Comic Book Superheroes Unmasked (TV film)

Dokumentární

USA, 2003, 90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Dobrý dokument, plný informací o vzniku a vývoji superhrdinského komiksu jako svébytného žánru. Představuje nejznámější autory a jejich díla a ukazuje kontext a dobu, v nichž vznikaly. Jde ale pouze o zjednodušené základní představení žánru laikům. Film končí v roce 2003 uvedením prvního Spider-mana a X-Menů. Bylo by zajímavé dojít až do současnosti a zanalyzovat situaci, kdy Hollywood adaptuje jeden komiks za druhým.(7.10.2012)

Obsahově výborný dokument pro neznalce komiksu a odkojence jejich filmových ztvárnění, jako jsem já. V dokumentu je vysvětleno, za jakých podmínek vznikaly ty nejznámější komiksy a jak jejich hrdinové přežívají až dodnes.(14.8.2014)

Tenhle dokument má v podstatě jen dvě chyby. 1) měla by z něj být delší dokumentární série, která by šla o kousek víc do hloubky. 2) Na to, kolik času je věnováno 40. a 60. letům, jsou devadesátky hodně odbyté - chybí zásadní tituly a namísto nich se jen krátce konstatuje, že se v komiksech častěji objevovaly sexuální a násilné motivy. To je trochu odbytá práce.(18.2.2018)

Zajímavý dokument mapující historické krůčky obrázkového média plného superhrdinů. Všechny zásadní události v kostce, srozumitelné i pro laiky. Kašlete na to, co si o vás pomyslí váš spolužák, máti, děda nebo manželka. Koukejte popadnout nějaký ten barevný komiks s Batmanem či Spider-Manem a začtěte se. Na chvíli vám bude zase deset.(20.2.2015)