Kung-fu mela

Kung fu

Kung-fu mela

Kung Fu Hustle

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Zklamání větší než dobře mířená rána digitální pěstí přímo do tlamy. Předchozí Shaolin Soccer má u mě cejch geniality a spolus Jayem a Tichým Bobem i předplacenou pozici skvělého rozesmívače do jakékoliv nálady. Jenže s větším rozpočtem, krásnou výpravou a elegantnějšími vizuálními efekty došla Chowovi komediální míza, takže zatímco Shaolin Soccer vypouští jeden mistrovský fórek za druhým, v Kung-fu Hustle jsem se zasmál více méně třikrát (nože, klacík a na třetí si nevzpomenu). Což je na kung-fu komedii tak výtečného tvůrce opravdu velmi málo.(23.2.2005)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $17,108,591Tržby Celosvetovo $100,914,445║ Stephen Chow sa nezaprel a ponúka bombastický akčný dych vyrážajúci nárez, ktorý nemá obdoby, zopár hlúpych scén by som odtiaľ vyškrtol a bolo by to dokonalé, zábavnosť miestami enormná. Plus za tie peniaze fakt niečo, skvelá choreografia súbojov a trikovo na úrovni. /80%/(19.10.2008)

Čínsky Matrix, pri ktorom sa ma zmocňovali záchvaty smiechu. Toto akčné spojenie paródie, mytológie, poetiky aj crazy situačného humoru ma výborne pobavilo! Paródie sú moja slabosť a tu tvorcovia šikovne sparodovali západné klišé východným spôsobom. Plus nádherná choreografia súbojov a vtipná romantika. Že by to mohlo byť lepšie? Mohlo. Ale len o jednu hviezdičku ;-)(18.4.2005)

Překvapivě slabší než Fotbalista, přitom bych řekl že možnost, jak zparodovat staré kung-fu filmy, je téměř nekonečná. Bohužel se Stephen Chow malinko vyčerpal předchozím filmem a hodně dobrou scénkou tak zůstává jen chvíle kdy si Sing vybírá protivníka k boji v Prasečí uličce. Hodně dlouhou chvíli se navíc zdá, že tentokrát ani Stephen Chow nehraje hlavní roli. 50%(23.6.2015)

Kung-fu a komedie jsou docela dobře dohromady. Měl na to už Bruce Lee, ale hlavní hvězdou, která je díky komediím a kung-fu známá, je Jackie Chan. I já jsem se konečně seznámil s tvorbou dalšího významného herce a tvůrce hongkongské provenience, kterým je Stephen Chow. Jeho „Kung-fu mela“ je krásnou ukázkou toho, jak šílený film umí být, ale zároveň si udržuje dostatečnou úroveň. Chow dostal na film dost peněz a je to na něm vidět. Efekty jsou dobré, pokud přijmete ono kung-fu létání, ale tvůrce si pohrál i s vizuální stránkou a nakonec i příběhem. Je to trochu „Oliver Twist“, trochu „Superman“ a „Matrix“ a trochu „Kung Fu Panda“. Je to všechno dohromady a ještě mnohem víc a ono to dohromady funguje. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/jumper-babel-kung-fu-divocina-miami.html(17.2.2013)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 20. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na internetu je k nalezení online hra ,,Kung - fu fighter", která je inspirovaná tímto filmem. Ve hře si můžete zvolit bojovníka Singa, nebo jeho přítelkyni Fong. Budete bojovat ve filmové čtvrti ,,Vepřín". (Claude Speed)

• - Film byl nominován v kategorii nejlepší cizojazyčný snímek na Zlatý globus a cenu BAFTA. (Terva)