poster

Batman: Záhada Batwoman

 • USA

  Batman: Mystery of the Batwoman

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Mysteriózní

USA, 2003, 74 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Scénář:

Alan Burnett
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Naslund
  **

  Nevím, co to dělá za animační studio, ale nemám je rád. Očividně nemají rádi statickou animaci a tak vezmou peníze, za které by bylo pěkné pozadí a detalnější postavy, a věnují je na zbytečně velké množství pohybů pohyblivých objektů. Prostě je tu spousta jednoduchých postav, které se až nepřirozeně často pohybují a za nima není nic pěkného... a pohybují se fakt rychle, což vůbec nechápu. Alespoň že ženské ze předu dobře vypadají. Ze strany už je to slabší :) Jinak je to spíš pro děti.(2.10.2010)

 • filmmovier
  ***

  Tenhle animák je narozdíl od Fantoma ale bohužel jeden z těch nejslabších. Klasická devádesátková kresba (animace) se mi opět velmi líbila, ale Tučňák tady bohužel působil až příliš neškodně (a taky že byl, což je škoda), navíc tu máme překombinovaný a ne nijak zajímavý příběh (i když se skvěle nakreslenýma ženskýma, který vypadaj luxusně) a pár rušivých a zbytečných elementů, zejména pak Robina a (bohužel) Banea a nezajímavých záporáků. Na druhou stranu Alfréd se slušně předvedl, sype jednu hlášku za druhou a délka je tak akorát, aby to nezačalo nudit, navíc tam hraje celkem pěkná písnička a vydržet se to dá, navíc se to od druhé půlky i lehce zlepšuje, takže na oběd dobrý, ale v rámci kreslených filmových Batmanů už tolik ne. 60%.(14.8.2015)

 • liquido26
  ****

  Animace oproti Batman TAS je o něco líbivější a barevnější, ženské postavy jsou více sexy :-) Superhrdiny a Superpadouchy se to tu jen hemží. Batman, Robin, Batgirl (pouze coby Barbara Gordonová, tedy bez převleku), Batwoman, Penguin, Bane. Celý film pořád přemýšlíte, kdo že to vlastně je ta Netopýří žena a závěrečné rozuzlení je dost překvapující a netradiční.(6.9.2008)

 • Bounded
  ***

  Tento animák oplývá slušnými dialogy se správně odlehčeným humorem, správnou záhadou, která není hned jasná, a potom tím Batmanem. Nejhůře to odnesl bohužel Batman. Animace z The New Batman Adventures jako by tu snad ještě poklesla. Nedokážu pochopit, že ačkoliv je snímek o pět let mladší než SubZero, vypadá hůř. Třeba s Disneyem o dekádu starším se to vůbec nemůže měřit. Starý look slušel Gothamu víc, a třeba že se i tento film snaží těžit z nestárnoucího Art Deco universa, už to samo o sobě nestačí. Na druhou stranu filmu velmi pomáhá dobrý scénář (na komiks) a již zmíněný humor. Postřehli jste taky Robinovu narážku na Scooby-Doo crossover s Batmanem ("Může nám pomoct hledat stopy")? Mimo film je ale nejvtipnější to, že si ostatní stěžují, že Batmanovské filmy jsou hrozně pro děti. Nevím, jestli jste někdy viděli původní hraný seriál nebo starý komiks, ale na tyto výroky nemá nikdo u komiksového animáku do videopůjčoven nárok. Každý autor ctí pro sebe nejpříjemnější polohu. Samozřejmě můžeme mít každý jinou chuť, ale jak to tak vypadá, hemží se čsfd mladými emo-ufňukánky, kteří se brodí černočernou tmou mysli a sní o tom, jak se jednou říznou do malíčku, zatímco do školy nosí nezávisle na pohlaví kabelku z Noční můry před Vánocemi.(28.4.2011)

 • Hellboy
  ****

  Ano, animace působí poněkud jednoduše (devadesátkově), ale to není žádný argument, který by mohl výrazně ovlivnit hodnocení. Na filmech od DC Animation si cením dobrého příběhu (jako u většiny filmů) a komiksové atmosféry. Příběhem se sice Záhada Batwoman poněkud podobá o deset let staršímu a taktéž podhodnocenému snímku Batman a Fantom, protože se jedná v podstatě o prostý whodunit - kdo je Fantom, respektive kdo je Batwoman? V celém filmu vystupuje neobyčejné množství ženských postav, což film dává jasně najevo už v úvodních titulcích, přičemž jedna z nich je pravděpodobně Batwoman, ale nikdo, ani Batman, nedokáže přijít na to, kdo. Přes určitou podobnost s Batman a Fantom jde o zajímavou, svébytnou zápletku. Atmosféra není nijak pochmurná, spíše odlehčená a rozhodně cílící na mladší diváky, této přístupnosti však není dosahováno například infantilností Robinovy postavy. Ten je naopak naprosto v pohodě, žádné hloupé hlášky. Batman ale proti sobě nemá dostatečně mocného protivníka, takže divák podvědomě celou dobu ví, že mu nic nehrozí. Je zde sice Pinguin, ale nic moc velkého nepředvede, divák ho po pár minutách přijme coby téměř neškodný charakter. A to je docela závažná "chyba". Přesto film v pohodě zabaví - 75%.(3.10.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace