Final Cut

The Final Cut - Dein Tod ist erst der Anfang

Hráč so smrťou

Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2004, 91 min

Film má sice být v budoucnosti, kde se implantují Zoe kamery, nicméně prostředí tomu nenasvědčuje. Kdybych nevěděl o co se jedná, troufl bych si říct že se tam jedná o rok 2004, ve kterém byl film natočen. Nic speciálního zde nevidíme, auta, motorky vše při starému. Možná si scénaristi mysleli, že ta budoucnost je OPRAVDU blízka, nebo to byl úmysl. Každopádně film je na velice dobré úrovni, se skvělým Robinem Williamsem, kterého jsem už dlouho neviděl hrát (a pořád to umí!) a dobrou hudbou. Celkově se z příběhu dalo vymačkat mnohem více, ale film krásně plyne, a nějaká půl hodinka navíc by neuškodila. Konec se mi zdal odfláknutý. Ale i přes to, dávám plný počet.(4.9.2009)

Výborný a dobře zpracovaný námět má jen jednu slabinu, ale bohužel z těch největších - scénář. Potenciál, který téma poskytuje, zůstal naprosto nevyužitý, několik pořádně nerozvinutých nápadů, plytký příběh bez pořádné zápletky a najednou nicneříkající konec, který prázdnotu scénáře jenom umocnil. Pořád jsem čekala, že se něco stane ale nic nepřišlo. Zase jedna promarněná šance na výborné inteligentní sci-fi, taková škoda!(1.9.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $551,281Tržby Celosvetovo $3,222,439║ Film strácajúci sa sám v sebe, absolutná nesúrodosť scén, tie sa strácajú vo svojej povrchnej výpovedi a nedostatočnom vyznení. Nevyužitý potenciál, herecké obsadenie na to mal aby mohol uspieť ale to by asi musel byť zrozumiteľnejšie napísaný scenár a omnoho zručnejší režisér. Na konci filmu si len poviete a o čom to ako malo byť? /20%/(19.10.2008)

• Jordan

nehľadiac na to, že nápad je veľmi potentný, originálny a "skýtajúci" veľmi veľa možností na spracovanie (filozofovanie, atmosférické napätie, akčné sci-fi či kriminálnu drámu . . .) a Robin Williams je vo vážnych rolách (ExpresFoto, Final Cut, Insomnia . . .) celkom príjemný a znesiteľnejší než vo Flubberoch, film nevyužil svoj potenciál a je nesmierne nudný - nemá v podstate väčšiu zápletku, nemá nejaký extra dej, šikovný nápad nerozvíja a nepracuje s ním uspokojivo, nemá šťavu, vtip, akciu, napätie, prekvapivé momenty, je to také "libové" - nemastné, neslané, nijaké . . . To už si radšej pozriem Total Recall alebo Minority Report; Tu to nejako nevyšlo - film sa snažil na rozdiel od strhujúceho sci-fi, plného akcie, efektov a pod. vykročiť skôr na pokojnejšiu cestu, chápem, aký bol zámer, lenže znepokojivá atmosféra, a dokonca ani nejaká hlbšia filozofia, ktorá by tomu pomohla, sa nekonala, ostalo to len pri neurčito definovanom charaktere Williamsa a vôbec nedefinovanom charaktere Caviezela s nalepenou bradou (alebo tak aspoň vyzerala); Veeeeľká škoda!(24.4.2008)

Nemohu než potvrdit to, co už tu bylo zmíněmo mnohokrát, námět sám je jak víno, zůstal však trochu nevyužit, na člověka padá spousta otázek, které jsou často nastíněny jen tak bokem, jako by o ně tvůrci ani neměli zájem. Při trochu lepším rozvedení ve scénáři mohl vzniknout obdobně dokonalý film jako třeba Gattaca. I tak však zůstává film v rovině velmi slušného nadprůměru, čemuž pomáhá i slušná hudba a velmi nápaditá kamera a výborné zobrazení práce se "střihy". Rozhodně stojí za vidění.(17.10.2005)