One Tree Hill

Drama / Sportovní
USA, (2003–2012), 139 h 46 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Mark Schwahn

James Lafferty, Chad Michael Murray, Bethany Joy Lenz, Hilarie Burton, Sophia Bush, Moira Kelly, Craig Sheffer, Paul Johansson, Barbara Alyn Woods (více)

Série(9) / Epizody(188)

Seriál o partě středoškoláků, kteří jsou si zpočátku dost vzdálení. Ve středu dění jsou bratři Scottové - Lucas a Nathan, mající společného otce a životní lásku - basketbal. Na střední škole se setkávají nejdříve jako rivalové nejen co se týče pozice v týmu Tree Hill Ravens, ale i v lásce. Od toho se odvíjí zdánlivě vedlejší linie příběhu, ale nenechte se klamat, v One Tree Hill vše souvisí se vším. (ČSFD)

Recenze uživatele Jaňo k tomuto seriálu (1)

One Tree Hill (2003)

21:25, 9 júl 2008 - palubný denník CSFD. Mám za sebou prvú sériu jedného z najúžasnejších seriálov aké som mohol vo svojom PC vidieť. Čítate si obsah a vravíte si American bullshit? Tak FAK OF!!! OTH je niečo neuveriteľné. Áno, je to presne jeden z tých seriálov, ktoré odzkadľujú american dream ale hlavne život. Perfektný, taký aký si my, normálni ľudia môžme len predstavovať. No aj tak, nie vždy je všetko ako sa zdá! Úvodná séria odštartovala neuveriteľne a nemôžem hodnotiť inak ako päťkou. Ak si raz toto niekto prečíta, dúfam, že bude hľadať poklad o ktorom vám tu píšem. Ja idem hľadať ďalej, mapu k pokladu doplním a ešte sa ozvem... /// 18:oo, 20 júl 2008 - plavba pokračuje ďalej a myslím, že som na správnej ceste. Nevidím, zatiaľ žiaden záblesk ligotavého kovu, no cítim ho. Druhá séria odštartovala fantasticky a myslím, že jej záver je na rovnakej úrovni ako na začiatku mojej cesty. Ďalej sa ubezpečujem, že OTH je skvelým doplnkom môjho leta 2008. Neuveriteľné, mám len pár minút, pretože už sa neviem dočkať, kedy si pustím tretiu sériu, od ktorej si sľubujem rovnako veľa ako som mohol zatiaľ vidieť. A viem, že to tak bude. Vedie ma ten správny vietor v podobe scenáristov, ktorí nenechávajú nič na náhodu a pokračujú vo fantastickej jazde... A ja s nimi. Tak sa zatiaľ lúčim, no mapu budem ďalej dopĺňať. Aby si tí, ktorí pôjdu mojou cestou, boli stopercentne istí, že OTH ich nemôže sklamať... /// 21:29, 30 júl 2008 - LÁSKA, BOLESŤ, PRIATEĽSTVO, ŠIALENSTVO, OBETOVANIE, PRAVDA, SPOMIENKY, ODPUSTENIE, ODCHOD, BYŤ ZNOVU SPOLU, NOVÝ ŽIVOT A SMRŤ, vedel by som nájsť veľa názvov pre ostrov, na ktorom sa nachádzam. Toto všetko však obsiahnem do najvýstižnejšieho spojenia, ktoré ma momentálne napadá: ONE TREE HILL! Už mnohí predo mnou, ktorí prešli touto cestou povedali, že "tretia zastávka je to najlepšie, čo môžeš vidieť!" Ja hovorím, nie len najlepšie, ale aj najkrajšie. Tretia séria OTH je niečo neuveriteľne krásne, tretia séria je sám ŽIVOT. Ja tomu nerozumiem a musím sa trošku odpútať od toho klišé, ktoré tu vypisujem. Neprezradím absolútne nič, hádam len to že OTH je vo svojom ďalšom pokračovaní plné prekvapení, zvratov a to, čo som mal možnosť vidieť, zaskočilo aj mňa. Dej sa s vami doslova hrá a každá časť núti svojím koncom začať novú. Až ste na konci, tak ako teraz ja a rozmýšľate, či to, čo ste práve videli, je IBA seriál? Ó nie, OTH je niečo viac: ja to neviem popísať, predsa len nie som v tom dobrý, ale ak by ste sa nad niektorými vecami chceli zamyslieť, puste si túto sériu. Ospravedlňujem sa za túto vetu, ale chcem, abz ostala čierna na bielom: NIKDY, som sa necítil pri seriály tak, ako keď som v záverečnej časti, v záverečnej minúte, počul krik, pri ktorom mi behali zimomriavky po chrbte. Ak viete o čom hovorím, určite si naň spomeniete, ak nie... skúste to... /// 21:38, 17.august 2008 Je až neuveriteľné, že aj po troch sériách, po toľkých častiach je tu posledná, ktorá uzatvára tú štvrtú. A som stále a nadmieru spokojný. Stredná škola sa skončila, ideme do života. Je to séria odhalení, sklamaní, násilia a bolesti, no aj radosti a happyandu. Poďme ďalej, je 27.august, keď píšem tento lodný záznam a práve vkladám do mechaniky 5 cd, (a teraz to už môžem povedať) NAJOBĽÚBENEJŠIEHO SERIÁLU... so, lets´s go... Áááá do not wonna be anything other then me... ///17:23, 20. september 2oo8: "Hej, to som ja. Mám dve letenky do Las vegas. Chceš si ma dnes večer vziať?" DEDICATION: ... TO ALL THOSE LOST SOULS WHO HAVE FORGOTTEN TO BELIVE IN THE IMMENSITY OF LOVE () (méně) (více)