Nezničitelná láska

• Česko Láska vše překoná (festivalový název) (více)

Kdo mohl tušit, k čemu dojde, když si Joe a Claire udělají piknik v přírodě? Ve chvíli, kdy chtějí bouchnout láhev šampaňského, se stanou svědky děsivé události: horkovzdušný balon špatně přistane na travnaté louce a uvnitř koše zůstane malý chlapec... Bylo možné zabránit následné tragédii? Joe se cítí provinile, jeho vztah s Claire se dostává do krize a mužův psychický propad ještě zhoršuje podivínský Jed, který byl svědkem oné nehody a vytrvale ho pronásleduje. Kudy vede cesta z bludného kruhu zraněných citů? Nejvíc mě zajímá situace, v níž se Joe ocitl: je totiž zároveň předmětem i obětí lásky, říká režisér. Jak to může vydržet? Právě tato otázka mě k námětu neustále vracela. Daniela Craiga (Joe) jsme viděli kupříkladu ve filmu Road to Perdition, (2002), Rhys Infans (Jed), hrál mimo jiné i ve filmu Notting Hill (1999). Na Oscara dvakrát nominovaná Samantha Mortonová (Claire) hrála ve filmech Minority Report (2002) či In America (2004). (oficiální text distributora)

vesper001

"Vina nadělá spoustu škody." Alespoň to říká jeden chytrý doktor, co se většinou nemýlí. A v lidském životě, hlavě i srdci může zanechat paseku nejen traumatizující událost, ale i nepodstatná drobnost, a těžko pak vědět, co by bylo, kdyby bylo – nebo radši nebylo. Daniel Craig je perfektní, a potěšil mě i překvapivě civilní Bill Nighy, a krásný klavírní podklad. Vše ostatní už napsala ve svém komentáři Aluska88. ()

StanislachKo

Ja to vnímam ako ďalšie dielo, ktoré malo ostať v písanej podobe. Pretože si ho môžu naplno vychutnať iba predlohyznalí, alebo nesmierne vnímaví diváci. Nie som ani jedno, ale zjavne nie sám. Inak po formálnej stránke pekné prácička, ktorá naznačuje iste obrovský potenciál. Holt... Stáva sa... PS: Nemám bohvieako v láske Craiga, na druhú stranu Ifansa celkom áno. Počas ich sledovania som ale musel pripustiť, že (moje) sympatie si veľmi šikovne prehodili. Za to rešpekt a asi jediný zážitok, čo si spolu s úvodnou scénou s balónom odnášam. ()

lennyd

Joe (Daniel Craig) a Claire (Samantha Morton) si jednoho dne udělají piknik v přírodě. Ale to netuší, že ten navždy změní jejich životy. Stanou se totiž svědky tragédie, kdy v okolí havaruje horkovzdušný balon (resp. vzlétá s malým chlapcem a okolopiknikující lidé se jej snaží udržet na zemi - když balón vzlétne, jeden z pomáhajících spadne z velké výšky a zemře). Joe se sžírá tím, zda nemohl udělat pro jeho záchranu víc, a tím vším trpí i jeho vztah ke Claire. Navíc jej začíná pronásledovat Jed (Rhys Ifans), jeden ze svědků oné tragédie... Film určitě nebyl špatný, ale nějak mne to nebralo. Úvod sice začal slibně, ale ve chvíli, kdy se hlavní hrdinové začali rozpatlávat ve svých vztazích to pro mne ztratilo lesk. Navíc jsem v Craigovi viděl nedávného Bonda, což byla úplně neslučitelná role s tímto filmem. Všechno naštěstí zachraňoval Rhys Ifans - ten si podivínského Jeda střihl se zájmem svým vlastním (toho bych chtěl někdy poznat, jestli je taky tak ztřeštěný, jako ve všech svých rolích)... ()

Cushing

Působivý začátek, napínavý prostředek, zvoraný konec. Opět se ukazuje, že co si může dovolit román, nemůže si dovolit film. Přepis měl být veden úplně jinak. Zklamání a pocit ztraceného času... ()

s.e.p.p odpad!

Nepřitažlivě natočená a amatérsky zrežírovaná adaptace McEwanova románu. Film některé části knížky nechutně překrucuje a snaží se zbytečně přidávat něco navíc, což ale ani za mák nefunguje. ()

NDroo

Skvele obsazeny snimek, ktery je misty vypraven jako ve snu. Uzasnej Rhys Ifans, ackoliv v predloze musi byt jeho postava jeste lepsi. Samtantha Mortonova klasicky bezvadna, ac nemela moc prilezitosti dat to najevo. Za trochu prilis velkou rozvleklost pouze 4*... ()

zsn odpad!

