Libertin

The Libertine

Libertin

Drama / Historický

Velká Británie, 2004, 114 min

Poslať naňho Robina Williamsa z Dobrého Willa Huntinga. Uvedomil by si, že jeho psychické problémy a egoizmus pochádzajú z nejakej ťažkej príhody z ranného detstva a spoločne by si poplakali. Dôkaz, že v súčasnosti sa do kina nechodí na hviezdy, ale na postavy, triky a sfilmované známe predlohy. Film poslali do kín až po premiére pirátov, aby na Deppovi zarobili...ježišikriste....(23.5.2012)

Prvních 15 minut se nás filmaři snaží upoutat lacinou přehlídkou "sprostých vět"....zběsilá kanonáda sprosťáren sice brzo ustane ale zároveň se ztrácí i tempo a zajímavost příběhu.....Zápletka je taková nějáká všelijaká a mě osobně nebavilo dvě hodiny koukat na věčně ožralého provokatéra,jehož provokace neměla žáden hlubší smysl..Navíc je všechno pořád ponořené do tmy a snímáno hodně hrubozrně-trochu mi to připadalo,jako,že se tvůrci snaží schovat ve tmě a mlze všechny nedostatky........Popravdě,kdyby si hlavní postavu střihnul někdo méně kvalitní než depp -byl by film totální a nudná katastrofa.(20.4.2010)

Film s obrovským potenciálem který bohužel místy zadupal do země nezkušený režisér Laurence Dunmore, skoro až žasnete, že někdo takový dostane k dispozici tak náročný film, jak výpravou, tak hereckým vedením.Sexuální podtext je místy skoro až přehnaný, ale možná právě to dělá film asi nejvíce zajímavým, protože film jako takový nemá moc silný příběh ani emoce a celkově postrádá příběhově hlubší význam, což je vina hlavně režiséra.Ovšem dialogy jsou lahůdkové a Johny Depp hraje jako vždycky naprosto famózně,Libertin je takovým béčkem v poli historických filmů, nedokáže vás strhnout výpravou, bitvami ani příběhem plném intrik či zrady, Libertin vás zaujme komediální stránkou, nabušenými hláskami a skvělým Johnym Deppem. ,,Jsem čuramedán, hrát malou Klitoris je pod mou úroveň´´ :D 69%.(3.10.2014)

• Mi Nü-Chai

Příběh Johna Wilmota, hraběte z Rochesteru, údajně svobodomyslné, talentované a dekadentní "rock'n'rollové" hvězdy své doby. Píši údajně, jelikož z celého filmu onen talent poznat nebyl. Hrabě prý psal geniální divadelní hry a poémy, ve filmu ovšem byly bohužel zredukovány na několik oplzlých výtahů z básní a předvedení jeho nejordinérnější hry, ostatní umělecká činnost blíže popsána nebyla. Po celou dobu se jevil jako neustále opilé, vulgární a vilné hovado, tedy nejevil - toto byly pouze jediné jeho projevy, jelikož Johnny Depp v hlavní roli hrál pouze Johnnyho Deppa, o pana Wilmota jsem celý film ani nezavadila pohledem. Vlastně kompletní herecký ansábl nepřevedl (až na - a to jen tak tak - Johna Malkoviche v roli Charlese II.) uvěřitelný výkon. Samantha Morton v roli Elisabeth Barry působila neschopně a příšerně přehrávala, Rosamund Pike coby Rochesterova žena byla zase mdlá a nevýrazná....chyba bude asi i ve více než špatně napsaném scénáři a tom, že režisér byl debutant, ale přece jen bych od zkušených herců očekávala alespoň něco vic. Film od druhé půle nudil k uzívání a posledních cca 15-20 minut bylo vskutku otravných. Jediné, co na něm mohu hodnotit kladně, jsou hezké kostýmy a věčně zamlžená a bahnitá Anglie, což je na snímek, který se tváří jako filosofické veledílo plné dechberoucích výkonů, opravdu velmi málo. Btw. ještě ke všemu v kině jely neskutečně špatné titulky. To si nemohou dovolit najmout na oficiální český překlad promítaný v kinech lepšího překladatele, či co?(11.6.2006)

Mimoriadne hustý film, postavený na brilantných dialógoch (niet sa čo čudovať, je to podľa divadelnej hry), famóznych hereckých výkonoch (hlavne Depp, Mortonka a Pikeová, ale ani Malkovich a Hollander sa nestratia) a vynikajúcej dobovej atmosfére (človek sa pri sledovaní tej špiny, blata a v hovnách ryjúcich prasiat, všetko cez hnusný šedozelený filter, až bojí, že chytí svrab). Ako tu niektorí tvrdia, že to bolo nudné a studené, mňa to presne naopak fascinovalo svojou šťavnatosťou. Ale keď sa človek živí písaným slovom, tak ho tak skvostne napísaný kus hádam ani nemôže neuchvátiť.(18.7.2007)

• - Po úspěchu filmu Piráti z Karibiku – Truhla mrtvého muže (r. Gore Verbinsky) v kinech se DVD s Libertin rázem dostalo v USA do první desítky v žebříčku půjčování. Jméno Johnny Depp se totiž stalo nejúspěšnější značkou roku. (imro)

• - Film se natáčel jenom 45 dní. (HappySmile)

• - John Malkovich, Lianne Halfon a Russell Smith domlouvali s Johnnym Deppem natáčení filmu už v roce 1996, ale různé finanční problémy zdržely výrobu filmu na několik let. (HappySmile)