Kung-fu mela

Kung fu

Kung-fu mela

Kung Fu Hustle

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Zklamání větší než dobře mířená rána digitální pěstí přímo do tlamy. Předchozí Shaolin Soccer má u mě cejch geniality a spolus Jayem a Tichým Bobem i předplacenou pozici skvělého rozesmívače do jakékoliv nálady. Jenže s větším rozpočtem, krásnou výpravou a elegantnějšími vizuálními efekty došla Chowovi komediální míza, takže zatímco Shaolin Soccer vypouští jeden mistrovský fórek za druhým, v Kung-fu Hustle jsem se zasmál více méně třikrát (nože, klacík a na třetí si nevzpomenu). Což je na kung-fu komedii tak výtečného tvůrce opravdu velmi málo.(23.2.2005)

Čínsky Matrix, pri ktorom sa ma zmocňovali záchvaty smiechu. Toto akčné spojenie paródie, mytológie, poetiky aj crazy situačného humoru ma výborne pobavilo! Paródie sú moja slabosť a tu tvorcovia šikovne sparodovali západné klišé východným spôsobom. Plus nádherná choreografia súbojov a vtipná romantika. Že by to mohlo byť lepšie? Mohlo. Ale len o jednu hviezdičku ;-)(18.4.2005)

Po zhlédnutí na počítačovém monitoru se mi Kung Fu Hustle již nejeví jako nářez. V kině jsem byl ohromen, předdimenzované triky se mi zdály minimálně o třídu lepší oproti skutečnosti a slabé fóry mi připadaly k popukání. To nic nemění na faktu, že i tentokráte mne tato hongkongská taškařice velmi pobavila. Když smícháte grotesku, Matrix, kung-fu, wire-fu a triky kolísavé kvality, vyjde vám zhruba toto. Hvězdou filmu není podle předpokladů Stephen Chow, ale držkatá a bleskurychlá správcová Vepřína, věčně s natáčkami ve vlasech a cigaretou v puse. Skutečně ženská od rány, která má veškeré dění ve Vepříně pevně v rukou. Vepřín je zabydlen spoustou dalších legračních figurek. Jejich vzájemné konfrontace a trable se Sekerníky mají šťávu a spolehlivě vám vyloudí úsměv na tváři. Kupodivu než třeskuté bitky a situační humor mne na Kung Fu Hustle nejvíce zaujala kratičká romance mezi Stephenem a hluchoněmou prodavačkou zmrzliny. Nemůžu si pomoct, jejich poslední scéna mne okouzlila :)(3.1.2006)

Ani Bruce Lee ani Jet Li a ani Jacky Chan .... ale tlstoprdka, buzík, krajčír a pouličný zlodej .... To je tá správna parta, ktorá sa vie postaviť nebezpečnému klanu gangstrov !!!(3.6.2007)

Soundtrack Hang Yi,Stephen Chow, Xian Luo Zong a Ying-Wah Wong :1. Kung Fu 1 ,2. Nothing Ventured, Nothing Gained ,3. Fisherman's Song of the East China Sea ,4. Ambush from All Sides ,5. Allego Molto Vivace ,6. Moderato ,7. Decree of the Sichuan General ,8. Midnight Assassin ,9. The Blade of Gu Gin ,10. Night Club Band ,11. Sabre Dance ,12. Daring General ,13. Casino Fight ,14. Realization ,15. Ying Xiong Men Zhan Sheng Le Da Du He ,16. Dagger Society Suite ,17. Fisherman's Song of the East China Sea ,18. Buddhist Palm ,19. Nothing Ventured, Nothing Gained ,(7.5.2011)

• - V Maďarsku se film promítal pod názvem Pofonok földje, což znamená něco jako Země šídel. (Terva)

• - V USA měl snímek premiéru v roce 2005 na filmovém festivalu Sundance. (Terva)

• - V roce 2005 získal snímek na filmovém festivalu v Hong Kongu šest cen. (Nejlepší kamera, nejlepší herec ve vedlejší roli, nejlepší zvukové efekty, nejlepší vizuální efekty, nejlepší choreografie a nejlepší střih). (Terva)