Sám v temnotě

Sám v temnote

Horor / Thriller / Akční

Kanada / Německo / USA, 2005, 96 min

• Rex Mundi

K filmu som prišla asi v polovici a chvíľu "sondovala terén", kým som pochopila, na čo sa dívam - a všetko to seba krásne zapadlo, keď som sa postupne dozvedela, že to je podľa počítačovej hry a že to má na svedomí veleslávny Uwe Boll - bez inšpirácie počítačovou hrou sa ťažko dá "stvoriť" scenár plný sprostostí navŕšených ako (prepytujem) kôpka hovén. Vyvražďovacie počítačové hry sú proste o tom, že hrdina ide a stretáva všetko možné, čo musí vyhladiť - ale skúste to namačkať do filmu a je z toho grcka. No a s Uwe Bollom je jasné, ako to celé bude vyzerať. Znechutenie z obsahu nádherne dopĺňa Tara Reid, ktorú som celý čas videla iba s dvoma výrazmi - dôležito sa tváriace vypleštené kukadlá a striedavo zavreté alebo otvorené ústa. Nepáčila by sa mi ani utopená v piňacolade, ale takto je to hotová tragédia.(1.10.2007)

• Avalon820

Uwe Boll to vůbec nemá lehké. Pro své filmové adaptace her je nechvalně znám a předsudky se kolem něho vznáší jako mlha na skotských blatech - nemusí padnout ani jediná klapka a už všichni vědí, že to bude průšvih. Ale ruku na srdce - je on opravdu tak špatný, nebo diváci tak alergičtí? Toť dobrá otázka, ale za sebe mohu s klidným srdcem říct, že předsudky netrpím. Ano, uznávám, že když tolik kritiků řekne, že je to propadák, tak asi žádná pecka vskutku nebude, ale když jsou takto hodnoceny všechny jeho filmy, pak je nejspíš něco shnilého v klubu kinematografickém... Toť teorie. Praxe? Alone in the Dark je propadákem na celé čáře, předsudky, nepředsudky. Bohužel.(20.12.2010)

• Dudek

Upřímně, Uwe to nemá jednoduché. Většina jeho projektů je sledována s odporem a každý jeho film je odsouzen ještě dříve než jej kdo mohl vidět. Přitom zase tak příšerný není. Stačí se podívat na Alone in the Dark. Je sice vidět, že Uwe se nebojí vypujčit si režijní postupy z jiných filmů a v podstatě kopírovat kde se dá, na druhou stranu stvořil de facto docela sledovatlený film. Jeho největším problémem je, že s hrou samotnou nemá vůbec nic společného. Uwe není rozený vypravěč a Alone in the Dark není žádná bomba, působí v podstatě podivně a nemá pořádné čím zapůsobit. Snaží se být übercool, ale příliš se mu to nedaří. Černé oblečky, pláště, tma, střelba a výbuchy dnes už přeci jen ke kvalitce nestačí. Přesto se však tomuto snímku nedá upřít jistá řemeslná kvalita a hlavně výborný Stephen Dorff, který je správným nečernobílým týpkem, který táhne děj kupředu a je mnohem zábavnější než hlavní hrdina v podání vyvalého Slatera.(26.3.2005)

Nebudu tu jako ostatni mavat odpadem ze dvou duvodu. Hru sem nehral, ani poradne nevim, o cem je, tudiz jestli to je verna adaptace nebo to hru kurvi fakt netusim. A ze tu je jako reziser Boll sice znamena jistou ostrazitost, ale nemam vymyslenej desne vtipnej komentar, jak to zase Uwe zmrdal uz pred zacatkem filmu, jako nejspis vetsina lidi tady. Me to proste prislo jako docela solidni akcne-hororovy becko, kde se akce rozjede prakticky ze zacatku a i kdyz to nejdriv neni nic moc, postupne se z toho stane docela solidni rezba. Urcita atmosfera se tomu neda uprit, na becko v pohode pribeh, triky na uchazejici urovni a herci sice nic moc nehrajici, ale Slater docela sympatickej frajer. Proste tech 90 minut jsem se vcelku bavil a o spouste scen bych rek, ze jsou natoceny dost dobre.(26.9.2009)

• Hellblazer

Tak Uwe skutočne nie je dobrý režisér. Ako je už zvykom scenár nám chýba, čo by až tak nevadilo keby to bolo zábavné, lenže nie je a je to skôr nuda. Ale uvidíte vrtuľníky, hummere a príšery ktoré sa nepodobajú ničomu čo ste doteraz videli ( nuž originalitou zrovna neoplývajú ). Dať ale odpad je absolútne nelogické, ale rozumiem módnej vlne, Uwe si však zaslúži aspoň dve. Keby bol film kratší tak neváham ani chvíľu a dávam viac.(23.5.2006)

• - Scény z filmu použila kapela Nightwish ve videoklipu ke své skladbě "Wish I Had an Angel". (Mandalorian)

• - Úvodní vysvětlovací text byl přidán po několika zkušebních projekcích, protože diváci byli příběhem zmateni. (akisha)

• - Německá nahrávací společnost Nuclear Blast zaplatila 30 000 amerických dolarů, aby se její kapely mohly podílet na filmovém soundtracku. (Dreadd)