Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Daisy Edgar-Jones hraje Kate Coopero, bývalou lovkyni bouří, kterou pronásleduje ničivé setkání s tornádem během jejích vysokoškolských studií a která nyní studuje bouřky na obrazovkách v New Yorku. Její přítel Javi (Anthony Ramos) ji vyláká zpět na otevřené pláně, aby otestovala nový převratný systém sledování bouří. Tam se její cesty zkříží s Tylerem Owensem (Glen Powell), okouzlující a bezohlednou hvězdou sociálních médií, která se vyžívá ve zveřejňování svých dobrodružství při honbě za bouřkami se svou bouřlivou partou, čím nebezpečnější, tím lepší. Jak se bouřková sezóna zintenzivňuje, rozpoutávají se děsivé jevy, které nikdy předtím neviděli, a Kate, Tyler a jejich konkurenční týmy se ocitají přímo v dráze několika bouřkových systémů sbíhajících se nad střední Oklahomou v boji o svůj život. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (44)

verbal 

všechny recenze uživatele

Na jedné straně vcelku spektakulární a solidně udělaný kornout, plný rotujících aut, baráků a ječících požíračů horkých psů. Nasraně druhé přitroublý scénář někoho s průvanem mezi ušima, plný děsivých meteoobskurit a vyvanulého infantilního kokotismu, o rádoby vychlazeném tytrubkářském frajírkovi, co se snaží profouknout supercelu traumatizované a řádně přechytřelé kindermeteorovložce s radarem na culingonimba, a tak před ní přes půl filmu jen tak nudně honí. Větry. Výsledkem pak není žádný pořádný fičák, který by s přehledem přerotoval parádního Točila z roku 96, nýbrž sice pěkná, ovšem blbá a pýčovitá okluzní fronta, jíž je ale na Fudžitově stupnici nutno přičíst jedno EeFko za to, že boreček vyvětral rybárnu až někdy po závěrečných titulcích, čímž ušetřil diváka obvyklých zbytečných patoscumulů. ()

Triple H 

všechny recenze uživatele

Duchovný príbuzný Jurassic World. Tzn. old school nostalgia v čerstvom kabáte s novými a poväčšinou celkom sympatickými hercami, ktorá veľmi poctivo ctí čo bola jednotka (dalo by sa povedať, že to je skoro remake). Glen Powell je sympaťák, z ktorého rastie solídny leading man a všeobecne ma obsadenie celkom príjemne prekvapilo. Škoda, že sa neobjavila Helen Hunt aspoň v cameu, bola by to určitá nostalgická čerešnička na torte. Menšia výhrada je, že v strede sa možno až priveľmi a na dlho spomalí a pri názve "Twisters" (a rozpočte 200 mil.) som očakával nejakú predsa len ešte epickejšiu kataklyzmu s viacerými tornádami. Soundtrack tiež prekvapivo fajn a celkovo sa jedná o dobrú vec, ktorá originálu hanbu nerobí, baví a má aj nejaký šmrnc. Za mňa spokojnosť, a keďže to mohlo byť o dosť odfláknutejšie a horšie, zaokrúhlim svoje hodnotenie vyššie. Neviem či sa tie rodiny, taťuldovia a maminy z Amerického midwestu na film vyhrnú tak ako sa na sociálnych sieťach už dlhšie špekuluje (či dúfa, alebo botuje), a normálnejšia box office logika hovorí, že v konkurencii populárnych animákov a Deadpool x Wolverine to nemá veľmi šancu uspieť a dosť možno to preceňuje silu svojej značky a podceňuje veľmi dlhý odstup od jednotky (Twister predsa len nie je pop-kultúrna ikona/klasika ako Top Gun ani Jurský park)...predsa len premiérový víkend a IMAX bol úplne prázdny, čiže toto zaváňa na tržbách niečím ako Furiosa...ale doprial by som filmu slušnejší zárobok. ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Dodnes si pamatuju, jak jsem si na den přesně před deseti lety v kině opravdu užil projekci filmu V oku tornáda. To bylo ale béčko, které využívalo opravdu prvoplánových "twisterovských" lákadel a disponovalo strašně napsanými jednorozměrnými postavami. Snímek Twisters je áčkovým ekvivalentem tohoto filmu –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ač opět přináší výjevy, jako jsou ohnivé tornádo a bouře nahánějící divocí youtubeři, dělá to s amblinovsky hravým, dobrodružným a stabilně uchopeným tvůrčím přístupem. Daisy Edgar-Jones to dobře nese na svých bedrech a charismatický Glen Powell potvrzuje svůj status největší vycházející mužské filmové hvězdy současnosti. I když to navazuje na blockbusterový Twister z roku 1996, nedočkáme se tu žádných memberberries, jedinou navrátivší se postavou je přístroj Dorothy a je to tak dostačující. Twisters jsou osvěžující letní zábavou, jaká v kinech mnohdy opravdu chybí, a i přesto, že scénář by se dal kousek po kousku rozebrat jako katastrofická blbina, já na tohle zkrátka jsem. Nazvěme to klidně guilty-pleasure. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Film, který chcete mít rádi, protože v něm hraje mega rozkošná Daisy Edgar-Jones a ultra sympaťák Glen Powell, jenž by dokázal vytvořit chemii i s plastovým brčkem, akorát vám v tom celou dobu pár věcí překáží. Například, že napětí tu má sestupnou tendenci, že využití tornád je šíleně monotónní, že romance se naťukne, ale nikdy nerozjede, nebo že vedlejší postavy jsou komplet jak vytažený z excel tabulky pro modelové učení AI. Což o to, Oklahoma má svoje kouzlo, natáčení na lokacích se vyplatilo a na velkém plátně tenhle žánr prostě funguje, i když nepředvádí nic extra nového, že bych si z toho měl však v pondělí pamatovat cokoli krom Daisyina kukuče, to bohužel říct nemůžu. 6/10 ()

