Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když byl Edward Carnby malé dítě, tak na něm doktor Lionel Hudgens prováděl, podobně jako na dalších 19 dětech z malého sirotčince, své pokusy, při kterých chtěl spojit člověka z pradávným netvorem, který měl na svědomí vyhubení tehdejší civilizace - Abkaniů. Carnbymu se však podařilo uprchnout, takže pokus nebyl dokončen. Pracoval ve vládní jednotce 713, která měla na starost výzkum paranormálních jevů. Jednotka však byla zrušena a Carnby dostal vyhazov. Nyní se však na světě začínají objevovat pradávné artefakty, které vyrobila abkanská civilizace, a které dokáží přitahovat pozornost nestvůr. Carnby tuší nebezpečí a začíná, za pomoci odbornice na artefakty Aline Cedrac, jednat. Proti nim se však staví jak nestvůry, které dokáže Hudgens částečně ovládat, tak i jednotka 713, která nyní pracuje pod vedením samolibého kapitána Richardse. Bitva o přežití naší civilizace začíná. (Isherwood)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (311)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Přežít se to dá, nicméně hlouposti má Boll na rozdávání. Kam se člověk podívá, tam to skřípe. Akce je špatná, technicky neskutečně proměnlivé, dějově roztříštěné a nepřehledné, napětí prakticky žádné a celé to v podstatě připomíná čistokrevnou televizní projekci. Co si od tohoto paskvilu tvůrci slibovali je mi záhada, nicméně propadák je to zasloužený. Slater postrádá tolik potřebné charisma a i když je Tara Ried vcelku rajcovní, herecky je na tom dost prachbídně. Nejhorší je však fakt, že se to celé tváří jako smrtelně vážný akčňák a přitom je to vlastně naprosto opačně. Skutečně těžko koukatelná záležitost a doporučuji jen v případě extra velkého pocitu nudy. ()

Djkoma odpad!

všechny recenze uživatele

Já si netroufnu na světě moc věcí, ale vim, že jsem lepší režisér než tady pan Uwe Boll. Proč tomuhle z-etkovému režisérovi někdo dává peníze na filmy? To můžou dát rovnou mě a já si za to něco pořádnýho koupím a nebo natočím s partou kamaradů taky film. Kvalitou možná i lepší. PS: když už má někdo ve filmu Taru Reid proč ji pořádně neukáže? :D vtip ;-) ()

Reklama

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Ufff, no co dodat, že ? :) Jmenovat se to třeba.."Xenomes unleashed" tak tomu dám 3*...ale takhle ? House of the dead ode mě 3* dostal, bo se celkem solidně držel konceptu hry a taky měl spád, ale tohle prostě NENÍ Alone in the dark....je to všechno jen TO NE !!! Fanoušci série (takže i já) budou Uweho a tenhle film dosmrti proklínat...kdyby ten natvrdlej němčour vzal první verzi scénáře, tak by to dopadlo o hodně líp. Navíc ta jeho automobilová honička, kterou do filmu vyloženě chtěl, je dosti sračkoidní. Pokud chtěl Uwe natočit film s velkým množstvím akce, vojáků a CGI monster, tak proč se to (doprdele) muselo jmenovat Alone in the dark....sakra je tam to slovíčko "Alone"...pokud se nemýlím, tak to znamená "Sám"...a pokud vím, tak v celé herní sérii (krom 4.dílu) se Edward pohybuje SÁM (+ samozřejmě nějaké monstra...ale nejsou jich kvanta)v NOCI na nějakém OPUŠTĚNÉM místě. Pokud jste film viděli, tak už víte o čem mluvím. Takže, pro ty, kteří film ještě neviděli....pokud jste fanoušci - nedívejte se na to (!!!). Pokud se řadíte mezi ty, kteří hru nehráli a nikdy o ní neslyšeli...a pokud se vám líbí akce a hodně emzáků, tak se na to klidně podívejte a bude se vám to líbit. Jen se bojím, jak dopadne Bloodrayne, jelikož podle traileru to vypadalo fakt "záživně." A Far cry....ajajajaj. Ale to uvidím později, takže nezbývá mi nic jiného, než doufat :) ()

Dexter1 

všechny recenze uživatele

Druhý film, ktorý som mal možnosť od Uweho videť. Je neuveriteľné ako sa človek bez talentu a nadania dokáže obklopiť celkom dobrými hercami a dostať k peniazom. Tento nemecký hrdina je pre mňa veľmi inšpiratívny, lebo stále pracuje aj napriek kritikám svojich filmov. Čo sa týka tohto filmu, tak je tu nadupaný soundtrack, akčné scény pochybnej kvality, milostná scéna pri ktorej si pripadáte ako sám v temnote, husté hlášky a logické kixy. Dlho sa mi nestalo, že som film pozeral na tak veľa krát(vždy sa mi pri ňom podarilo zaspať). Musím ale spomenúť jeden dialóg: "Potrebujem od teba nejaké informácie o tom." - "Čože? Veď vieš čo sú to za ľudia, oni ma za to kľudne zabijú. Hneď sa ti na to pozriem.". Ale aj tak Uwe má vo svojich filmoch isté čaro, ktoré ma núti aby som si pozrel nejaký ďalší jeho film. Je to proste len nepochopený umelec, ktorého raz chcem pochopiť. ()

Sobis87 odpad!

všechny recenze uživatele

Jako většinu Bollových filmů jsem tuhle sra*ku nedokázal dokoukat do konce a jsem si jistý, že jsem o nic nepřišel. Je to asi tak stejná zábava, jako když jsem se jako dítě díval kamarádovi přes rameno, když na pouti hrál nějakou automatovou mlátičku - primitivním příběhem jsme se vždycky rychle proklikali, abysme co nejdřív mohli zrubat nějakýho toho zmetka, oproti tomuhle filmu nás tenkrát ta rubanice ale dost bavila. 10% ()

Galerie (15)

Zajímavosti (12)

  • Scény z filmu použila kapela Nightwish ve videoklipu ke své skladbě "Wish I Had an Angel". (Mandalorian)
  • Po přečtení scénáře producenti uvolnili Uwe Bollovi dalších deset milionů dolarů, které padly na zvláštní efekty. (akisha)
  • Natáčení probíhalo v Kanadě, konkrétně v Québecu, Britské Kolumbii, Novém Skotsku a ve filmovém studiu ve Vancouveru. (Terva)

Související novinky

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

26.07.2007

Na pokračování úspěšných filmů jsme si tak nějak zvykli, ale točit pokračování filmu, který se stal opravdovým propadákem, který má auru jednoho z nejhorších filmů desetiletí a který natočil režisér… (více)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (více)

Reklama

Reklama