Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když byl Edward Carnby malé dítě, tak na něm doktor Lionel Hudgens prováděl, podobně jako na dalších 19 dětech z malého sirotčince, své pokusy, při kterých chtěl spojit člověka z pradávným netvorem, který měl na svědomí vyhubení tehdejší civilizace - Abkaniů. Carnbymu se však podařilo uprchnout, takže pokus nebyl dokončen. Pracoval ve vládní jednotce 713, která měla na starost výzkum paranormálních jevů. Jednotka však byla zrušena a Carnby dostal vyhazov. Nyní se však na světě začínají objevovat pradávné artefakty, které vyrobila abkanská civilizace, a které dokáží přitahovat pozornost nestvůr. Carnby tuší nebezpečí a začíná, za pomoci odbornice na artefakty Aline Cedrac, jednat. Proti nim se však staví jak nestvůry, které dokáže Hudgens částečně ovládat, tak i jednotka 713, která nyní pracuje pod vedením samolibého kapitána Richardse. Bitva o přežití naší civilizace začíná. (Isherwood)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (314)

Tom Hardy odpad!

všechny recenze uživatele

V podstatě Uwemu závidím. Má k dispozici slušné herce, solidní rozpočet a nemalé kvantum technických hračiček, ke kterým se většinou člověk dostane akorát tak, že pracuje pro armádu (případně jí něčím hodně vytočil). A je až k neuvěření, jak to Uwe neumí využít. Ano, scénář je béčko nejbéčkovější, ale z podobných hovadin už vzešel nejeden slušný snímek (pokud mluvíme o atmosférickém běsnění). Sám v temnotě je však neuvěřitelně nudný, nezáživný a roztahaný film. Co taky čekat od filmu, ve kterém paradoxně nikdy nikdo neuvízne „sám v temnotě“… ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem se k tomuto filmu dostal. Uwe Boll totiž v té době, co tenhle film vznikl začínal dostávat post režiséra sračkáře a trvalo nějakou chvíli než se probil alespoň na místo, kdy točí už vcelku schopné filmy. Pamatuju si z dřívějších, že za hovno stála hlavně ta jeho stylová kamera, ale kupodivu jsem se divil, když jsem jí tady vůbec neobjevil, ba naopak, vcelku jsem se na ten film zadíval a zase mi to tak strašný nepřišlo. Je to teda píčovina jak Brno, ale tahle píčovina má alespoň štýl..nemůžete jí upřít, že by se nedržela hry, i když jediný co tomu filmu chybí je ten strach, a to je co se týče série Alone in the Dark docela zásadní problém. ()

Reklama

Adrian odpad!

všechny recenze uživatele

Nie je to čistý odpad, skor 0,5* a to z nasledujúcich dôvodov: 1) pozitívum je to, že Uwe režisérsky "dozrieva", i keď oproti House of Dead ide sotva o promilový progres, žiaľ neuveriteľne nudný 2) začínam sa vážne zamýšlať nad tým, že to čo pre našu generáciu filmových maniakov znamená Ed Wood, tak možno pre generácie nasledujúce bude znamenať Uwe ... :-) ()

Djkoma odpad!

všechny recenze uživatele

Já si netroufnu na světě moc věcí, ale vim, že jsem lepší režisér než tady pan Uwe Boll. Proč tomuhle z-etkovému režisérovi někdo dává peníze na filmy? To můžou dát rovnou mě a já si za to něco pořádnýho koupím a nebo natočím s partou kamaradů taky film. Kvalitou možná i lepší. PS: když už má někdo ve filmu Taru Reid proč ji pořádně neukáže? :D vtip ;-) ()

kOCOUR odpad!

všechny recenze uživatele

Nekoukatelná a totálně chaotická arkáda bez koulí, která svou tupostí aspiruje na usazení na tom nejhlubším kinematografickém dně. Uwe Boll si zadělává na titul hovado století a pokud ho někdo hodně rychle nezakope six feet under, pravděpodobně mu samotnému nikdy nedocvakne, že točí ty největší sračky pod sluncem. Přesto vidím pokrok! AitD je režijně i scenáristicky zhruba o 2% lepší než House of the Dead. Ale bohužel to stále nestačí ani na půl hvězdičky. Uf. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (12)

  • Německá nahrávací společnost Nuclear Blast zaplatila 30 000 amerických dolarů, aby se její kapely mohly podílet na filmovém soundtracku. (Dreadd)
  • Po přečtení scénáře producenti uvolnili Uwe Bollovi dalších deset milionů dolarů, které padly na zvláštní efekty. (akisha)
  • Všechna speciální brnění jsou ve skutečnosti painballové chrániče. (akisha)

Související novinky

Trošku sám v temnotě

Trošku sám v temnotě

25.07.2007

Na pokračování úspěšných filmů jsme si tak nějak zvykli, ale točit pokračování filmu, který se stal opravdovým propadákem, který má auru jednoho z nejhorších filmů desetiletí a který natočil režisér…

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne…

Reklama

Reklama