Kung-fu mela

Kung fu

Kung-fu mela

Kung Fu Hustle

Akční / Komedie / Fantasy / Krimi

Hong Kong / Čína, 2004, 95 min (SE: 99 min)

Vynikající pocta všem kung-fu filmům, to bez debat. Některé scény byly neskutečně vtipné (hlavně házení nožů) to je taky bez debat. Ale přišlo mi, že od poloviny stopáže film neví, co chce. Plácá se od rohu k druhému rohu a to mě zase tak nebavilo. Možná to bylo tím, že jsem to viděl s pofidérním dabingem, nevím, dneska za 70 %, ale myslím, že tomuto filmu dám šanci ještě v originále.(4.10.2011)

Peckovo natočená pocta kung-fu filmov s komediálnym tónom bláznivého komika Stephena Chowa...je to vtipné, niekedy až do plaču, narážky sú očividné a ako paródia to síce nemusí sadnúť každému, bo Hong Kongský humor je trošku iný ako ten náš alebo americký...ale ja som sa neskutočne bavil, a už sa teším na dvojku...dúfam že dodržia termín..(6.7.2008)

Zpočátku jsem si myslel, že se jedná o čistou parodii a to nejen na filmy asijské produkce. A z počátku to taky tak funguje, jenže když se film rozjede, je naplněn scénami, které ač sebevíce absurdní, díky své vizuální stránce by se mohli objevit v jakémkoliv vážně pojatém filmu a působily by stejně skvěle. A i když to zní zvláštně, tak se film nehroutí a naopak sqele funguje.(21.1.2008)

Zajímavý kousek, který jakýmsi vážným způsobem paroduje kung-fu filmy. Woo-ping Yuen nám předhazuje svou předimenzovanou choreografii, jenž má v reálném světě pouze malé základy, jakoby byla naprosto normální - žabí forma, technika ruky, či pouze masivní šlápnutí na nohu? Je to absurdní, místy úsměvné a vesměs zábavné, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jde pouze o efektně natočenou kravinu :) 6/10(15.6.2008)

Vyberte ty nejlepší momenty z Matrixů, Kill Billa, Divoké bandy, Občana Kanea, Osvícení, Kmotra, Magnólie, Hrdiny a zkuste si je představit jako epizodu Monty Pythonova Létajícího cirkusu za 20 milionů dolarů. Teď to umocněte na druhou a máte přibližnou představu o Kung-Fu Mele. Pět hvězdiček je nepochybně moc, jenže já tak zbožňuju tyhle lunatický věci... . 90% Zajímavé komentáře: tombac, honza-tesa, Hopper, pabelito(22.1.2006)

• Qiu Yuen

• - Na stránkách rottentomatoes získal film k 26.1.2012 90 kladných procent. (Terva)

• - Ještě před začátkem natáčení se Stephen Chow nepohodl s Ng Man Tatem, se kterým hrál skoro ve všech svých filmech. Tat poté oznámil, že již nebude na jeho filmech spolupracovat, protože nechce být znám jako poskok Stephena Chowa. Podobně reagoval i Sammo Hung Kam Bo, jež měl film produkovat. Ten řekl, že pro něj bude lepší, pokud už nebude v budoucnu se Stephenem pracovat. (Raztubyl)

• - Na internetu je k nalezení online hra ,,Kung - fu fighter", která je inspirovaná tímto filmem. Ve hře si můžete zvolit bojovníka Singa, nebo jeho přítelkyni Fong. Budete bojovat ve filmové čtvrti ,,Vepřín". (Claude Speed)