Reklama

Reklama

Otázky pro papeže

  • Španělsko The Pope: Answers
Trailer
Dokumentární
Španělsko, 2023, 88 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Deset mladých lidí z celého světa se v Římě setkalo s papežem Františkem, aby s ním hovořili a sdělili mu hlavní obavy své generace. Čeká je bezprecedentní setkání, rozhovor tváří v tvář a jedinečná událost. (Disney+)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

Adramelech

všechny recenze uživatele

„Migranti by měli být vítáni,“ říká papež. Dále se dozvídáme, že Evropané jsou rasisté a že migranty vykořisťují. Já bych papeži položil tuto otázku: „V minulosti křesťanští vládci, vojevůdci a vojáci bránili a ubránili křesťanské země před invazí muslimů. (Zářným příkladem je třeba albánský národní hrdina Gjergj Kastrioti řečený Skanderbeg, který se proslavil jako bojovník proti Osmanské říši. Říkalo se, že nebýt Skanderbega, nosil by turban i papež.) V současnosti je velká část Evropy plná muslimských okupantů a některé státy už ztratily kontrolu nad částmi svých území (tzv. no go zóny). Existují problémy s islámským terorismem, kriminalitou, útiskem původního obyvatelstva, znásilňováním evropských žen atd. Nebylo by na čase, aby papež vyhlásil křížovou válku za účelem osvobození Evropy od muslimů, aby nebyla zničena po staletí budovaná evropská kultura, jejíž součástí je i křesťanství?“ Zajímavé by bylo i zeptat se, proč církev zametá pod koberec případy homosexuální pedofilie některých kněží. – Film jsem nedokoukal do konce, takže jej bodově nehodnotím. ()

lokso2 

všechny recenze uživatele

Umne vybratá vzorka mladých ľudí (obeť zneužívania kňaza, nebinárna osoba, moslim, bývalá mníška, ktorá stratila vieru..) dáva pápežovi otázky "na telo" v intímnom rozhovore face to face. ()

Reklama

Galerie (5)

Reklama

Reklama