Stopy vraha

The Spreading Ground

Thriller / Krimi / Drama

Kanada / USA, 2000, 100 min

• d-fens

ocenenia : MFF Moskva 2000 - Nominácia na 1. cenu(31.1.2012)

• J.Connor

Parametry a rozpočet TV filmu nemusejí nutně tolik vadit, ale chtělo by to nějaký větší drive. Dennis už zde působí poněkud vyžile a nezaujatě a hlavně už tohle člověk viděl milionkrát, a taky dostkrát v mnohem lepším podání. Právě i kvůli stokrát omleté historce o masovém vrahovi hodnotím mírně pod průměrem. Potěšil Frederic Forrest aka úchylnej nágl z Volného pádu. V ČR vydal na VHS DAVAY.(2.8.2019)

• vegetol.mp

Ve chvíli, kdy má divák šanci vidět thriller, který jako svůj režijní debut natočil kameraman Scottova Vetřelce, vzbuzuje to jisté naděje. Realita je bohužel trochu odlišná. Ne, že by nebyl film zábavný, ale po řemeslné stránce připomíná kterýkoliv rutinní televizní film. To zamrzí, protože Vanlint tu měl kromě režie na starosti i kameru a člověk by tedy čekal, že si s atmosférou víc vyhraje. A možná je taky chyba, že svůj režijní debut natočil až když mu bylo 67. Scénář je sice ambiciózní a snaží se do příběhu kromě pátrání po vrahovi splétat i další dějové linky o korupci a mafii, ale celou dobu jsem měl pocit, že by filmu víc prospělo, kdyby se věnoval jen linii o policejním pátrání. Jinak Hopper a Forrest jsou dobrá dvojka a je vcelku osvěžující vidět na plátně jako hlavní hrdiny dva unavený dědky.(15.8.2016)