Reklama

Reklama

Kung-fu mela

  • Hongkong Gong fu (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píší se 40. léta 20. století a předrevoluční Čínu ovládá chaos. Uprostřed tohoto zmatku se odehrává příběh zlodějíčka Singa (STEPHEN CHOW), který se zoufale snaží stát členem rafinovaného a nemilosrdného gangu Sekerníků, pod jehož zločinnou nadvládou se ocitla celá Šanghaj. Když jej osud zavede do přelidněné čtvrti Vepřín, pokusí se Sing pomocí vydírání vylákat peníze z jednoho ze zdejších obyvatel, avšak sousedi jeho oběti jsou někým jiným, než se na první pohled zdálo. Svými komickými zastrašovacími pokusy přivede Sing do této hry neúmyslně i samotný gang Sekerníků, čímž spustí lavinu událostí, vedoucích ke střetu dvou zcela odlišných světů. Během následného souboje obyvatelů Vepřína s krutým gangem se nečekaně objeví na scéně několik legendárních mistrů kung-fu. Sing však - i přes všechny své zoufalé pokusy - postrádá duši zabijáka a musí se smířit se svou vlastní smrtelností, aby odhalil opravdovou podstatu mistrovství v bojových uměních. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (316)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $20miliónovTržby USA $17,108,591Tržby Celosvetovo $100,914,445║ Stephen Chow sa nezaprel a ponúka bombastický akčný dych vyrážajúci nárez, ktorý nemá obdoby, zopár hlúpych scén by som odtiaľ vyškrtol a bolo by to dokonalé, zábavnosť miestami enormná. Plus za tie peniaze fakt niečo, skvelá choreografia súbojov a trikovo na úrovni. /80%/ ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Vyberte ty nejlepší momenty z Matrixů, Kill Billa, Divoké bandy, Občana Kanea, Osvícení, Kmotra, Magnólie, Hrdiny a zkuste si je představit jako epizodu Monty Pythonova Létajícího cirkusu za 20 milionů dolarů. Teď to umocněte na druhou a máte přibližnou představu o Kung-Fu Mele. Pět hvězdiček je nepochybně moc, jenže já tak zbožňuju tyhle lunatický věci... . 90% Zajímavé komentáře: tombac, honza-tesa, Hopper, pabelito ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Super záležitost, která mě suverénně dokázala pobavit. Nečekal jsem totální kravinu, ale dočkal jsem se jí a dokonce jsem se smál častěji než jsem čekal. Pár vykradených scén(Osvícení, Mlčení jehnátek, nejen příběh z Matrixu apod.)je použito vcelku vtipně. Počítačové efekty mě totálně dostali, protože místo abych nadával na jejich "kvalitu" musím se jim smát. Celý film je plný odlehčené atmosféry, která je nakonci ještě více posilněna nejlepším zabijákem na svěťe. Musím uznat, že jsem Stephenovi Chow nevěřil, ale musím smeknout. Choreografii měl na triku slavný Yuen Woo Ping. Ani tentokrát nezklamal a jeho kreacím se nedá opřít totální ujetost, která se do filmu perfektně hodí. Kde jsou doby kdy neexistovali dráty? Koho to zajímá, ted začla zábava :-)))Např. tu pěst, kterou vytáhl Stephen Chow z například Evil cultu jsem nikdy neviděl použitu vtipnějším způsobem a myslím si, že i Jet Li se musel smát... ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Zase skvělý snímek od Chowa a opět se nemůžu zbavit pocitu, že to mohlo být o dost lepší. Zatímco Shaolin Soccer jsou pro mě dvě nesourodé části - první která slouží jen jako výplň mezi jednotlivými tréninky a zápasy a je dosti průměrná a druhá část což jsou samotné tréninky a zápasy a ty jsou naprosto dokonalé a vždy mě dostanou do kolen. Tady je to více vyvážené, ale zase tu chybí opravdu vtipné scény. Spíše je to tentokrát takové "milé". Poznáváte jednotlivé odkazy na jiné snímky, koukáte jak si pěkně utahují z žánrových klišé, sledujete nádhernou choreografii soubojů od Woo - pinga, který tentokrát nebyl držen v nějakým mantinelech pravidel jako u Tygra a draka či Matrixu a dokázal toho maximálně využít, žasnete nad kvalitou technické stránky od vynikajicích efektů po kameru, hudbu, atd. Jenže krom pár scén (ano scéna s noži mezi ně jasně patří :o) to spíše než záchvaty smíchu vyvolává culení v koutcích. Krom toho prvních cca 20 minut je dosti rozvleklých, ne špatných, ale nějak mi tam nepasují. Narozdíl od zbytku filmu v nich je málo humoru, téměř žádné tempo a i z hlediska vyprávění jsou dosti zbytečné. Což je docela málo a pro mě promarněná příležitost. Zatímco na své oblíbené scény z Shaolin Socceru když se podívám vím, že mě zase dostanou, tak tady krom opravdu ani ne scén, ale momentů nic moc na znovuzkouknutí není. Aby to nevyznělo, že je to špatný film, to ani náhodou, je zábavný, je dobrý, ale dost z něj "trčí", že mohl být o dost lepší. Takže ode mě za slabší 4*. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Zklamání větší než dobře mířená rána digitální pěstí přímo do tlamy. Předchozí Shaolin Soccer má u mě cejch geniality a spolus Jayem a Tichým Bobem i předplacenou pozici skvělého rozesmívače do jakékoliv nálady. Jenže s větším rozpočtem, krásnou výpravou a elegantnějšími vizuálními efekty došla Chowovi komediální míza, takže zatímco Shaolin Soccer vypouští jeden mistrovský fórek za druhým, v Kung-fu Hustle jsem se zasmál více méně třikrát (nože, klacík a na třetí si nevzpomenu). Což je na kung-fu komedii tak výtečného tvůrce opravdu velmi málo. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (13)

  • V USA měl snímek premiéru v roce 2005 na filmovém festivalu Sundance. (Terva)
  • Na stránkách rottentomatoes získal film k 26.1.2012 90 kladných procent. (Terva)
  • Film byl nominován v kategorii nejlepší cizojazyčný snímek na Zlatý globus a cenu BAFTA. (Terva)

Související novinky

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

Stephen Chow a Rogenovo „žihadlo“

22.09.2008

Když jsme naposledy psali o adaptaci legendárního rozhlasového a komiksového seriálu The Green Hornet, která je vysněným projektem komika Setha Rogena, spekulovalo se o tom, kdo si zahraje šikmookého…

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,…

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací…

To bude mela!

To bude mela!

01.09.2005

Úspešný režisér, herec, komik a lámač ženských sŕdc Stephen Chow chystá pokračovanie svojho hitu Kung-fu mela! Kritikmi a divákmi veľmi dobre ohodnotený prvý diel zarobil za päť mesiacov svojho…

Reklama

Reklama