Reklama

Reklama

Animatrix: Detektivní příběh

  • USA The Animatrix: A Detective Story (více)
všechny plakáty
Trailer
Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama
USA, 2003, 12 min

Obsahy(1)

Agenti si najmú súkromného detektíva Asha, aby im pomohol vystopovať istého hackera, skrývajúceho sa pod prezývkou Trinity. Pri svojom pátraní odhalí mnohé zaujímavé skutočnosti. (Avathar)

Videa (1)

Trailer

Recenze (85)

castor 

všechny recenze uživatele

Asi nikdo nečekal, že se tenhle poutavý svět nebude rozrůstat. Vesměs asijská animovaná škola ukazuje, že má co říct a obohacuje svět bratrů (tedy sester) Wachowských o další motivy a linie. Drsný detektiv má v černobílém dobrodružství za úkol vystopovat hackerku Trinity. Leccos zvládne, přesto však vidí jen nepatrnou část spletité hry. Ponuré, stylové, sarkastické, atmosférické. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jestli je to žárlivej manžel, tak s touto prací končím." Detektiv Ash má prázdnou ledničku i bankovní účet, ale přesto si chce ještě vybírat? No nic, o žárlivého manžela nejde a dobře placená nabídka se neodmítá. Netuším sice, proč hledání Trinity považuje Ash za případ všech případů, ale na mne přitom příjemně dýchl starý dobrý noir. Tak to mám rád a setkání s Trinity mne taky hodně potěšilo. ()

Reklama

Tyler 

všechny recenze uživatele

Noir detektivka s klasicky cynickým soukromým očkem, a to ve světě Matrixu?! Ono to ale vážně funguje - a velmi dobře. "Detektivní příběh" má totiž skvělou atmosféru, danou nejen stylovou animací, ale především kvalitním scénářem. Z celého "Animatrixu" se jedná nejspíš o díl nejpřekvapivější, ale to neznamená, že špatný... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Retro detektivka vzdává hold zašlé slávě případů Phila Marlowa prostřednictvím černobílého příběhu o jednom „posledním velkém případu“ detektiva staré školy. Jako klad lze hodnotit lehké rozvíření magického oparu kolem postavy hackerky Trinity, které udělá radost všem příznivcům sexy černovlásek v přiléhavém latexu. 75% ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Okázalá pocta filmu-noir, vyprávění zpočátku působí zvláštně uklidňujícím dojmem a stejně jako kvalitní filmy-noir nás pohltí do svého uhrančivého černobílého světa, do něhož navíc nenásilně vsouvá futuristické prvky světa Matrixu. I když jde o vcelku jednoduchý příběh, klape jako hodinky... Výborný zážitek. 9/10 ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Jméno Ashovi kočky Dinah je odkazem na postavu jménem Dinah Brand z knihy Red Harvest spisovatele Dashiella Hammetta. Red Harvest je považována za první z „drsných“ detektivek. Dinah je také jméno Alenčiny kočky z knihy Alenka v říši divů. (HellFire)
  • Dej príbehu je zasadený do Ameriky 60. rokov s dnešnou technológiou. (Greenpeacak)
  • Ash zmiňuje na začátku příběhu jména Same Spade a Philip Marlowe. Jde o postavy, jejichž vznik mají na svědomí spisovatelé Dashiell Hammett a Raymond Chandler, zakladatelé a nejvýznamnější zástupci "Hard-Boiled" literatury. (Jakkob)

Reklama

Reklama