LasT_Olt 

všechny recenze uživatele

Daisy Edgar-Jones má ráda twisters. Co to znamená, že má snad ráda tu barevnou párty hru kde se lidi mohou legálně omakávat? Nebo má ráda kuře z KFC? Nebo ty nanuky? Ne, Daisy má ráda tornáda, je to špičková meteoroložka, která se podívá na pšeničné lány a hned ví odkud vítr vane. Loví nějaké tornáda až ji kámoš Jebej, který pracoval pro strýčka sama poví o tajném radaru, který čorl a chce s ním snímat tromby atd. Doslova nejdebilnější možný způsob, jak sbírat data z tornád, trust me na vš jsem měl z meteorologie E, takže už o tom něco vím. Jebej je s Daisy v milostném dvojúhelníku, dokud nepřijde Tyler. Tyler je badboi a cowboi a kdyby ho nehrál sexy chlap Glen Powell tak by s jeho chováním Daisy zavolala fízly a zajistila si zákaz přibližování. Když tenhle debil v kovbojském klobouku začne v půli filmu mluvit o jodidu stříbrném, z jeho úst to vyzní asi jako když ti bezdák na hlaváku v Ostravě říká, že se vesmír skládá z 12 particles of matter & 4 forces of nature. Jebej potom vypadne a zase se vrátí a všichni nasednou do 10ti tunového auta, které se jako jediné ve filmu nevznese ani když je na hraně vejru a společně se vydají slunečnému konci. Možná přijde i nějaký ten plot-TWIST a zahrajou si twister. Bolestivá sračka, ale dal jsem si v letním kině teplý pivo a byl jsem v cajku. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (2)

  • Herec Bill Paxton, představitel ústřední postavy Billa Hardinga ve filmu Twister (1996), měl nastíněnou vlastní vizi pokračování tohoto filmu. V něm spolu s manželkou Jo (Helen Hunt) a svou dcerou pokračují v lovu tornád a hlavní filmové tornádo mělo být inspirováno událostí „Tornáda tří států“ (tornádo z 18. března 1925, které začalo v Missouri, překročilo řeku Mississippi a prosekalo si cestu zkázy přes jižní Illinois a přes jihozápadní Indianu, kde zabilo spoustu lidí a je považováno za nejničivější tornád v historii USA). Paxton také doufal, že film bude dostupný ve 3D, aby si lidé naplno vychutnali vizuální zážitek z tornáda. Bohužel ale herec náhle zemřel v roce 2017, tedy 7 let před dokončením filmu Twisters, a jeho vize se nenaplnila. (imaginer21)

Související novinky

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Stávka scenáristů oficiálně skončila, v následujících dnech a týdnech se musí ještě vyřešit stávka herců, pomalu ale jistě to už vypadá, že se Hollywood ještě před koncem roku vrátí naplno do práce.… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Studio Universal v současnosti chystá několik projektů, jimiž by rádo navázalo na své zajeté a osvědčené značky. Jedním z nich je tento týden oznámený a blíže nespecifikovaný příspěvek do světa… (více)

Reklama

Reklama