poster

Queen of Blood

Horor / Sci-Fi

USA, 1966, 81 min

Kamera:

Vilis Lapenieks
(další profese)
  • inutihar

    Rogerem Cormanem přestříhaná a upravená verze klasického sovětského SF Za snem, ze které v americké verzi zbyly v podstatě jen velmi povedené triky.(22.8.2011)

  • p6qwre
    ***

    3,5*__V roce 1990 podle tohoto filmu měl být Měsíc obydlen lidmi a sloužit především jako základna pro starty raket směřujích k dalším planetám. Podstatné je, že Zemi se hodlají navštívit neznámé inteligentní bytosti, ty ale svoji dlouhou cestu vesmírem nedobrovnolně zakončí nouzovým přistáním na Marsu. Naštěstí Země zachytí jejich signál SOS a z Měsíce proto hned startuje raketa, jejímž cílem je ufounům poskytnout první pomoc a dopravit je na Zemi.__Vynikající barevná kamera, na Marsu načervenalé "psychadelické" stíny, spolu se skvělou hudbou mi to místy připomnělo scény s halucinacemi z Easy Ridera:) Trochu přeháním, pravda... Nevím, jestli se dá sehnat i jiná kopie filmu, ale v té kterou jsem viděl byl místy trochu zmršený zvuk dialogů, občas bylo dost těžké tomu rozumět. Navíc také dost pokulhává scénář, logika chování hlavních hrdinů mi občas nedocházela. Celkově v rámci béčkových sci-fi 60.let mírný nadprůměr, aspoň pro mne tedy, asi jsem už viděl hodně špatných filmů...(13.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace