Kung-fu mela

Kung fu

Kung-fu mela

Kung Fu Hustle

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Tenhle film má jednu slabinu, a totiž že kombinuje komedii a akci. V případě Chanových filmů to jde, ale tady to tak úplně dohromady nejde. Kdyby to byla jenom komedie, tak bych dal pět. A kdyby to byl suverénní akčňák, tak bych dal taky pět. Jenže "vážný scény" filmu kombinovanat šílenou komedií prostě nelze. Pozdější douboje mi dost připomínaly některý řežby z Naruta (kdo to viděl, chápe :) Nicméně vynikajicí. Už dlouho jsem se tak nezasmál.(1.1.2011)

Na tohle jsem narazila těsně před tim, než jsem chtěla někdy po jedný v noci vypnout telku a jít spát. Ani ne minuta děje stačila k tomu, abych si to rozmyslela, odložila ovladač a jen čuměla a bavila se. Začátek (viděla jsem to od toho, jak manžel pani domácí nemusí platit za nákup) je TAK laskavý, jednoduchý děj nenudí, vtipy jsou převážně fakt vtipný (a ty špatný se daj snadno přejít) a patosu je minimum. Fakt jsem ráda, že jsem to nevypla - i za cenu toho, že se mi ráno bude nehezky vstávat do práce. (a taky že jo, zaspala sem, olol)(3.10.2011)

"P*del" jako vrata, z níž pryští bezpočet gagů a zcela potrhlých skečů, jež v součinnosti s akčními kung-fu scénami, dovedenými ad absurdum, tvoří neodolatelnou podívanou. I přes všechnu její ztřeštěnost a zhusta parodickou nadsázku ovšem nikdy nevyznívá ploše, neřku-li hloupě, naopak vždy rozverně a příjemně. Taková scéna s lízátkem, přestože byla ve skrytu jistě rovněž brána úsměvně, mě dokázala takřka dojmout :-). Nutno také zmínit, že film je formálně zvládnut na velmi vysoké úrovni a akční scény směle ustojí i konkurenci s tím nejefektivnějším co jste v tomhle směru na plátně dosud viděli. Jednoduše hrozně milá podívaná, kterou jsem po prvním zhlédnutí dal ihned znova. Moment překvapení plynoucí z šokujících dějových zvratů - rozuměj ze zcela bláznivého scénáře - sice vyprchal, ale koeficient zábavnosti, tedy to nejdůležitější, tím nikterak neutrpěl.(5.1.2006)

No tak nevim, ale pro me to je spis zklamani. Podle traileru kterej je nabusenej jako svine jsem cekal nejakou nepretrzitou "kug-fu melu", jenze ta se nejak nedostavila. Ano souboje jsou opravdu nabusene a nektere gagy jsou velmi vtipne, jenze jako celek to tak nejak nefunguje jak bych cekal. Pribeh nijak zvlast propracovanej neni, ale jako zaminka pro efektni souboje staci. Problem je, ze tu nejsou jen souboje. Vypustit ostatni kecy a ponechat jen souboje tak by to bylo za pet s odrenejma usima, protoze hudba, i kdyz je docela dobra a celkem libiva, tak se k soubojum nehodi, protoze neni spravne drsna. Uz od zacatku filmu jsem cekal kdy se to poradne rozjede a ono se to vlastne nerozjelo vubec. Jiste, je tu postupne zlepsovani souboju od "klasickejch" kopu a uderu az po vychytavky jako je "pest padajici z nebes" jenze tenhle film nevi co je vlastne zac. Jesli komedie nebo akcni film. A tak tu je chvily komedie, na kterou tu je ale malo gagu u kterejch byste se vylozene rehtali, ale spis se jen tak sem tam pousmejete a chvily akcni film plny spousty efektnich a uzasnych souboju, ktery mistama predci i matrix. Neda se rict, ze by me film nejak vyrazne zklamal, ale oproti nabusenemu traileru a ocekavanim to zklamani je a nemuzu se zbavit pocitu, ze to mohlo byt opravdu o dost lepsi, protoze Stephen Chow na to prostredky urcite mel.(24.4.2005)

Príbeh ma nijak svetoborne neoslnil, ale miestami je to tak bláznivé, až to má svoje čaro. Keď už si myslíte, že vás na filme nemôže nič prekvapiť príde scénka, ktorá hranice blbosti posunie ešte ďalej. A to vás nakoniec donúti dopozerať film až do konca. Ale poviem vám, som rád, že to už mám za sebou, jedno pozretie a dosť. Toľko vtákovín pohromade sa vidí iba málokedy. 50/100(31.12.2013)

• - V roce 2005 získal snímek na filmovém festivalu v Hong Kongu šest cen. (Nejlepší kamera, nejlepší herec ve vedlejší roli, nejlepší zvukové efekty, nejlepší vizuální efekty, nejlepší choreografie a nejlepší střih). (Terva)

• - Film měl premiéru v roce 2004 na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Terva)

• - Na stránkách rottentomatoes získal film k 26.1.2012 90 kladných procent. (Terva)