Chaplin miláčkem domácí paní

USA, 1914, 16 min

George Nichols

Charlie Chaplin

Mack Sennett

Vôbec nevieme, ako sa do takéhoto stavu domáca pani a nájomník dostali, tentoraz vadí, že je film nemý a bez titulkov. Chlapec ako priekopník zdieľania diskreditujúich fotiek by sa nestratil ani v dnešnom svete a mela na konci sa dala očakávať. Najviac ma pobavila scéna, ako jeden hodený vankúš zvalí naraz deväť ľudí.(15.6.2018)

Chaplin jako mladý dandy, jenž se zalíbil postarší paničce, která si ho neváhá vodit do své domácnosti, čímž samozřejmě rozpoutá peklo žárlivosti, neboť její manžel, jak je zotročen a zapřažen do domácích prací, si toto přece nemůže nechat líbit. Obyčejná začátečnická chaplinovka, kde se Charlie projeví mimojiné jako pořádné tenisové nemehlo.(16.8.2005)

• Hal_Moore

Tenisová scéna je sice skvělá, ale ani tímto filmečkem si mě Charlie Chaplin nezískal. Situace opět postrádají tolik potřebný vtip, že na tři hvězdičky jít nemůžu.(7.3.2008)

Vtipná groteska, rozhodně jedna z těch lepších z Chaplinova raanného období....jako miláček paní domácí je opět svým způsobem okouzlující a hlavně nešikovný, díky tomu můžeme zhlédnout hned několik vtipných situací. DÁLE HRAJÍ: Minta Durfee (Landlady) Gordon Griffith (Son) Harry McCoy (Boarder assisting magic lantern show) Billy Gilbert (Guest at show) Lee Morris (Boarder)(21.9.2009)

• Iggy

Pro mě osobně snad nejhorší groteska, ve které se Chaplin objevil. K dobru budiž mu přičteno, že ji nerežíroval on, ale jistý George Nichols.(16.5.2007)