Lásku a posedlost jsem zde ve 100 minutovém filmu postřehla během jeho 5-ti minutové rychlovky díky přetáčení... Absolutně nezáživný film. Craig mi ke svému anglickému původu absolutně nesedí, na mě působí příliš americky, radost z filmu mi nevyvoval ani Bill Nighy. Nuda v Británii. ()

cab

Asi jeden z prvnich film ke kterym nemam, jak smysluplne napsat komentar. Proc? Protoze jsem po skonceni zustal v uzasu z faktu, ze nevim o cem to cele bylo a proc se dej vyvijel smerem, kterym se nemel. Proc (Daniel Craig) tak silel, proc mel strach z lasky, pocitoval vinu z nehody a byl celkove zmateny? Kdo mi to vysvetli? PROSIM LOGICKOU A SMYSLUPLNOU CESTOU. 30% ()

sona123

Rozhodně podivný film. Craig v roli učitele, milence, objekt lásky, svědek nehody, ze které se viní. A my sledujeme, kam jeho postavu posouvají události, ale zejména jeho vlastní emoce, jaký zmatek se v něm odehrává a kam to všechno vede. Stát se může cokoliv. Logika stranou. On to vůbec není špatný film a vlastně by mě zajímala literární předloha - dokážu si představit, že by to šlo zfilmovat jinak - na druhou stranu, nemusí být všechno pecka, která divákem otřese. Takto zůstává Nezničitelná láska velmi otevřená a dává každému prostor k dalším úvahám. ()

Kroupa

Určitě zajímavý kousek ke shlédnutí, nabízí divákovi cosi povědomého, ovšem v poněkud svláštní úpravě. Vina, kterou řeší postavy, je možná spektakulární, ale nabízí se pocit jakési nevyslovitelné viny, kterého je obtížné se zbavit, protože se svým svědomím jsme sami. Určitě filmu chybí stylová vytříbenost, docela mě překvapil přelom v druhé části filmu, ale ani to nebylo tak špatné, jak by se mohlo zdát. No a konec se dá označit za překvapivý. ()

edie sedgwic

Vahala som nad styrmi hviezdickami. Som velkou fanusickou Iana McEwana a aj jeho sfilmovane romany ma zvacsa potesili. Potom som si vsak polozila otazku? Zaposobil na mna film do rovnakej miery ako roman? Odpoved je nie. Vyborni herci, praca s kamerou, rezia atd atd, ale iste momenty vyznievaju ovela lepsie v knihe ako na platne. Osobitnu hviezdicku davam Craigovi, ktory mi opat dokazal, ze vie hrat aj v niecom inom ako v bondovskych srackach. ()

jiri.twist

Film s českým dabingem opravdu kvalitní a hlavně nezvyklý v námětu, někdy mě až proti srsti a jsem rád, že jsem nečetl knihu, která by mě potom při posouzení snímku mohla ovlivnit. Uvidíte známé herecké tváře v hlavních rolích a velmi dobré herecké výkony prakticky všech a připravte se na mírně se stupňující psycho … 6977 ()

Fridecka

Překvapil mě strhující až šokující úvod filmu, s napětím jsem čekala co se ještě hrozného asi stane. Po relativně klidném období se objevil psychicky nemocný muž pronásledující svou domněle milovanou oběť. Na chvíli jsem i podlehla dojmu, že, že jde o nějakou Craigovu paranoiu, halucinaci. Ale o nic takového nešlo. Závěrečné scény byly opět nervy drásající. Filmovému zpracování bych vytknula snad jen těžko uvěřitelnou závěrečnou scénu, kdy představitelka hlavní ženské role leží v tak velké kaluži krve a po tak vážném poranění, že by to v realitě jen stěží přežila...Jinak je film protkaný myšlenkou jak náš život a osud ovlivňují maličkosti a zdánlivě nepodstatné věci. ()

VerenaLord

Milé psychologické drama, ale po velice slibném začátku dojde k naprostému krachu a zbytek již tvoří příšerná pseudopsychologická směť hrůzy, děsu a trapnosti. Ne nadarmo říkám, že dobré knihy není radno zfilmovávat. ()

arkie

Trochu divný film o vine, láske/neláske, šialenstve ... ťažko vlastne povedať o čom. Mňa osobne vyústenie dosť sklamalo, vlastne to s pôvodnou zápletkou súviselo len málo. Bol to však vcelku zaujímavý zážitok vidieť Daniela Craigha skutočne hrať. :) ()

Adiemus

Jeden z nejdivnějších filmů, co jsem viděla. Skvělý začátek, pak se výjimečný příběh nějak zvrtnul a stala se z něj tuctová vyprávěnka o psychopatovi a objektu jeho závislosti. Jen hudba byla konstantní. ()

E lan

Velmi dobrá adaptace povedené příběhu. Ačkoliv Daniel není jeden z mých oblíbenějších herců, tak tato role mu výborně sedla. Celý příběh je svou atmosférou a reálností děsivý, stojí za to ho vidět... ()

Dovlatovka

Asi musíte mít ráda Iana McEwana, aby se Vám líbil tenhle film...já mám a film se mi líbil především po vizuální stránce. Daniel Craig skvělý! ()

Michell, Roger Michell

Michell, Roger Michell

19.07.2006

Zatímco miliony fanoušků nepřemožitelného agenta britské tajné služby s kódovým označením 007 čekají na debut Daniela Craiga v roli Jamese Bonda, který se světu představí v listopadu, producenti nové… (více)