Libertin

The Libertine

Drama / Historický

Velká Británie, 2004, 114 min

• Superpero

Zdá se mi, že hlavním účelem tohoto filmu je nepřetržitě nudit. Scénář se topí v nabubřelých dialozích o ničem a pod tím vším se skrývá naprostá příběhová prázdnota. Johnny Depp se tam může exhibovat sebelépe, jenže je to na prd, když mi jsou všechny postavy naprosto putna. Nejmileji mě překvapila Rosamund Pike, i když má málo prostoru. Samantha Morton to zahrála dobře, ale nelíbí se mi vzhledově a Malkovich měl pro změnu debilní nos. Ještě mohu pochválit kameru, to byl opravdu kus dobře odvedené práce, zato pana režiséra bych připoutal a pouštěl bych mu tenhle film ve smyčce, dokud by nezemřel nudou. Mě se to málem povedlo po jednom zhlédnutí.(11.9.2006)

• katasta

Po přečtení hodnocení na Libertin, jsem od něj nečekala nic extra, ale pořád jsem si říkala: hraje tam přece Johnny Depp, nemůže to být zase až tak hrozný...bohužel, ani výkon Johnnyho tento film nemohl ani trochu zachránit. Scénář je pitomej a některé herecké výkony taky za nic moc nestojí a to nejhezčí na filmu je možná až tak konečná píseň. Byla bych ráda alespoň za to, kdybych mohla říct, že sem byla, třeba jen trošičku, zhnusená, ale tomu filmu se nepovedlo ani toto.(24.6.2008)

Poslať naňho Robina Williamsa z Dobrého Willa Huntinga. Uvedomil by si, že jeho psychické problémy a egoizmus pochádzajú z nejakej ťažkej príhody z ranného detstva a spoločne by si poplakali. Dôkaz, že v súčasnosti sa do kina nechodí na hviezdy, ale na postavy, triky a sfilmované známe predlohy. Film poslali do kín až po premiére pirátov, aby na Deppovi zarobili...ježišikriste....(23.5.2012)

Johnny Depp je geniálny fenomenálny herec, ktorý zahrá všetko! To je neodškriepiteľný fakt, otázka je ako by vyzeral film bez jeho účasti...Pre mňa je Libertine dekadentná, mierne perverzná a vysoko umelecká skvelo natočená chuťovka z čias kedy pojem morálka bol absurdný.Ale aj tak Quills mierne vedie:)(31.8.2006)

John Wilmot byl určitě ve svý době hodně kontroverzní osoba, ale tenhle film to myslim moc dobře nevystihl, sprostých slov a sexuálních narážek se tu najde dostatek, ale příběh nám v podstatě nic čim se Wilmot vychloubá neukáže. Je tu opravdu jen málo prvků, které odkzují na jeho bouřlivý život, snad jediný trošku větší pozdvižení způsobí Wilmot svojí hrou pro krále, ale stejně jsem se s přibývajícím časem nezbavil dojmu, že mě to začíná nudit, pak sice režisér s účelem zrychlit film přeskočí nějaký události v ději, jenže tim zapříčiní spoustu otázek, které nejsou do konce vysvětleny a hlavně to dost zamotá a divák pak přesně neví co se vlastně stalo, tohle všechno nemůže zachránit ani zase vynikající Johnny Depp. Ten odvedl maximum, ale Dunmore z postavy Wilmota a jeho životního příběhu určitě nedostal všechno co se dalo(7.5.2006)

• - Dva týdny před natáčením přišel Libertin o třetinu svého rozpočtu. Na vině byly změny v britském systému daní. (Karlos80)

• - Skoro celý film byl natáčen ručně drženou kamerou. Nejlépe si toho můžete všimnout u konce filmu ve scéně v soudní síni, při pohledu na hraběte z Rochesteru, když obhajuje nástupnictví králova bratra, tato scéna však tak byla natočna schválně. (HappySmile)

• - Tvůrci z filmu nakonec vystřihli scénu, kde se Johnny Depp a Rupert Friend políbí. (HappySmile)