Sám v temnotě

Sám v temnote

Horor / Thriller / Akční

Kanada / Německo / USA, 2005, 96 min

• akisha

Moje první setkání s Bollem probíhalo tak, že jsem čekala hrůzu a stejně se divila, jak strašně špatný to nakonec bylo. Na jednu stranu je k nevíře, jak dokonale se Bollovi podařilo zmršit scénář, režii, hudební doprovod a vybrat za herce takový slizouny. Nechci křivdit Dorffovi, ten byl fajn, ale filmem prošuměl a jeho postava vlastně neměla vůbec smysl. Vrcholem je neskutečně směšná střelba z různejch úhlů (kdyby někdo chtěl natočit na akční scénu parodii, udělal by to takhle), kdy jsou vidět jen střelci se zbraněma ze kterejch to zběsile bliká a do toho hraje tvrdá hudba. Když si to Slater s Tarou rozdávají, jsou Slaterovi vidět trenky, takže nechápu Tařinu rozkoš. Alespoň kdyby ty příšery byly víc vidět, bylo by lepší dívat se na ně, než na cokoliv jinýho. Po tomhle měla slavná anti-bollovská petice můj hlas jasný.(29.5.2006)

• Adrian

Nie je to čistý odpad, skor 0,5* a to z nasledujúcich dôvodov: 1) pozitívum je to, že Uwe režisérsky "dozrieva", i keď oproti House of Dead ide sotva o promilový progres, žiaľ neuveriteľne nudný 2) začínam sa vážne zamýšlať nad tým, že to čo pre našu generáciu filmových maniakov znamená Ed Wood, tak možno pre generácie nasledujúce bude znamenať Uwe ... :-)(12.3.2005)

• Dexter1

Druhý film, ktorý som mal možnosť od Uweho videť. Je neuveriteľné ako sa človek bez talentu a nadania dokáže obklopiť celkom dobrými hercami a dostať k peniazom. Tento nemecký hrdina je pre mňa veľmi inšpiratívny, lebo stále pracuje aj napriek kritikám svojich filmov. Čo sa týka tohto filmu, tak je tu nadupaný soundtrack, akčné scény pochybnej kvality, milostná scéna pri ktorej si pripadáte ako sám v temnote, husté hlášky a logické kixy. Dlho sa mi nestalo, že som film pozeral na tak veľa krát(vždy sa mi pri ňom podarilo zaspať). Musím ale spomenúť jeden dialóg: "Potrebujem od teba nejaké informácie o tom." - "Čože? Veď vieš čo sú to za ľudia, oni ma za to kľudne zabijú. Hneď sa ti na to pozriem.". Ale aj tak Uwe má vo svojich filmoch isté čaro, ktoré ma núti aby som si pozrel nejaký ďalší jeho film. Je to proste len nepochopený umelec, ktorého raz chcem pochopiť.(10.4.2009)

• Bauer

No teda, že to bude až takováhle kravina, tak to jsem opravdu nečekal. Dokonce i lituju těch 90 minut, co jsem s tím ztrávil, protože 90 minut jsem mohl ztrávit nějak lépe. Snad i kydat hnůj by bylo lepší, než tohle. Alone in the dark je celkem dobrá a ve světě známá hra, ale o filmu se nedá říct to samé. Debilní scénář. Příběh idiotský. Příšerně natočené akční scény a dost často nepřehledné. A úplně nejlepší je, jak si to hraje na parádní akční film, který tady nejlépe ještě nebyl. Ale je to tak!! Takhle debilní akční film jsem tedy vážně neviděl. Herecké obsazení taky hrůzostrašné. Christian Slater mi sednul snad jen v Operace: Zlomený šíp, ale dal si u mně ani neškrtl. Nemá charisma a jeho výkon je hrozný. To samé Tara Reid u které nepomůže ani to, že je celkem rajcovní. A borec z Bladea Stephen Dorff? Nebudu radši ani psát. Takže herecké výkony nulové, jako všechno v tomto filmu. Pokud bych měl ukázat na hovado, tak bych zcela jistě ukázal na Uwe Bolla, protože podělá na co šáhne. Škoda, že režíruje i další herní adaptaci Far Cry, jelikož pokud to bude podobného, jako je Alone in the dark, tak Bůh s náma!(27.7.2008)

• Kaka

Přežít se to dá, nicméně hlouposti má Boll na rozdávání. Kam se člověk podívá, tam to skřípe. Akce je špatná, technicky neskutečně proměnlivé, dějově roztříštěné a nepřehledné, napětí prakticky žádné a celé to v podstatě připomíná čistokrevnou televizní projekci. Co si od tohoto paskvilu tvůrci slibovali je mi záhada, nicméně propadák je to zasloužený. Slater postrádá tolik potřebné charisma a i když je Tara Ried vcelku rajcovní, herecky je na tom dost prachbídně. Nejhorší je však fakt, že se to celé tváří jako smrtelně vážný akčňák a přitom je to vlastně naprosto opačně. Skutečně těžko koukatelná záležitost a doporučuji jen v případě extra velkého pocitu nudy.(25.10.2006)

• Tara Reid

• - Německá nahrávací společnost Nuclear Blast zaplatila 30 000 amerických dolarů, aby se její kapely mohly podílet na filmovém soundtracku. (Dreadd)

• - Úvodní vysvětlovací text byl přidán po několika zkušebních projekcích, protože diváci byli příběhem zmateni. (akisha)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 2. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)