Krvavé stopy

Shallow Ground

Krvavé stopy

Horor / Thriller

USA, 2004, 93 min

Film s největší spotřebou rozmixovaného jahodového pyré za posledních deset let (až na Srpski film,kde to samozřejmě byla krev opravdová). Že by se mi při sledování tohoto dílka zrovna kloubily klouby,samovolně se trhaly nechty,či snad že bych vrhal (střeva),to sice né,ale zdatně mě zastoupili protagonisté tady toho.(22.9.2010)

Za všechno se musí platit a před vinou nakonec nikdo neuteče... Tak tak. "Náš osud je i Váš..." No, můj názor nemusí být i Váš, protože já si nemyslím, že nízkorozpočtový musí nutně znamenat to, co si alespoň já představuju pod pojmem >béčkový< . Tenhle malý film má totiž své nesporné kvality a sugestivní atmosféru, plnou krve a nadpřirozena, pro svoji dějovou strukturu ovšem vyžaduje jistou vnímavost a plné soustředění... - - - P.S. Neodbytně mě začíná tížit vidění, že po tomhle filmu příjde >dvojka< ... :-)(28.5.2006)

• Phobia

V lesích kolem Vidlákova se ztrácejí lidi a tak má místní šerif a jeho parta pohůnků o zábavu postaráno. Zvláště poté, co k problémům s pohřešovanými přibude ještě jeden mladý exhibicionista s velmi vážnou poruchou srážlivosti krve. Celý film (tedy tu část, než jsem usnula) pobíhají strážci zákona jak bezhlavá kuřata, z hemofilika-nudisty prýští tělní tekutiny a odpudivé blikající vize, do toho se motá vrah a jeho oběti... a mě nezbývá, než tenhle nízkorozpočtový horůrek označit za režijně nezvládnutý maglajz s přizabitým potenciálem a místy humorným scénářem. Hvězdičku za vcelku atmosférické exteriéry a hvězdičku za snahu pro všechny, s výjimkou střihače a režiséra. 39%(2.8.2011)

Zajímavé béčko, které chvílemi má atmosféru podobnou Evil deadu. Některé zvraty jsou prapodivné, vyústění taky. Ale je to film, u něhož neodhadnete, co se stane v příští minutě a čekáte, co se z toho vyklube, i když se z toho vyklube blábol. Takže z pohledu nápadů určitě nadstandart. Nevýrazné toporné herecké výkony k béčkům patří. Fandům béčkových hororů určitě doporučuju.(20.5.2006)

• Olík

V malém ospalém městečku (jak příznačné pro béčkové horory) se zničehonic na prahu policejní stanice objeví neznámý mladík, na němž je v celku problém najít místo, které není pokryté krví. Skutečnost se má tak, že jeho náhlý příchod souvisí s rok starou brutální vraždou. No horor, neřekl bych - spíš takový lehce mysteriózní thriller, v kterém se s každým litrem krve, který přidají tvůrci k dobru, vytrácí pointa více do ztracena. Nu což, další béčko do sbírky, ale ke cti mu jest, že s celkem originální zápletkou.(15.4.2011)

• - Film bol natáčaný v okolí Los Angeles. Konkrétne na miestach Topanga Canyon, San Gabriel Damn a Sanna Ranch. Filmovanie trvalo 21 dní. (Jello Biafra)

• - Počas úvodných titulkov vidíme záber ženského tela, ktoré je pokryté drobnými muškami. Dotyčné telo v zábere patrí herečke Natalie Avital (Darby), ktorá mala počas natáčania celej scény na sebe okolo 5 000 ovocných mušiek. (Jello Biafra)