Sám v temnotě

Sám v temnote

Horor / Thriller / Akční

Kanada / Německo / USA, 2005, 96 min

• Kaka

Přežít se to dá, nicméně hlouposti má Boll na rozdávání. Kam se člověk podívá, tam to skřípe. Akce je špatná, technicky neskutečně proměnlivé, dějově roztříštěné a nepřehledné, napětí prakticky žádné a celé to v podstatě připomíná čistokrevnou televizní projekci. Co si od tohoto paskvilu tvůrci slibovali je mi záhada, nicméně propadák je to zasloužený. Slater postrádá tolik potřebné charisma a i když je Tara Ried vcelku rajcovní, herecky je na tom dost prachbídně. Nejhorší je však fakt, že se to celé tváří jako smrtelně vážný akčňák a přitom je to vlastně naprosto opačně. Skutečně těžko koukatelná záležitost a doporučuji jen v případě extra velkého pocitu nudy.(25.10.2006)

• Dudek

Upřímně, Uwe to nemá jednoduché. Většina jeho projektů je sledována s odporem a každý jeho film je odsouzen ještě dříve než jej kdo mohl vidět. Přitom zase tak příšerný není. Stačí se podívat na Alone in the Dark. Je sice vidět, že Uwe se nebojí vypujčit si režijní postupy z jiných filmů a v podstatě kopírovat kde se dá, na druhou stranu stvořil de facto docela sledovatlený film. Jeho největším problémem je, že s hrou samotnou nemá vůbec nic společného. Uwe není rozený vypravěč a Alone in the Dark není žádná bomba, působí v podstatě podivně a nemá pořádné čím zapůsobit. Snaží se být übercool, ale příliš se mu to nedaří. Černé oblečky, pláště, tma, střelba a výbuchy dnes už přeci jen ke kvalitce nestačí. Přesto se však tomuto snímku nedá upřít jistá řemeslná kvalita a hlavně výborný Stephen Dorff, který je správným nečernobílým týpkem, který táhne děj kupředu a je mnohem zábavnější než hlavní hrdina v podání vyvalého Slatera.(26.3.2005)

Nemám stejný názor jako ostatní, a tento snímek dle mého lidé hodně podhodnocují. Důvod? Težko říci zda je to proto, že tam hraje Christian Slater nebo proto, že se lidem nezdá ta možnost obyvatel v jádru naší Planety. Jinak hezký apokalyptický snímek ne nepodobný filmu Residen evil. Že by to byl Boll ?(9.4.2009)

• Nick Tow

Súhlasím s Obitusom. Keďže je v móde kopať do Bolla a nezmyselne pitvať aj veci, ktoré sa iným odpúšťajú, jeho film sa automaticky ocitol v čiernom políčku... Ako keby nebolo na svete dosť iných filmov, kde sú počítačové príšery skôr na zasmiatie, kde je príbeh originálny asi ako tričko Puma od Vietnamca a kde sa filmárskym prehmatom medze nekladú. Pre mňa typický "dvojhviezdičkový" film.(20.8.2006)

• Lavran

Uwe Boll je buďto je zneuznaný génius, který stále čeká na svou příležitost nebo (což je pravděpodobnější) totální packal - a vice versa. Neschopnost smysluplně odvyprávět nejhorší příběh z nejhorších, neschopnost gradace, neschopnost při práci s osvětlením, hudbou, herci, nulová snaha maskovat okaté vykrádáním (eklektik je pro něj příliš vznešené označení), neschopnost sestavit akční scénu, dokonce neschopnost dostát příslibu v názvu - to je jen chabý výčet zažitých světobollných standardů, které tvoří jeho snadno rozpoznatelné režijní "auteurství". Kdybych řekl: "Tenhle film je špatný," budu tím Uwemu hodně lichotit, ačkoli (!) i zlí jazykové tvrdí, že od minula lze vystopovat nenápadnou evoluci (za současného tempa by se mohl do deseti let vyškrábat do kategorie shovívavého "téčka"). Protože by deskripce jednotlivých "must see" a "k pokukání" zabrala příliš mnoho prostoru, poznamenám, že epileptická scéna z muzea - s průměrnou frekvencí střihu 0,1 sekundy - zastiňuje i takové pochutiny, jako nechtěné parodování lidské sexuality v napodobenině postelové scény. Ke scénáři a hereckým výkonům se z etických důvodů odmítám veřejně vyjádřovat! :)(7.9.2008)

• - Všechna speciální brnění jsou ve skutečnosti painballové chrániče. (akisha)

• - Natáčení probíhalo v Kanadě, konkrétně v Québecu, Britské Kolumbii, Novém Skotsku a ve filmovém studiu ve Vancouveru. (Terva)

• - Po přečtení scénáře producenti uvolnili Uwe Bollovi dalších deset milionů dolarů, které padly na zvláštní efekty. (akisha)