočky z knihy Alenka v říši divů. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace