Šílená Amerika

The American Way

Riders of the Storm

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1986, 92 min

Satirická, protiválečná magořina funguje jen částečně. Není to dotaženo ad absurdum, jak by si taková látka žádala. Takže i mé hodnocení je jen průměrné.(25.8.2012)

Skládám hold Dennisu Hopperovi. Perla americké kinematografie, pozoruhodně aktuální i v součastnosti.(11.6.2010)

• krvavamera

Ale tohle se nedělá! Tenhle film je fakt "dokumentem svý doby". Trauma z Vietnamu nikdy nebylo bolestnější? aneb Piráti na vlnách + Červený trpaslík + Přelet nad kukaččím hnízdem + Tootsie + Dr. Divnoláska prolitý sítem nějakýho hodně ale hodně béčkovýho scifka = voilá, Šílená Amerika! Fůra zajímavej detailů, napraskánejch dohromady dost nekonzistentním způsobem, kterej fakt nefunguje. Nefunguje jako komedie ani jako nic jinýho. Ale kvůli těm fakt zajímavejm (opravuji, často skvělejm) detailům a vychytávkám a skvělému 80s feelingu plnýmu pípajících kontrolek rozhodně stojí za to tenhle naprosto ulítlej film nezavrhovat. Bonus: Oprava motoru. Za provozu. A mluvíme tady o bombardéru, což je (pro ty méně znalé) letadlo. No a druhá věc: jeden by řek, že vykradli Douga s Naylorem, ale vzhledem k datu vzniku snímku bude pravda o téměř přesně okopírovaných hláškách z Red Dwarfa někde jinde. Suma sumárum, tenhle film je tak špatnej, až je... pořád strašně špatnej, ale to mi nezabrání podívat se na něho znovu! (narozdíl od některejch jinejch filmů třeba). ;)(10.1.2011)

• drankeryth

To co malo, akoze byt? Toto mala byt, akoze komedia? Ani omylom, nic som vo filme nepostrehol, ze by to malo aspon nejaky naznak humornej situacie. A sci-fi? To hadam nemyslia vazne. A kde by som zaradil tento film? Ani sam neviem, pretoze to bola chaoticka splatanina vsetkeho mozneho, ale nie dobreho filmu. Pre mna to bol osobne velmi nudny film s kopou magorov, ktory mi pekne liezli na nervy. Velka skoda mojho drahocenneho casu, ktory som obetoval tejto sracke.(6.1.2012)

"Za to shoří v pekle. - Tam už oni přece byli." Veteráni vietnamské války si svým peklem zkrátka prošli a protože život není jen létání, hulení a rock´n´roll, tak se vydávají do boje s prezidentskou kandidátkou, kterou už trochu svrbí koule z toho, jak moc chce další válku. Mně tedy tento snímek nepřipadá moc dobrý, chvílemi se za jeho trapnost dokonce i stydím, ale jeho angažovanost je mi hodně blízká.(5.11.2015)