Batman: Záhada Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Mysteriózní

USA, 2003, 74 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Alan Burnett
  • Naslund

Nevím, co to dělá za animační studio, ale nemám je rád. Očividně nemají rádi statickou animaci a tak vezmou peníze, za které by bylo pěkné pozadí a detalnější postavy, a věnují je na zbytečně velké množství pohybů pohyblivých objektů. Prostě je tu spousta jednoduchých postav, které se až nepřirozeně často pohybují a za nima není nic pěkného... a pohybují se fakt rychle, což vůbec nechápu. Alespoň že ženské ze předu dobře vypadají. Ze strany už je to slabší :) Jinak je to spíš pro děti.(2.10.2010)

Devadesátkový styl je jedině plus a to nemyslím jen animaci, ale styl a pojetí celkově. Znovu se na to asi nepodívám, ale jako jednohubka to funguje výborně. Ta 4* navíc je sexy Batwoma(e)n (přítelkyně odjela na dlouho pryč... asi mi už hrabe) a za to, jak jsem se stejně jako Batman, nechal dlouho vodit za nos.(2.8.2014)

Animace oproti Batman TAS je o něco líbivější a barevnější, ženské postavy jsou více sexy :-) Superhrdiny a Superpadouchy se to tu jen hemží. Batman, Robin, Batgirl (pouze coby Barbara Gordonová, tedy bez převleku), Batwoman, Penguin, Bane. Celý film pořád přemýšlíte, kdo že to vlastně je ta Netopýří žena a závěrečné rozuzlení je dost překvapující a netradiční.(6.9.2008)

Neviem o čom tu píše Djkoma, ale to si nevšímajte, porovnávať starý a nový animák mne osobne nepríde rozumné. Animácia, príbeh a aj akcia stojí za to, rovnako ako v predošlých Bat-animákoch (Batman & Mr. Freeze, Batman: Mask of the Phantasm). Príbeh mi príde celkom šikovný, na jednej strane tu máme záporáka Penguina, ktorý podkuruje Gothamu a na druhú tu máme zaujímavú záhady o Batwoman a jej identite. A aby toho nebolo málo v závere príde ešte aj Bane, aby ukázal Batmanovi kto je tu šéf, keď si to idú vydiskutovať ručne stručne. 80% - 4*(21.7.2016)

Čirou náhodou jsem zachytil tenhle film v nočním vysílání a ze zajímavosti jej zhlédl až do konce. Stavba příběhu a postupné odhalování záhady Batwoman bylo pro mě nečekaně napínavé a zábavné (příběh byl na animovaný film překvapivě dobrý podobně jako v případě SW: Clone Wars). Bohužel dětská grafika drží tento film dost zpátky, přestože je předlohou komiks.(3.3.2010)