Krvavé stopy

Shallow Ground

Krvavé stopy

Horor / Thriller

USA, 2004, 93 min

Krvavé stopy se bezesporu honosí dost originálním nápadem. Na policejní stanici se objeví od pohledu nepříjemný klučina, z něhož chčijou litry krve aniž by mu to evidentně nějak vadilo či dokonce ubližovalo.... Jenže dobrý nápad není všechno. S utažením takřka 100 minut už to je trošku horší, po vynikajícím rozjezdu to trošku nudí a prostředních cca 20 minut by tam vůbec nemuselo být a na děj by to nemělo žádný vliv. Ke konci se to však zase zlepší. I přes dobré efekty, film asi moc nestál (ještě že jde na tom vidět, že se nešetřilo na efektech ale spíše na všem ostatním, hercích atd...., chvála za to), občas jsem si připadal, jako by sledoval nějakou z těch hororových epizod AKT-X, což nemíním jako negativum, naopak. Jsem na rozpacích (jako snad ještě nikdy tady) zda 3* nebo 4*, nakonec jdu s hvězdou dolů.(8.2.2009)

Celkom zaujímavý príbeh a na ten neuveriteľne malý rozpočet výborné krvavé triky, ale... Už mi maximálne lezie na nervy, že takmer v každom druhom lacnejšom horore nechýbajú rozmazané a roztrasené zábery na stromy v duchu "bežím po lese s kamerou v ruke", doprevádzané šeptajúcimi hlasmi alebo zvukom tlkotu srdca.(15.5.2008)

• Olík

V malém ospalém městečku (jak příznačné pro béčkové horory) se zničehonic na prahu policejní stanice objeví neznámý mladík, na němž je v celku problém najít místo, které není pokryté krví. Skutečnost se má tak, že jeho náhlý příchod souvisí s rok starou brutální vraždou. No horor, neřekl bych - spíš takový lehce mysteriózní thriller, v kterém se s každým litrem krve, který přidají tvůrci k dobru, vytrácí pointa více do ztracena. Nu což, další béčko do sbírky, ale ke cti mu jest, že s celkem originální zápletkou.(15.4.2011)

• BoPo

Herecké výkony (hodiace sa do filmu, kde je hlavná hviezda Jean-Claude Van Damme), atmosféra a vlastne všetko pôsobí ako z 90. rokov. Ale niečím Lesní duch, pardon, Krvavé stopy dokážu napriek do očí bijúcej lacinosti zaujať. Ono prehliadnuť kráčajúceho nahatého chlapa, ktorý si "zaplával" v krvi je pomerne dosť ťažké. A po tomto úvodnom výjave, ak ste v správnom rozpoložení (unavený na sledovanie niečoho rozumného, ale nie dosť unavený na zaspanie), tak si môžete oživiť dojmy z čias ZŠ.(19.10.2014)

No nic moc sem od toho necekal, ale docela jsem byl mile prekvapen. Pribeh sice originalni neni, ale na druhou stranu, nevzpominam si na film, kde by nekdo behal celej od krve. Ze zacatku to je docela slusny, zahadnej kluk co z neho vsude caka krev, jenze pak se okouka a i to malo charisma co mel je pryc. Jak uz je u podobnejch beckovejch hororu zvykem, je tu spousta nelogicnosti at uz co se tyce pribehu tak i v samotnem jednani postav. A hudba je tu taky takova ta klasicka trhajici usi. Co se tyce vrazd tak to bylo docela zklamani, nejenze tady vlastne zadny nejsou, vsechny jsou jen takove vzpominky, ale navic jsou i cely klipove sestrihany a zamlzeny takze si zadnejch nechutaren neuzijete. Jedina poradna je az skoro ke konci filmu, ale na tom krku je videt jak je gumovej. Co se tyce hercu, je to takova ta klasika - neznamy herci, bez poradne napsanejch dialogu a nic moc nehrajou. Prislo mi, ze oproti jinejm podobnejm filmum tohle melo docela solidni atmosferu a mistama to bylo celkem napinavy. Tech 90 minut co film ma uteklo celkem rychle a ja se nenudil. Kdyby tam dali tvurci vic nechutaren (krev ktera caka vsude kde to jen jde mi moc nechutna nepride), tak bych sel s hodnocenim mozna vejs, ale takhle to jsou 3*, ale s dost odrenejma usima.(28.5.2005)

• - Počas úvodných titulkov vidíme záber ženského tela, ktoré je pokryté drobnými muškami. Dotyčné telo v zábere patrí herečke Natalie Avital (Darby), ktorá mala počas natáčania celej scény na sebe okolo 5 000 ovocných mušiek. (Jello Biafra)

• - Film bol natáčaný v okolí Los Angeles. Konkrétne na miestach Topanga Canyon, San Gabriel Damn a Sanna Ranch. Filmovanie trvalo 21 dní. (Jello Biafra)