Final Cut

The Final Cut - Dein Tod ist erst der Anfang

Hráč so smrťou

Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2004, 91 min

Nápad se "vzpomínkovým implantátem" je velice zajímavý a přijde mi i poměrně originální. Navíc je tento nápad i skvěle rozvinut, zápletka je dobře napsaná. Důležité je také, že zajímavý příběh podpořil výborným hereckým výkonem Robin Williams. V takových rolích ho mám rozhodně raději než v taškařicích typu Flubber. Jeho umírněný výkon je naprosto přesvědčivý. Poslední věc, kterou mohu připsat k dobru je výborná hudba Briana Tylera.(8.8.2005)

Opravdu to mohl být krásný film kdyby se ujal nějaký akčnější režisér. Mohlo to být něco ve stylu Deja Vu, Total Recall, atd. Takhle se to několika neštrnými střihy rozostřilo a na konci zůstává stejně otázek jako na začátku. Ne že bych neměl rád když si film musím pustit ještě několikrát abych ho rozpletl, ale nudné tempo, ostudné výkony béčkových či kastingových herců (mimo Williamse, ale i ten se ztrácel) s filmu dělaj nudu.(16.11.2008)

Je zajímavé, jak u některých filmů dokáže hodinka a půl uběhnout tak rychle, aniž byste měli pocit, že se v ní vlastně něco odehrávalo. To je zrovna případ Final Cutu. Děj ve mně vzbudil pocit, jako kdybych prošla okolo rozbouřené malé říčky, která plyne kamsi dál a dál. Projdu kolem ní, dívám se, jak teče, ale již za chvíli se má myšlenka na ni zcela rozplyne. Tento film je jakoby jen ve zpětném zrcátku. Velmi pomíjivý a nevýrazný. A především, co je na filmech častokráte největší škoda, má dokonale nevyužitý námět. A to velmi zajímavý námět, který skýtá neomezenou fantazii pro jeho realizaci. Stále jsem čekala nějaký zvrat v ději, či pointě, bohužel nedočkala jsem se ani jednoho. Prvek napětí je také velmi slabý. Tvůrci se možná příliš brzy rozhodli, že tento film, v této formě, obsahu a zpracování má již ten správný "Final Cut"...(22.11.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $551,281Tržby Celosvetovo $3,222,439║ Film strácajúci sa sám v sebe, absolutná nesúrodosť scén, tie sa strácajú vo svojej povrchnej výpovedi a nedostatočnom vyznení. Nevyužitý potenciál, herecké obsadenie na to mal aby mohol uspieť ale to by asi musel byť zrozumiteľnejšie napísaný scenár a omnoho zručnejší režisér. Na konci filmu si len poviete a o čom to ako malo byť? /20%/(19.10.2008)

Film s množstvím výborných nápadů, opravdu skvělým výkonem Robina Williamse a povedenou hudbou Briana Tylera. Kazí ho jen drobné skvrnky, ovšem není jich právě málo (například že nikdo neprověřuje střihače, jestli (ne)mají implantát), a proto jsou čtyři hvězdičky tak akorát. Za ten nesmírně emotivní pohled do vlastní minulosti bych méně ani dát nemohl.(10.7.2016)