Reklama

Reklama

Batman: Záhada Batwoman

  • USA Batman: Mystery of the Batwoman
Animovaný / Dobrodružný / Akční / Mysteriózní
USA, 2003, 74 min

Obsahy(1)

V Gotham City se objeví nová kočičí žena, bezcitná a krutá a Batman je přinucen ji odhalit. Když zjistí, že se mýlil, protože kočičí žena si za svůj cíl vybrala odhalení zločinné asociace Penguin, která obchoduje s vysoce moderními zbraněmi, je již pozdě. Nezbývá mu, než Penguin porazit a kočičí ženu zachránit. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Recenze (39)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobre vystavaný film, ktorý sa poučil z päť rokov starého Subzero. Záporák Penguin je super ("Batman, Batgirl, Batwoman. What is it about this city? The water? ") a nie je našťastie sám, na konci sa k nemu pridá Bane a obsluhuje ho kopec sidekickov (playboy-bunnies-like ochranka). Príbeh je síce jednoduchý a korektný, no odhalenie Batwoman je aspoň trošíčku prekvapujúce a celkovo film pôsobí príjemným dojmom. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Záhadná Batwoman si to sviští Gothamem a snaží se zastavit Penguina. Bruce Wayne se motá mezi třema ženskýma. / Ne až tak zábavný, ale pořád slušný Batman. Škoda moc normálně vypadajícího Tučňáka a toho stupidního Robina - nemám ten charakter v lásce, zvláště v takhle dětské podobě. Ale naštěstí ho nebylo až zase tolik, jak bych z prvních pěti minut řekl.. A taky škoda, že první půlka místy až nudila. Protože jinak dobrý. Ke konci se přidal Bane, došlo k zajímavému odhalení, no prostě už spokojenost. ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Ano, animace působí poněkud jednoduše (devadesátkově), ale to není žádný argument, který by mohl výrazně ovlivnit hodnocení. Na filmech od DC Animation si cením dobrého příběhu (jako u většiny filmů) a komiksové atmosféry. Příběhem se sice Záhada Batwoman poněkud podobá o deset let staršímu a taktéž podhodnocenému snímku Batman a Fantom, protože se jedná v podstatě o prostý whodunit - kdo je Fantom, respektive kdo je Batwoman? V celém filmu vystupuje neobyčejné množství ženských postav, což film dává jasně najevo už v úvodních titulcích, přičemž jedna z nich je pravděpodobně Batwoman, ale nikdo, ani Batman, nedokáže přijít na to, kdo. Přes určitou podobnost s Batman a Fantom jde o zajímavou, svébytnou zápletku. Atmosféra není nijak pochmurná, spíše odlehčená a rozhodně cílící na mladší diváky, této přístupnosti však není dosahováno například infantilností Robinovy postavy. Ten je naopak naprosto v pohodě, žádné hloupé hlášky. Batman ale proti sobě nemá dostatečně mocného protivníka, takže divák podvědomě celou dobu ví, že mu nic nehrozí. Je zde sice Pinguin, ale nic moc velkého nepředvede, divák ho po pár minutách přijme coby téměř neškodný charakter. A to je docela závažná "chyba". Přesto film v pohodě zabaví - 75%. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Animace oproti Batman TAS je o něco líbivější a barevnější, ženské postavy jsou více sexy :-) Superhrdiny a Superpadouchy se to tu jen hemží. Batman, Robin, Batgirl (pouze coby Barbara Gordonová, tedy bez převleku), Batwoman, Penguin, Bane. Celý film pořád přemýšlíte, kdo že to vlastně je ta Netopýří žena a závěrečné rozuzlení je dost překvapující a netradiční. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Neviem o čom tu píše Djkoma, ale to si nevšímajte, porovnávať starý a nový animák mne osobne nepríde rozumné. Animácia, príbeh a aj akcia stojí za to, rovnako ako v predošlých Bat-animákoch (Batman & Mr. Freeze, Batman: Mask of the Phantasm). Príbeh mi príde celkom šikovný, na jednej strane tu máme záporáka Penguina, ktorý podkuruje Gothamu a na druhú tu máme zaujímavú záhady o Batwoman a jej identite. A aby toho nebolo málo v závere príde ešte aj Bane, aby ukázal Batmanovi kto je tu šéf, keď si to idú vydiskutovať ručne stručne. 80% - 4* ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu zazní píseň „Betcha Never“ od francouzské zpěvačky Cherie (Cyndi Almouzni). (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama